To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Ile i co szczur powinien jeść? - temat ogólny

mihoshi1989 - Nie Maj 17, 2015 14:03

O, a ja go szukałam :) Przepraszam... ;)
Szczurówka- już wiem, że Nestor to syf. Szczury też wiedzą...
Nimka- dziękuję za podpowiedź w sprawie karmy. Teraz trzeba się w którąś zaopatrzyć. A co do własnej mieszanki to na chwilę obecną przy dwóch szczurach raczej nie będę robić ;)

Karena - Nie Maj 17, 2015 14:44

Off-Topic:
mihoshi1989, Nie szkodzi. Rozgość się na forum :) W każdym dziale znajduje się spis treści, który Cię odeśle do szukanego tematu. Zajrzyj i tam :) W razie wątpliwości, nie bój się napisać pw do kogoś z moderacji. Jesteśmy tu, żeby pomagać.

Nicponiowie - Nie Maj 15, 2016 18:25

Kochani moje szczurki "sepia" jak podaje obiad kolacje czy sniadanie to zlatuje sie cala ferajna psy to norma ale ciurki ??? :o jak spia tak w momencie postawienia jedzenia na stole wstaja patrza sie tymi swoimi slepkami wachaja przypuszczam ze jak bym im otworzyla klatke to by mi do talerza wlazly matko strasznie mnie zadziwiaja naprawde :P jestem totalnie zakochana :serducho:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:48 ]
Scaliłam post z tematu zbiorczego.

Senthe - Pon Sie 01, 2016 13:32

Kupiłam szczurom masę granulatu Versele Laga Rat Complete, to chyba dobry moment, by spytać - jak zważyć karmę bez wagi? Dzienna porcja na szczura to podobno 15-20g, ale ile to jest? Pół garści? Dno szklanki? Łyżka stołowa? Szukam jakiejś innej możliwości niż podzielenie 2kg na 100 porcji : D

(Gdyby ktoś, kto ma tę karmę i wagę, mógł mi powiedzieć, ile to jest na pojedyncze chrupki, to już w ogóle byłoby doskonale : D)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:50 ]
Scaliłam dyskusję z tematu zbiorczego.

quagmire - Pon Sie 01, 2016 13:52

Senthe, nie mam, ale też nie bardzo bym dowierzała takiemu mierzeniu.
Kluczowe jest, czy będziesz im dawać tylko tę karmę czy mieszać z jakąś ziarnową. Przy mieszaniu poleciłabym sprawdzić po prostu, ile zjadają w ciągu około 20 godzin i tyle bym im dawała (i monitorowała wagę, zwłaszcza tych dorosłych - no ale bez wagi to trochę trudne ;) ).
Przy podawaniu tylko granulatu może być trudniej, bo szczury często zjadają go dość szybko i w całości (lepiej karmić wtedy 2 razy dziennie co najmniej).

W każdym razie liczę, że ktoś na Twoje pytanie odpowie :)

nienazwana - Pon Sie 01, 2016 13:52

Masz zamiar chrupki liczyć? ;) ;) ;) .
Ja Ci podam prostszy sposób: płaska łyżka zazwyczaj waży 15 g, płaska łyżeczka od herbaty 5 g. Nie ma potrzeby aż tak dokładnego ważenia karmy, naprawdę. :)

Senthe - Pon Sie 01, 2016 14:26

Daję sam granulat (plus warzywa oczywiście), właśnie dlatego, że nie mam cierpliwości do walających się niezjedzonych ziaren. Z Rat Nature musiałam wywalać chyba 1/3 zawartości, bo jaśniepanowie kręcili noskami, granulat znika cały bez gadania.

Czyli krótko mówiąc - około jednej dużej łyżki na szczura. Spoko. Chcę właśnie mierzyć dość dokładnie, bo Merlinowi jest potrzebne odchudzenie i generalnie większa dyscyplina żywieniowa.

limomanka - Pon Sie 01, 2016 18:26

Senthe napisał/a:
Chcę właśnie mierzyć dość dokładnie, bo Merlinowi jest potrzebne odchudzenie i generalnie większa dyscyplina żywieniowa.

W takim wypadku właśnie warto uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o niezjedzone resztki. Dokładać dopiero, jak znikną.
Dobry temat do przejrzenia to ten.

quagmire - Pon Sie 01, 2016 21:47

Senthe, ja również uważam, że na samym granulacie trudniej trzymać szczurzą wagę. Stado samców udało mi się bezboleśnie w przeszłości odchudzić dopiero jak przeszłam na własną mieszankę (chociaż trudno się w to bawić przy 3 szczurach). Przestałam mieć poczucie, że są non stop głodni, a schudli. Ale zmieniłam też wtedy sposób karmienia. Dostawali wieczorem po wybiegu (a wcześniej przed, bo żebrali, a później biegać się nie chciało), rano warzywa, ale resztki karmy jeszcze były do dojadania.
Senthe - Wto Sie 02, 2016 15:12

Well, tak czy siak w tej chwili mam dużo granulatu, więc skoro już znam mniej więcej dawkowanie, spróbuję na spokojnie pomęczyć Merlina. ; ) Dzięki.
quagmire - Wto Sie 02, 2016 23:34

Powodzenia (Merlinie :DD )!
limomanka - Śro Sie 03, 2016 09:39

Senthe napisał/a:
spróbuję na spokojnie pomęczyć Merlina

To już zakrawa o sadyzm :twisted:
Męcz, męcz i daj znać, jak efekty.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group