To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Trociny zapachowe CHIPSI

Layla - Nie Lut 03, 2008 08:43

Dory, uwierz, że w paczce trocin można ich nie dojrzeć. A świerzba to w ogóle się nie zobaczy :]
Dory - Nie Lut 03, 2008 10:27

Zawsze pozostaje wyprażanie.
Layla - Nie Lut 03, 2008 10:32

Dory, ja i tak wróciłam do żwirku bo mi się nie chce ciągle zamiatać podłogi :]
AngelsDream - Nie Lut 03, 2008 16:07

Dory, ale jajka to już inna bajka.
PALATINA - Nie Lut 03, 2008 16:32

A może można je wrzucić do mikrofalówki?
mal_a - Pon Lip 28, 2008 14:03

Ja CHIPSI jabłkowych nie polecam. Mają bardzo intensywny zapach.
Kupiłam je raz i wywaliłam całe opakowanie bo maluchy w ogóle nie chciały na nie wejść. Nie schodziły na dół klatki.

Na trocinach stała miseczka z jedzeniem. Ogony dochodziły do niej po kratkach klatki, trzymając się prętów tylnymi nogami przednie spuszczały łapiąc się za brzeg miseczki i tak jadły. :?
Nie wiem czy by przywykły bo od razu wymieniłam.

Layla - Pon Lip 28, 2008 16:43

mal_a, trzeba było poczekać, moje się boją każdej nowej ściółki ;) Ja się takimi pierdółkami nie przejmuję. Zapach jest intensywny, ale nie spowodował u moich żadnej reakcji alergicznej. Wszystkie szczury pięknie pachną, a trociny wytrzymują tydzień nawet w te upały :D
annielka - Sob Wrz 06, 2008 20:48

Nie no, bez przesady ;)
Może moja szczurzyca ma nieduże wymagania, ale zwykle kupuję jej Chipsi i chyba jej to nie przeszkadzało. Na początku też się nad nimi mocno zastanawiałam ze względu na zapach, ale biorę Classic i już (chociaż jabłkowe też kiedyś miała). Nie pyla jakos strasznie, nie zdarzają się większe kawałki drewna (a w trocinach, które mam teraz - i owszem) i są dość wydajne.
A generalnie to na trocinach chyba przyjemniej, niż na żwirku... :)

Sorgen - Pon Wrz 08, 2008 07:57

A mnie jakoś rozczarowały te troty :? Ładnie pachną to fakt, ale są tak strasznie drobne że musze je mieszać z normalnymi, zobaczymy ile wytrzyma taka mieszanka ale jak porównywalnie ze zwykłymi trotami to chyba sobie odpuszczę następną paczkę. Zwłaszcza że cena tez taka sobie 15l za 4.40 a ja mam 65l fajnych sprawdzonych trotów za 7zł :?
No chyba że jest wersja grubsza zapachowa?

Layla - Pon Wrz 08, 2008 09:06

Sorgen, ja tam nie mieszam z niczym. Są drobne, ale mi to nie przeszkadza. Są bardzo wydajne.
Sorgen - Pon Wrz 08, 2008 11:08

No tak ale ja mam kuwetę 100x50 :? I mieszać musze bo nie wyrobie finansowo :wink: No nic, troty nasypałam w piątek, przez weekend mnie nie było, wrócę z pracy to zobaczę jak sie sprawdziły :)
Oli - Pon Wrz 08, 2008 11:50

Sorgen napisał/a:
No tak ale ja mam kuwetę 100x50 :? I mieszać musze bo nie wyrobie finansowo :wink: No nic, troty nasypałam w piątek, przez weekend mnie nie było, wrócę z pracy to zobaczę jak sie sprawdziły :)

Ja na taką kuwetę zużywam całe 15 l. Tylko cena mnie dziw, bo ja za niecałe 4 zł kupuję w sklepie internetowym. :wink: Kupuję hurtem 8 paczek.

Bema - Pon Wrz 08, 2008 13:11

Off-Topic:
Sorgen, Ty jeszcze pracujesz? a na kiedy masz termin? ,

Sorgen - Pon Wrz 08, 2008 19:38

Od piątku do dziś troty pachna i pewnie jeszcze trochę wytrzymają :mrgreen: Powoli się przekonuję, mieszać będę bo za drobne i za drogo ale w sumie są ok :)
Olimpia wiem że w necie taniej, ale ja nie musze robić zakupów szczurkowych przez neta a kupować same troty mi się nie opłaca bo przesyłka drogo wyjdzie i mimo wszystko bardziej się opłaci kupować w sklepie. Narazie testujemy troty dalej, ale chyba się przekonam jednak :)

idaa - Śro Wrz 10, 2008 23:13

Ja troty wsypałam raz. A drugiego dnia wszystkie były na podłodze :lol: . Wróciłam do kołeczków. A te, które mi zostały (citrus) zużyłam dla myszek. U nich akurat świetnie się sprawdzają. Kupiłam następną paczkę. Jakoś nie mam odwagi kupić jabłkowych :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group