To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2013 - Miot M2 SunRat's - rez. str. 7

Mao - Pon Gru 28, 2015 19:38

Miot M2 kończy dziś 2 lata :urodziny:

Zdrowia i zdrowia :)

Jak nasz skład? Madara się melduje cały czas.

Pyl - Wto Gru 29, 2015 00:50

Much się melduje - już w zasadzie zagojony po dziabach, kastracji i ropniach. Jutro ponowna próba łączenia - kciuki się przydadzą. Może tym razem zachowa się stosownie do wieku?
Lowenstein - Wto Gru 29, 2015 13:36

Ja się melduje po cichu i tyłem żeby nic nie zapeszyć z oboma eMkami ;)
Pyl - Pon Sty 04, 2016 13:55

Tia... Łączenie może nie tragicznie (bo krew się nie leje), ale sukcesów też specjalnie nie widać. Raz śpią razem a raz tłuką się do upadłego. Much po kastracji spadł w hierarchii i chłopaki odbierają sobie teraz to co kiedyś dostali :/ Mocno się zastanawiam czy będę kontynuować to łączenie.

Na dodatek odnowił się ropień w mosznie - Much dziś znów w lecznicy, znów będzie musiał być na czystym podłożu, więc raczej nie w stadzie. Eh... dorosłe samce...

Lowenstein - Pon Sty 04, 2016 15:30

Pyl, Stare chłopy a zawsze dzieciarnia we łbie ;D U mnie To Michael tłucze resztę stada :DD
Pyl - Pon Sty 04, 2016 15:58

Lowenstein napisał/a:
U mnie To Michael tłucze resztę stada
U mnie też tak było przed kastracją. Po kim to się poniosło, przecież nie po Szmerku Spowolniku?!?
Mao - Pon Sty 04, 2016 16:00

Madara to bardzo pokojowy szczur. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek z kimkolwiek miała jakąkolwiek spinę. Szmerek by się nie wyparł? ;)
smeg - Pon Sty 04, 2016 16:16

Może to tylko po męskiej linii poszło, bo moje dziewczyny też raczej ugodowe :P Chociaż Mortadela ma dziwny zwyczaj "strzyżenia" policzków koleżance ze stada, przez co ta od kilku miesięcy ma łyse boki pyszczka. Ale to raczej z sympatii, niż z agresji ;)
marcique - Wto Sty 05, 2016 09:00

Malaria jest najłagodniejszą szczurą stada - nigdy by jej do głowy nie przyszło zlać jakiegoś szczura, więc chyba to faktycznie tylko po męskiej linii poszło... a i mamusia miotu była mega-łagodną klusią :)
Pyl - Wto Sty 05, 2016 14:59

Trochę żartowałam z tym "poniesieniem się" w genach, w szczególności po Szmerku ;) Much się tłukł przed kastracją, gdy coś niedobrego działo się z jego jajkami, czyli dopiero w wieku prawie 2 lat. Wcześniej niespecjalnie, raz tylko pokazał, że nie chce żyć w stadzie z Jaskiem i Staśkiem (wcześniej oni go dość gnębili, po ich kastracji nie udało mi się ich ponownie połączyć).

No i z ciekawostek - jednak nie mamy ropnia w mosznie. Mamy krwiak :roll:

Lowenstein - Wto Sty 05, 2016 16:25

Mohinder to też ciepłe kluchy, pierwszy leci na ręce jak się klatkę otwiera i do pieszczot gotowy, Guerin natomiast nie lubi się miziać ani siedzieć na rękach. Woli zwiedzać a jeśli tylko zdarzy się okazja podgryźć mnie w stopę na wybiegu. Ale miziać? NIE!
Pyl - Śro Sty 13, 2016 14:33

Melduję, że Much jest po wyciśnięciu kolejnego, na szczęście małego ropnia - mam nadzieję, że to już ostatni, bo nic więcej już nie czuć. Krwiak ładnie zszedł - oby to był już koniec efektów "jajkowej sieczki".
Mao - Pią Lut 12, 2016 16:32

Wczoraj wieczorem musiałam uśpić Madarę :cry:

Tu pisałam wczoraj rano o nagłych problemach jakby-kardio Perperuny. Koło 15 wczoraj zauważyłam, że tym razem Madara siedzi w koszyku i zachowuje się tak samo: strasznie ciężko oddycha, aż cała chodzi, serce, jak u Perperuny, bije mocno i bardzo wolno. Podałam jej na szybko furo, pojechaliśmy na umówioną godzinę do weta. Była tak zimna, że termometr w ogóle nie łapał temperatury (u Perperuny zmierzył bez problemu, choć też nie jest wysoka), siniała coraz bardziej. Chciałyśmy z wetką jeszcze próbować i później (tego samego dnia miałam wizytę) w razie czego pojechać z Madarą do PV. Po powrocie do domu chciałam dać jej drugą dawkę furo, łapała już powietrze pyskiem - wróciliśmy do weta, by ją uśpić...

Wyniki sekcji powinny być w poniedziałek.

Karena - Pią Lut 12, 2016 16:44

Mao, Przykro mi :( Jeszcze miała czas...
quagmire - Pią Lut 12, 2016 16:50

Mao, czy cokolwiek podejrzewacie? Że tak dwie na raz :(

Tulę najmocniej :(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group