To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Poidła

Albireo - Pią Paź 17, 2014 13:49

Nasze poidło jest na zewnątrz klatki, przymocowane drutem ;) Szczury się do niego nie dostaną, a drutu na szczęście nie próbują obgryzać. Chociaż są jeszcze młode, więc wszystko przed nami :mrgreen:
cornflakegirl - Nie Paź 19, 2014 08:20

Papi, ja mam te z trixie, uważaj, bo na początku lubiły przeciekać, trzeba znaleźć taki hmm kąt między poidłem a klatką, żeby nie ciekło. Jak mi moje kochane stworzonka wywalały poidło to też wzięłam kawałek drucika z piwnicy i porządnie przymocowałam z dwóch stron. Tylko jak się uprą na gryzienie plastiku to i z tego poidła kulki powyciągają.
Zizollo - Czw Gru 17, 2015 09:41

Mam pytanie czy znacie i możecie polecić poidła bez kulek żeby szczur miał swobodny dostęp do wody i nie musiał,aż tyle maglować językiem.

Zauważyłam,ze moim staruszkom jest teraz trudniej pić z kulki i Karmel wymyślił patent wbijania jej ząbkami do góry tylko,że przy tym przesuwa całe poidło do góry itp.

jokada - Czw Gru 17, 2015 10:14

wieszana metalowa miska?

albo szklane, tylko one na ogół malutkie
http://hipcio.sklep.pl/pr...klane-50ml-6070

http://www.sklep.videozoo...ign=okazje.info

Zizollo - Czw Gru 17, 2015 14:31

jokada, dzięki :) :kwiatek:
miskę mam nawet w domu ale nawet nie pomyślałam o niej,znajdę podwieszanie i zobaczę jak się sprawdzi ;)
podpytam w sklepach zoologicznych u mnie na miejscu jak nie będą dostępne zamówieni w necie.

jokada - Czw Gru 17, 2015 14:55

u mnie miski sie sprawdzały, ale trzeba je podwiesić tak żeby nie robiły za podpórkę pod nogi jak wchodzi sie wyżej (zasikane)
i żeby nie było nad nia półki/hamaka (śmieci)

w pełni szklane sprawdzało sie swego czasu u myszoskoczków, które gryzły wszystko

Naamah - Wto Sty 19, 2016 14:56

Czy wasze poidełka też przeciekają? Ja mam proste z Trixie i codziennie jest na półeczce pod nim mała kałuża. W zasadzie od nowości tak jest - mogłam to reklamować na początku, teraz to co najwyżej nowe mogę kupić...
Pyl - Wto Sty 19, 2016 15:39

Naamah, takie kulkowe? Czy napełniasz je do pełna - zasadą ich poprawnego działania jest to, że napełnia się je "pod korek" - wtedy przeciwko grawitacji są działają siły związane z rozprężaniem się niewielkiej ilości powietrza - im mniej go tym lepiej.
Jeśli mimo to cieknie to niefajnie.

Naamah - Śro Sty 20, 2016 01:10

Hmm,to może to jest przyczyna, bo nigdy nie napełniam pod korek. Jutro naleję do pełniutka i zobaczę czy dalej będzie ciekło. Nie podchodziłam do tego z tej strony, dzięki :)
Rusałka - Pon Mar 07, 2016 21:20

Od jakiegoś czasu używam poidełek Sippy, i muszę powiedzieć, iż są zdecydowanie cichsze niż standardowe pojniki, a także łatwiej jest je wyczyścić.
Tarpatka - Wto Mar 08, 2016 21:24

Gdzie kupić takie poidełko?
Rusałka - Wto Mar 08, 2016 21:29

Tarpatka, na stronie zooplusa :wink:
olgapsiara - Sob Mar 12, 2016 11:05

Jak nauczyć szczury korzystania z poidełka Sippy? :-)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:30 ]
Scaliłam post z tematu zbiorczego.

olgapsiara - Sob Mar 12, 2016 18:18

Jak nauczyć szczury picia z poidełka Sippy?
olgapsiara - Sob Mar 12, 2016 18:46

Smakuje :-) Po raz trzeci zapytam:
Jak nauczyć szczury korzystać z poidełka Sippy?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group