To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny

L. - Pią Lut 16, 2007 12:02
Temat postu: Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny
Wielu z Was dodaje do własnej mieszanki karme dla psów. Też o tym myślałam, ale jak powąchałam to mnie odrzuciło na km :/
Domyślam się, ze jak śmierdzi to szczurowi lepiej smakuje i bardziej go przyciaga :lol1: ale ten zapach.. uh.. jak tak nie moge... nie wiem.

Czy ta karma jakoś specjalnie wpływa na diete szczurka, czy to taki przysmak do chrupania ?
No i czy ktoś myślał może, aby taka karme psią zastąpić kocią ?
Prosze o wypowiedź.

sachma - Pią Lut 16, 2007 12:33

L., karma dla psow to wazny skladnij jesli nie podajesz ogona bialka zwierzecego w innej postaci. Karma dla ktow ma chyba za duzo bialka zwierzecego..

ja kupuje na wage bardzo sucha karme dla psow i ona nie smierdzi jakos specjalnie.. obok w worku stoja takie tluste karmy.. niby sucha a jak wzielam do reki to sie lepilam.. i ona naprawde smierdziala :P znajdz dobra karme ktora ci smierdziec nie bedzie i bedzie beznadziejnym jedzeniem dla psa ;)

PALATINA - Pią Lut 16, 2007 13:59

Dadam tylko, że szczury (przynajmniej moje! :P ) nie lubia karmy z rybą. Moja nie tknęły karmy z łososiem, za która dałam sporo kasy.
A jedna z takich tłustych karm się zajadały i zajadaja (teraz juz inną, ale też tłustą i ...hmm dla mnie to ona pachnie, ale może dla niektórych śmierdzi :wink: ).

Może popytaj w sklepach zoo o darmowe próbki karm? Często można takie dostać.
sprawdzisz, co Wam odpowiada (Ale może nie mów, że to dla szczurów! Powiedz, że masz wybraednego yorka :-P ).

Anonymous - Pią Lut 16, 2007 17:17

Ale po co probki? Wystarczy wziasc 5 deko na wage :wink:

Moje od zawsze maja sucha psia karme w miseczce, pomieszana z ziarnami, maja blyszczaca siersc i nigdy nie mialy przebialczenia. :wink:
I jak dla mnie to ta karma nie smierdzi :P

Izabela - Nie Lut 18, 2007 19:33

sachma napisał/a:
Karma dla ktow ma chyba za duzo bialka zwierzecego..


standardowa karma dla psów też ma go, moim zdaniem, za dużo. Najlepsze wydają mi się karmy dla psich seniorów - te, które mają ok. 20% białka w składzie.

AngelsDream - Nie Lut 18, 2007 19:35

Izabela, karmy firmy krzak mają zwykle koło 16% :)
Mangusta - Nie Lut 18, 2007 19:49

dostałam od babci próbkę chrupków Royal Canin (dżizas, babcia nareszcie psa odżywia czymś normalnym :shock: ) dla seniorów, odchudzające. ciekawe czy babom posmakuje ;)
sachma - Nie Lut 18, 2007 20:57

Izabela, dlatego napisalam :

Cytat:
znajdz dobra karme ktora ci smierdziec nie bedzie i bedzie beznadziejnym jedzeniem dla psa ;)


te beznadziejne karmy maja ponizej 20% ;) ta co ostatnio kupilam miala 18%... nie znalazlam 16%... musze poszukac w jakis hipermarketach tam sprzedaja takie karmy co to psa dawac nie powinnismy ;)

AngelsDream - Nie Lut 18, 2007 20:58

sachma, karma firmy "1" chyba tyle ma :D
PALATINA - Nie Lut 18, 2007 21:21

Karma moich psów (Orijen) ma 40% białka :twisted:
Izabela - Nie Lut 18, 2007 22:02

To moje ok. 20% to także 18 czy 16% (chociaż 16 to jeszcze nie widziałam) :wink:
Problem w tym, że karmy firmy krzak nie zawsze mają podany skład, a te sprzedawane na wagę to już zupełnie nie wiadomo, czym są. Mnie jest w sumie wszystko jedno, jakiej firmy jest karma - po prostu zawsze czytam jej skład jakościowy i procentowy i wybieram z najmniejszą zawartością białka oraz z najbardziej bezpiecznymi składnikami. Do karm na wagę jednak nie mam zaufania.

AngelsDream - Nie Lut 18, 2007 22:12

Izabela, podobnie jak ja obawiasz się, że w worek po czyms sypią coś innego? Jak karmy na wage, to tylko w sprawdzonym sklepie.
Izabela - Nie Lut 18, 2007 22:25

AngelsDream napisał/a:
Izabela, podobnie jak ja obawiasz się, że w worek po czyms sypią coś innego? Jak karmy na wage, to tylko w sprawdzonym sklepie.


Dokładnie tak

Ratata - Nie Lut 18, 2007 22:58

Karma Teo dla psów ma 16% :twisted: I kosztuje tylko 20 zł/10 kg :mrgreen:
Natalia - Pon Lut 19, 2007 08:54

A może być karma Pedigree?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group