To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Ile i co szczur powinien jeść? - temat ogólny

sachma - Pon Sty 29, 2007 10:04

Off-Topic:
tygrys1985, zmieszcza sie.. sa malenkie w porownaniu do mich bab... a w transporterze moim nie duzym, zmiescily sie wszystkie dzieciaki i wszystkie baby :P lacznie 10 ogonow :P tylko ze dzieciaki zajely bezpiecznie miejscowki pod mama i ciotkami :P


a i chcialam powiedziec ze ugotowalam kasze jagnialna + drzem + smietana + odzywka i zostalo sie wchloniete :)

a wczora byla gotowana piers z kurczaka z warzywami i musze przyznac ze dzieciaka najbardziej smakowaly ziemniaki w smietanie i marchewka gotowana :P do miesa podchodzily sceptycznie (mama sie ucieszyla bo ona uwielbia miesko :P )

moniaaa - Wto Sty 30, 2007 22:07

wow, sachma, to Ty autentyczne obiadki im gotujesz? :D

chlopaki sa u mnie od wczoraj i zjedli juz pol wielkiej michy suchego pokarmu :shock:
(dwa pieciotygodniaki jedza wiecej niz dorosla samica, wow..)

sachma - Wto Sty 30, 2007 23:28

moniaaa, ja gotowac nauczylam sie przy Bandycie - strasznie wybrzydzal... i jakos mi tak zostalo... gotuje im normalne obiady, tylko w mniejszych porcjach, bez przypraw i rzeczy zakazanych :P
Kara - Śro Sty 31, 2007 08:34

Ja tez tym moim gotuje, jak cos w domu jest robione poki bez przypraw to wyciagam i odstawiam dla szczurkow i kombinuje co dalej :)
L. - Pon Lut 12, 2007 12:31

A takiej klusce tez mozna dac normalnie ryż lub makaron z ugotowaną marchewką i gorszkiem ? (oczywscie bez soli i przypraw) albo ziemniaczka małego jej ugotować ? ;>
sachma - Pon Lut 12, 2007 14:23

L., mozna ;)

ja polecam kaszki ryzowe dla niemowlat ;) jak nie ma czasu to wystarczy je woda ciepla zalac i pomieszac i juz jedzonko gotowe ;)

L. - Pon Lut 12, 2007 14:33

mhm.

Off-Topic:
te kaszki w ogóle sa smaczne :D
ja sama czasami mam na nie ochote :-P

Azi - Pon Lut 12, 2007 14:43

Off-Topic:
te kaszki to ja sama zjadam, bo leniwa ostatnio jestem i traktuje to jak obiad ;)


to maleńkie dziś kaszkę dostaną :mrgreen:

sachma - Czw Lut 22, 2007 09:32
Temat postu: Ile i co szczur powinien jeść? - temat ogólny
Jak wszyscy wiemy Enigma jest na specjalnej diecie.. ale boje sie ze daje jej za duzo/ za malo jedzenia...

ostatnio chcialam zeby nie rzucala sie tak na jedzenie i staralam sie aby w misce zawsze miala jedzonko... no i dostala wielkiego brzucha.. to szczur ktory nie ma umiaru... chcialabym wiedziec ile g jedzenia jej podawac.. czy powinna byc to 1/3 wagi jej ciala, a moze 2/3? a moze polowa... czy ktos sie orientuje jak jest z dawkowaniem jedzenia w stosunku do masy ciala?

nie moge jej glodzic, ale przekarmianie w jej wypadku konczy sie bardzo zle...

Ratata - Czw Lut 22, 2007 09:40

Według Huszcza: 1/8 masy ciała, czyli 15-25 g żarcia
Według Gorazdowskiego: 15 g suchej karmy + dodatki ~ 5 g
Ile waży Enigma?

sachma - Czw Lut 22, 2007 09:47

70-80g.... dzis ja zwarze.. dlatego sie pytam jak to wyglada procentowo zeby w domu sobie obliczyc ...
falka - Czw Lut 22, 2007 09:47

obiło mi się o oczy, że 1/8 wagi ciała.

na ulotce Xtra Vitalu jest podane 15 gram, co dla moich szczurów wystarcza (daję więcej, ale biorę po uwagę że nie wszystko zjadają). oprócz tej ilości suchego daję oczywiście jakieś smakołyki jak każdy :)

1/8 też brzmi rozsądnie, na 200 gram szczura to będzie 25 gram jedzenia, to by się zgadzało.

ps. 15 gram mieści mi się w standardowym świeczniku z ikei ;)

edit. Ratata mnie ubiegła :)

sachma - Czw Lut 22, 2007 09:49

czyli oblicze ta 1/8 i tyle bedzie dostawac.. ale przy jej wadze to bedzie bardzo malutko.. a ona taka lapczywa.. dzieki za pomoc :)
Asaurus - Czw Lut 22, 2007 10:22

My swojego czasu próbowaliśmy odchudzić Syfona bo miał krwawe odciski na piętach od nadwagi. Skończyło się prawie depresją i załamaniem nerwowym malucha - spasowaliśmy. Intensywniej zaleczaliśmy odciski - codziennie maść + opatrunek.

sachma, tak sobie pomyśałem że może zamiast ograniczać ilość jedenia do bardzo małej to zmienić dietę na niskokaloryczną tak aby mała miała wrażenie, że dużo je a kalorii miała mało. W ten sposób będzie mniejsze niebezpieczeństwo urazu psychicznego jak u Syfona.

AngelsDream - Czw Lut 22, 2007 10:28

Off-Topic:
Proszę wybaczyć Asaurusowi, on to nie ja - nie kojarzy wszystkich szczurków i pomyslał, że maleństwo chce ktoś odchudzić. Już wyjasniłam na czym polega problem Enigmy, przyjął do wiadomości.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group