To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Poidła

limomanka - Pon Lut 10, 2014 12:42

Możliwe. Choć sądziłam, że mam całkiem spory - 330 ml.
Pyl - Pon Lut 10, 2014 16:31

600 dobrze się trzyma przy odstępie 2 cm. Ale to już duże poidło.
quagmire - Pon Lut 10, 2014 16:36

330 też mi się dobrze trzyma w królikówce, 150 ml ma już problem, tylko przy jakimś pionowym pręcie, gdzie jest sztywniej daje radę.
sliwkowapanna - Czw Lut 27, 2014 20:47

chciałabym kupić chłopakom nowe poidełko(bardziej w sumie dla mnie, bo spać mi ostatnio nie dają z obecnym! ), jakie polecacie. Czytałam , że bardzo lubi sporo z Was Drinky Ferplast. Coś jeszcze?:)
myszonka - Nie Kwi 27, 2014 16:11

od dawien dawna, przy hodowli myszy, używałam szklanego poidła, albo miseczek. Teraz, gratisem do klatki, dostaliśmy poidło kulkowe i powiem szczerze- grzechot kulki doprowadza mnie do furii, niedługo sąsiedzi zaczną uderzać w kaloryfer, żebym ściszyła dubstep. Także, ponieważ jedno szklane poidło mi się ostało - zostało zamontowane u szczurków, rozważam też metalową miseczkę na wodę (tą montowaną do ścianek - mam również na stanie, więc nie ma problemu).
Wszystko, byle pozbyć się tej grzechoczącej kulki.
Wiem, że kiedyś były polecane poidła z, bodaj, Trixi, te bezkulkowe. Czy ktoś wie, o co mi chodzi? To było kilka lat temu, nie wiem, czy są jeszcze dostępne...

smeg - Nie Kwi 27, 2014 19:48

myszonka, poidła bezkulkowe to Sippy: http://www.zooplus.pl/sho...a_gryzoni/31068 . Ale słyszałam, że wcale nie są takie ciche :P

Polecam zwykłe kulkowe poidełka Ferplast :) Metalowa rurka jest w nich wyłożona od wewnątrz silikonową powłoką i praktycznie nie słychać uderzania kulki, nic nie grzechocze.

jancia - Nie Kwi 27, 2014 22:28

smeg napisał/a:
Ale słyszałam, że wcale nie są takie ciche
są głośne tak samo , a nawet i głośniejsze. Poza tym przez to,ze trzeba języczkiem naciskać "od dołu", szczury wale z niego nie piły i chodziły na inne piętra pić z kulkowych.
myszonka - Nie Kwi 27, 2014 22:42

dzięki Wam bardzo :)
obejrzę w takim razie to z Ferplastu :)

cornflakegirl - Nie Kwi 27, 2014 23:15

Mi małpa, nie wiem jakim cudem, obgryzła ten silikon i zaczęło mi poidło przeciekać :/
Pyl - Pon Kwi 28, 2014 05:40

cornflakegirl, prawie wszystkie gryza, ale tylko ten zewnętrzny. Wewnątrz rurki jest drugi, więc i tak te poidła są cichsze od konkurencji (choć szklanych na pewno nie prześcigną z racji technologii). Zamiast zewnętrznego wystarczy parę warstw taśmy izolacyjnej - trzeba zmieniać co parę miesięcy, ale poidło jak nowe.
cornflakegirl - Pon Kwi 28, 2014 06:56

Pyl, nie wiem jakim cudem ale ona nadgryzła ten w środku :twisted:
Pyl - Pon Kwi 28, 2014 07:53

cornflakegirl, niezłe :lol: Zdolną masz dziewuchę!
cornflakegirl - Pon Kwi 28, 2014 08:36

Pyl, Nanna chyba lubi mieć strumień bieżący, bo pije ogólnie dość specyficznie. Nie naciska metalowej kulki językiem, tylko wpycha zęby i się zaczepia. Nie wiem jak to dobrze opisać, no :D W każdym razie kulka nie lata, tylko Nanna ją na stałe przesuwa do góry aż skończy pić. Kulka opiera jej się na zębach. Jeszcze średnica w ferplastowym poidle jest większa, więc łatwiej jej to było zrobić. Teraz mamy małą średnicę i jest oki. Chociaż nie powiem, poidło ferplasta baardzo mi się podobało.
Pyl - Pon Kwi 28, 2014 09:04

cornflakegirl, może właśnie dla niej stworzyli te nie-kulkowe poidła? Tam trzeba zębem/łapką podnieść bolec ;)
cornflakegirl - Pon Kwi 28, 2014 09:38

Pyl, te smoczkowe? W sumie... może kupię i będą miały takie i takie. Bo reszta raczej preferuje kulkowe (w sensie korzystają z nich normalnie). Pamiętam, że moje poprzednie szczury z smoczkowego korzystać nie umiały.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group