To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Sutki. Obrzmienie

Anonymous - Śro Sie 13, 2008 11:12

Nisia napisał/a:
Ale nie zawsze tak jest.
o jezu, Nisia, przecież ja pisze o możliwości, przestrzegając przed bagatelizowaniem. Wiadomo, że nie musi tak być. :P
Anonymous - Śro Sie 13, 2008 11:12

jeśli byłam u weta na ogólnym badaniu stanu zdrowia, a on nic nie wspomniał na temat tych sutków to znaczy, że wszystko ok? czy mógł nie zauważyć? odniosłam wrażenie, że gościu zna się na szczurach.
Anonymous - Śro Sie 13, 2008 11:14

aga, po prostu następnym razem powiedz mu, żeby sie na tym skupił troche bardziej. Myślę, że jeśli po ogólnym acz dokładnym macaniu nic nie zauważył, to wszystko jest na szczęście w porządku. :)
Anonymous - Śro Sie 13, 2008 11:16

ok to w takim razie przy następnej okazji mu pokażę, ale nie będę szła specjalnie z tej okazji :) obejrzałam rudą dokładnie (jarka się nie dało) i nie są ani twarte ani jakieś inne.
Anonymous - Śro Sie 13, 2008 11:18

aga napisał/a:
i nie są ani twarte ani jakieś inne.
super, możesz właśnie sama tez kontrolować jej stan, macanie co jakis czas jest wspaniałą metodą wczesnego wykrywania. ;) Macając regularnie zauważysz bez problemu zmiany.
Cola - Czw Lut 05, 2009 21:01
Temat postu: Opuchlizna naokoło sutka
Zauważyłam dzisiaj u Leny opuchliznę naokoło sutka. Sam sutek wygląda normalnie.
Opuchlizna jest zaczerwieniona, miękka, nie wyczuwam żadnego zgrubienia.
W sobotę mamy wizytę, ale na wszelki wypadek piszę.
Może byc to związane z hormonami>?
Ostatnio panny miały rujkę


Jeśli taki temat już był bardzo przepraszam.

Layla - Czw Lut 05, 2009 21:04

Jak moja Euro miała gruczolaka, sutek był normalny, tylko była kulka pod nim... Niepokojąco mi wygląda, sprawdź to dokładnie u pani Ani.
Cola - Czw Lut 05, 2009 21:06

jade tam w sobote.
bym była bardziej zaniepokojona gdyby to nie było takie mięciutkie.
zero jakiegokolwiek zgrubienia, miękkie jak reszta skóry z tkanką tłuszczową.
zauważyłam dopiero dzisiaj, a praktycznie codziennie je oglądam i co jakis czas macam pod pachami i pachwinami...

Layla - Czw Lut 05, 2009 21:34

Może to być też cysta mlekowa.
nezu - Pią Lut 06, 2009 07:13

U Gythy obrzęknięta była raz cała lewa listwa gruczołowa. Wyglądało to strasznie.
Zołza była z tydzień po odstawieniu ostatniego malucha do swojego domu i miałam naprawdę czarne wizje. Poleciałam do weta z jęzorem do ziemi.

Też spanikowałam, a okazało się że to "tylko" jeden z objawów hormonalnej burzy. U ofutrzeńców też bywa, tylko go nie widać.
U Gythy obrzęk znikł całkowicie w 30 godzin po pojawieniu się i nic podobnego już nigdy nie wróciło...

Aha, w 4 dni po tej akcji miała ruję stulecia..

Nie jest powiedziane że to to, ale jednak gruczolak zaczyna się inaczej, więc na twoim miejscu nie rwałabym sobie włosów z głowy...

Cola - Sob Lut 07, 2009 12:49

Wróciłyśmy od pani weterynarz.
Lena ma już tą opuchliznę również naokoło sutka po drugiej stronie.
Pani powiedziała że z racji wieku (za miesiąc skończy 2 latka) zmienia się poziom hormonów, co wpływa na tkankę gruczołową i moze zrobic się gruczolak... albo zniknie.
W następnym tygodniu jedziemy na kolejne badanie.
Poza tym Lena czuje się świetnie, chyba nie wie że coś jej dolega :P

wuwuna - Sob Cze 06, 2009 11:07

Scalone z "Opuchlizna naokoło sutka", "Sutki u szczurzycy".
Fea - Pon Mar 15, 2010 23:54

nezu napisał/a:
U Gythy obrzęknięta była raz cała lewa listwa gruczołowa. Wyglądało to strasznie.
Nezu, napisz o tym coś więcej pliz, bo Sannie spuchły wszystkie możliwe cycki. W dodatku ma zaczerwienione podbrzusze (coś pomiędzy zaczerwienieniem a zasinieniem), ale zupełnie niebolesne, co jakiś czas wyciek z sutków (raczej nie jest ropny, kompletnie pozbawiony zapachu, wygląda jak mleko) i nikt już nie wie co to jest, a przy tym węzły chłonne wielkie jak cholera. Już nie wiem co robić, dostaje teraz enro przeciwzapalnie, jest zmęczona i boję się, że mi zgaśnie.
Oli - Wto Mar 16, 2010 00:01

a może to ciąża urojona ;)
Fea - Wto Mar 16, 2010 07:59

Przy czymś takim? http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7162
Poza tym podobno szczury urojonej nie mają.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group