To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Husky i ich wybarwianie się

adam1616 - Pon Lut 26, 2007 08:24
Temat postu: Husky i ich wybarwianie się
dziendoberek;)

od jakiegoś czasu stałem się szczęśliwym właścicielem 2 szczurzych panienek;)
są to szczurki husky(przynajmniej tak mi sie wydaje) chociaz wygladaja jak kaptury z białymi głowami ponieważ nie są całe w barwie tylko sam grzbiet;) (bede wrzucal fotki jak aparat bede mial) czy będą sie normalnie wybarwiać?i jak długo trwa wybarwianie ?

niestety niewiem tego bo wczesniej miałem tylko kaptury;) śp.Brylant śp.Hans

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pon Lut 26, 2007 08:31 ]
Zmieniam tytuł na więcej mówiący.

satanka666 - Pon Lut 26, 2007 08:41

też mam samiczke husky :)

adam1616 napisał/a:
czy będą sie normalnie wybarwiać?

normalnie czyli jak?

generalnie każdy szczur wybarwia się w innym tempie :) . Niektore husky jasnieja, aż są całkiem białe, a niektore prawie wogóle nie 'traca' koloru :)

Natalia - Pon Lut 26, 2007 09:17

Husky mogą się wybarwiać i 10 miesięcy. Mogą pozostać prawie takie same jak przedtem, albo niemalże całkiem zbieleć. U mnie Bebe jest w sumie cała biała(tylko nie jest to śnieżnobiały kolor ;) ) a Luna nie do końca, ma ciemne na karku oraz ciemniejszą pręgę wzdłuż ciała.
zywym_trudniej - Pon Lut 26, 2007 11:13

Dokładnie, mam jedengo husky prawie całkiem białego, roczna samiczka wygląda jakby ją ktoś przyprószył śniegiem, pyszczek i zadek biały i już nie jasnieje, a o miesiąc od niej młodszy samiec wybielał tylko nieznacznie, nadal zachowując kolor i wzór na futrze.
adam1616 - Pon Lut 26, 2007 15:42

dziekuje bardzo za odpowiedzi :P

jeszcze troche i postaram sie wstawiac moja ślicznotki;)

Anonymous - Pon Lut 26, 2007 19:28

przede wszystkim weź pod uwagę 'wyjściowy' kolor swojego haskulca. u beżowego będzie się zawsze miało wrażenie że wybarwia się bardziej niż czarny(czarny husky zresztą 'od nowości' jest dużo jaśniejszy od zwykłego) dodatkowo jest podział na american husky i jakiśtam drugi i jeden się wybarwia całkiem do białego a drugi (tak jak mój) poprostu zmienia barwę na jaśniejszą. i husky to nie tylko układ koloru istnieją też np husky berkshire co oznacza że szczur berkshire nam zjaśnieje. niekoniecznie jaśnieją tylko te o charakterystycznym dla tej 'odmiany' ułożeniu kolorów futra. ufff. za dużo. :P ;)
Maniak - Pon Lut 26, 2007 19:40

Moja Cookie jest u mnie długo dość, a jeszcze jest szara, ie ma zamiaru się chyba wybielić całkowicie :) i bardzo dobrze bo teraz jest po prostu piękna :D
Saskia - Śro Mar 07, 2007 20:31

U mojego brzdąca odbarwianie się trwało chyba niecałe 2 miesiące. Kiedy zakochałam się w nim w sklepie zoologicznym była dość ciemny, taki siwulek. Obecnie większość jego okrywy włosowej ma kolor biały, a grzbiet jasnoszary. Posiada też ciemną, siwą plamkę między łopatkami. :mysza:
Sorgen - Śro Kwi 11, 2007 15:51

Nova jak ja brałam była ciemno grafitowa z białymi znaczeniami na mordce i białym brzuszkiem. Przez miesiąc zjaśniała i jest bardzo jasno szara z ciut ciemniejszą pręgą na grzbiecie. Nie wiem czy to typowe ale jaśniała partiami.
L. - Śro Kwi 11, 2007 16:28

Czas napisać.
Iana coraz bardziej bialeje :]
moje powder blue husky staje sie srebrne :) dosłownie.
Iana ma skonczone 3 mies :P - to tak gwoli ścisłosci.

A i jaśniała/jaśnieje od boczków ku górze :]

adam1616 - Sob Kwi 14, 2007 14:02

hmmm a moje panny sa u mnie od 14 stycznia wiec juz dosc dlugo a niewidze u nich zeby jakos zjasnialy bardzo :roll: a kazdy kto chce je zobaczyc to w odpowiednim dziale prosze poszukac tematu Czopek i Bilon;)
Savash - Sob Kwi 14, 2007 14:33

A ja jak kupowałam Neurona to myślałam, że kupuje czarno-białego ziomala, który w trzy tygodnie się wybarwił i wciąż jaśnieje. :mrgreen:
Anonymous - Nie Kwi 15, 2007 09:18

La Mancha w wieku 2 miesięcy:



W wieku pół roku:



I kiedy miała już ponad roczek (została jej tylko ciemniejsza plamka na karku):


Anonymous - Nie Kwi 15, 2007 10:00

zona, ona od początku była taka jaśniutka *_*? Bosko, prawie jak BEW ;)
Savash - Nie Kwi 15, 2007 11:59

:mrgreen: Śliczniusia dziewucha :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group