To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Husky i ich wybarwianie się

franka - Pon Sty 28, 2013 22:08
Temat postu: Zmiany
Od kilku tyg mam malutkie szczury husky. Czy to normalne iż jedna zaczyna jaśnieć ( czarne przechodzi w szare ) a druga nie ma jeszcze tych oznak? Są siostrami.
Cegriiz - Pon Sty 28, 2013 22:11

franka, bardzo normalne ;)

Każda jaśnieje w swoim tempie :)

franka - Pon Sty 28, 2013 22:16

okk, trochę się martwie, bo ta która jaśnieje przerosła tą niejaśniejącą już 2 razy xd
Cegriiz - Pon Sty 28, 2013 22:18

franka, kwestia genetyczna. Na wypadek możesz sprawdzić, czy ta mniejsza odpowiednio dojada i czy nie ma przerośniętych zębów.
Karena - Pon Sty 28, 2013 22:27

franka, Scaliłam założony przez Ciebie temat z już istniejącym.
Polecam używanie opcji: SZUKAJ
W temacie : Szczury - ich odmiany i kolory również natrafiłabyś na odpowiedź.

franka - Pon Sty 28, 2013 22:31

Cegriiz, dzięki, pewnie to ta kwestia genetyczna, sprawdziłam wystraszona zęby Zosi i Tosi, każda ma je okk, więc może Tosia jest malutkim niejadkiem : D
Cegriiz - Pon Sty 28, 2013 22:46

Off-Topic:
franka, jest mozliwe ;)

sama miałam przez jakiś czas dwie husky co w różnym tempie siwiały i jedna była tłusta, a druga chuda. A rodzone siostry :D

L. - Pon Sty 28, 2013 22:57

franka, każdy husky jaśnieje inaczej. są takie, które mają rok i mocno szare włosy tworzą jeszcze wyraźne znaczenie, a są takie które mają kilka miesięcy a nie wiele im brakuje to zupełnego wybielenia :wink:

nie ma to żadnego związku ze wzrostem, zdrowiem itd - to po prostu cecha indywidualna.

Irsa - Pon Lut 25, 2013 20:01

Pochwalę się moimi dziewczynkami husky. Pafinka ma 4 miesiące i pięknie się wybarwiła,a Perełka jeszcze nie. Ma 3 miesiące,za to jest już duża. Zaczyna być większa od Pafinki. Nie są siostrami.
Na zdjęciu na półeczce Perełka jest po lewej,to ta ciemniejsza. Wydaje miu się,że ona mało haszczeje.

szczurnięta - Czw Kwi 11, 2013 08:11

Mam 2 dziewczynki husky jedna ma teraz 2 a druga 3 miesiące obie bardzo powoli siwieją, ale chciałam zapytać czy ma to jakieś znaczenie że jedna od początku była biało czarna a druga miała biały brzuszek grafitowe boczki i czarny grzbiet, to może mieć wpływ na ich końcowe wybarwienie?
mmarcioszka - Czw Kwi 11, 2013 11:14

szczurnięta, husky jaśnieją różnie, każdy w swoim tempie. Jeśli jednak jak maluch szczur był jasny(np.american blue albo miał więcej białego koloru), to jest duża szansa, że będzie praktycznie biały. Husky siwieją przez całe życie, więc ciężko mówić o "końcowym wybarwieniu" ;)
quagmire - Czw Kwi 11, 2013 11:18

szczurnięta, w Twoim przypadku wygląda na to, że obie to czarne husky, tylko jedną dostałaś zanim jeszcze zaczęła się wybarwiać, a druga już była w trakcie i stąd te jaśniejsze boczki.
szczurnięta - Czw Kwi 11, 2013 13:32

Ale tamta cala czarna inaczej siwieje,u niej czarny siwieje a u drugiej siwe boczki jasnieja I plecki na samej gorze
blanny - Nie Kwi 14, 2013 04:10

Każdy szczur jest wyjątkowy i nie ma nic dziwnego w tym, że inaczej jaśnieją. Husky husky'emu nierówny, już na starcie są inaczej ubarwione przecież. Jeden ma trochę bardziej zakryte boczki, drugi nie. To i inaczej jaśnieją.
Czy to ma dla Ciebie znaczenie, jeśli jedna szczurzynka wyjaśnieje mniej niż inna?

Mój Nero nigdy do końca nie wyjaśniał.
Tak wyglądał w dniu, kiedy do mnie przyjechał:

A tu po kolei jak się wybarwiał:

A to zdjęcie zrobiłam kilka dni przed jego odejściem:

szczurnięta - Nie Kwi 14, 2013 19:49

Nie chodzi o to że ma dla mnie znaczenie, że jedna bd inna niż druga, tylko o to, że byłam ciekawa jakie mogą być gdy się już wybarwią... ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group