To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Ile i co szczur powinien jeść? - temat ogólny

sachma - Sob Mar 14, 2009 11:59

Mass, a co mają do jedzenia? ;) czy woda jest non stop? bo moje np jak dolewam wody (nawet jesli bylo pół poidła) to rzucają się do picia jakby dwa tygodnie nie piły ;)
Jeśli dajesz im same suche to pewnie w nocy się najedzą a później je suszy ;) dodatkowo teraz jest okres grzewczy.. u mnie na stado 5 chłopa w ciągu dnia idzie 500ml wody a na stado 5 babeczek idzie około 400ml wody dziennie..

Azi - Sob Mar 14, 2009 12:04

sachma napisał/a:
bo moje np jak dolewam wody (nawet jesli bylo pół poidła) to rzucają się do picia jakby dwa tygodnie nie piły
u mnie to samo...

a tak w ogóle, to polecam JR Farm dla małych szczurów :)

Mass - Sob Mar 14, 2009 13:18

sachma napisał/a:
Mass, a co mają do jedzenia? ;)


Przygotowuję im własną mieszankę suchą - wszelkiego rodzaju nasiona, bakalie, płatki owsiane, rodzynki, dostają też trochę "ludzkiego" jedzenia, czasem jogurty. Mają też kolby owocowe.

sachma napisał/a:
czy woda jest non stop? [...] na stado 5 babeczek idzie około 400ml wody dziennie..


Woda jest non stop, codziennie świeża, jednak nie jest tak, że rzucają się na nią jak ją dolewam :) Po prostu piją, i piją, i piją :)
Na 5 babeczek 400 ml, w takim razie mniej więcej tyle samo schodzi proporcjonalnie u mnie na 2 babki.. Tyle, że one są młodziutkie..

sachma - Sob Mar 14, 2009 13:58

ja bym się nie przejmowała, pewnie masz ciepło w pokoju, a one po prostu dużo siusiają ;) ja jestem zdania że szczury wszystko powinny mieć do oporu - dużo piją, no cóż dużo się leje, dużo jedzą to niech jedzą ;) tylko mokre jedzenie im ograniczam, żeby się nie spasły.
babyduck - Sob Mar 14, 2009 14:20

Off-Topic:
Taki offtop w związku z tym piciem - czy szczury mogą mieć cukrzycę?

harpoonka - Pią Mar 27, 2009 16:42

Czytam ten temat i czytam... Ale muszę zapytać, bo wciąż mnie wątpliwości męczą...
Kiedy brałam moje dwie szczurki ze sklepu, dostałam taką kartkę jak się nimi opiekować. Wytłuszczonym drukiem napisano dokładnie: bardzo ważne jest, aby przez pierwsze miesiące nie podawać zwierzątkom świeżych warzyw i owoców.
Ile w tym prawdy?

[ Komentarz dodany przez: Hally: Pią Mar 27, 2009 22:26 ]
błąd popr.

Niamey - Pią Mar 27, 2009 16:50

Ja tylko powiem, że z takich sklepowych prawd to słyszałam, żeby broń Boże mięsa nie dawać
Off-Topic:
(bo się zmieni w krwiożerczego potwora?)

sachma - Pią Mar 27, 2009 21:35

harpoonka napisał/a:
Ile w tym prawdy?


zero.. jeśli owoce i warzywa są świeże i umyte to nie powinno być kłopotu.. oczywiście jak cały życie były na suchym to trzeba podawać stopniowo, żeby brzuszki się przyzwyczaiły ;)

Anonymous - Pon Kwi 27, 2009 07:46

A ja mam takie pytanie, czy szczurkom ktore urodzily sie 21 marca i zyly w niezbyt dobrych warunkach zywieniowych jak mniemam mozna podawac doslownie odrobinke roboranu H do jedzenia, aby je wzmocnic?
Akane - Wto Mar 23, 2010 19:32

Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i dokształciłam się nieco :)
Aless - Nie Sty 16, 2011 12:19

hm, a jeśli chodzi o młode fuzzy?
Ile suchej karmy podawać dziennie?
I czy smakołyk mokry raz dziennie mały może być? :wink:

Nie mam zielonego pojęcia jak karmić młodego i boje się aby nie zaszkodzić mu niewiedzą swoją :cry: A odbieram go w piątek i chciałabym prosić o rady co do zakupów jedzonka/orzechow/smakołyków. Co można już bedzie mu podawać a czego raczej nie.... :?:

Niamey - Nie Sty 16, 2011 14:25

Aless, ale w jakim wieku jest ten maluch? jeśli 5 tygodni, to po prostu karm go normalnie, jak każdego normalnego szczura, chyba że będzie jakiś zabiedzony i chudy. Na Twoim miejscu martwiłabym się przede wszystkim, że szczurek nie ma towarzysza swojego gatunku ;)
Aless - Nie Sty 16, 2011 17:35

Dziękuję za odpowiedź :usmiech:
Naczytałam się, że fuzzy mają wrażliwe nerki itd. I chyba niepotrzebie się boję :oops:

A czekam już na kolegę mojego ogonka. Ale jeszcze miesiąc do odbioru :(
Do tego czasu postaram się aby mu się nie nudziło :mrgreen:

Niamey - Nie Sty 16, 2011 18:51

no, jak maluch jest z pseudohodowli, to być może jest się czego obawiać :]
Anonymous - Nie Sty 16, 2011 19:42

Aless napisał/a:
Naczytałam się, że fuzzy mają wrażliwe nerki itd.


fuzzy nie mają bardziej wrażliwych nerek niż standardy czy rexy. to sphinxy mają genetycznie uwarunkowane problemy z nerkami ;)

ale jeśli maluch pochodzi z pseudo, to niestety zamiast być fuzzem, może okazać się sphinxem (pseudohodowcy prowadzący domowy biznes z często nie rozróżniają fuzzów od sphinxów), a wtedy rzeczywiście będziesz mieć problem.
w życiu bym się nie zdecydowała na szczura z takiego źródła, a już zwłaszcza na łysego o niewiadomym genotypie...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group