To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Trociny zapachowe CHIPSI

Anonymous - Śro Lut 28, 2007 14:04

Dobre faktycznie nie czuć ale jeden minus to że są takie twarde (trudno je wyjąc i rozbić z tej kupki)
PALATINA - Śro Lut 28, 2007 19:30

Ja się zgodzę z przedmówczynią :wink:
Mnie do szału doprowadza rozdrabnianie. Czy nie ma takich dla leniwych ludzi? Mam od wczoraj duża dune dla Sputka i do niej będę używać trocin (żwirku za dużo by schodziło).

H. - Sob Kwi 21, 2007 18:38

Ja te trociny, jablkowe wlasnie dostalam jeszcze z W-wy.

Nie czuc ich az tak bardzo, bez przesady.

Są ok, normalne, takie bym pewnie kupila :wink:

kasia_123 - Sob Kwi 21, 2007 19:41

Nie ufam trocinom, chociaż chipsi nie używałam...musiałabym kiedyś wypróbować, ale boje się że jak zwykle po trotach moje szczury zaczną się drapać.
devilline - Sob Kwi 21, 2007 19:57

ja osobiście nienawidze trocin. Musiałam teraz wsypać młodemu do klatki - zabrakło mojego żwirku, a nie miałam gdzie go kupić, bo nie jechałam do tego sklepu. Trociny sa be i fe - wysypują się, do wszystkiego lepią, wpadają gdzie popadnie i w ogóle ich nienawidzę.
jimmy - Nie Kwi 22, 2007 13:53

my znaczy się ja i Marta mialiśmy troty zwykłe, i musielibyśmy zmieniać im codiennie, po chipsi cytrynowych, czy też jabłkowych (wypróbowaliśmy oba rodzaje) trzeba było zmieniać tak mniej więcej co 3 dni, a teraz mamy taki patent, że stosujemu takie kulki drewniane do kuwety dla kotów i na to chipsi żeby tak nie hałasowały starcza to gdzieś tak na tydzieńcasem jak się nie chce 1,5;-). A co do tego, że są mocno zbite, mnie to odpowiada, przynajmniej są bardziej ekonomiczne bo więcej się mieści w paczce:) nasze szczury nie mają żadnego uczulenia na troty, a zapach im nie przeszkadza i nie kichają jak są puszczane chętnie wchodzą do klatki.
Anonymous - Nie Kwi 22, 2007 15:05

Ja podkradla ten patent jimmy-emu i zywym_trudniej :P
I mam zwirek drewniany, a na to trociny CHIPSI cytrynowe i jeszcze w jedym rogu maja sianko mietowe. Nie kichaja, nie drapia sie. A sprzatam co poltora tygodnia, czasem co dwa. Mam wysoka kuwete (15cm) wiec sie nei wysypuje. A klatka jest wysoka, wiec na dole nie klade zadnych polarkow do ktorych mogly by sie poprzyczepiac. Jak dla mnie takie polaczenie jest na 5... 5 z plusem ;)

H. - Nie Kwi 22, 2007 19:03

devilline napisał/a:
Trociny sa be i fe - wysypują się, do wszystkiego lepią, wpadają gdzie popadnie i w ogóle ich nienawidzę.
Tylko ze ja mam np. tak, ze mam taki 'spod' pod taka kratka i tam dziewczyny kupkają. No i w tym czyms sa wpierw reczniki papierowe, a na to wysypuje wlasnie CHIPSI ;) Takze nie lepia mi sie do niczego, ani nic ;) .
jimmy - Pon Kwi 23, 2007 00:38

Matylda, zaskarże Cie do urzędu patentowego:P

a co do tego że troty są be i fuj to się nie zgodzę, ponieważ są cichę, wydajnę i mylę, że naszym szczurom jest w nich dobrze. Co prawda czasem sie powysypują ale niestety ten sam problem mieliśmy i ze żwirkiem, i z samym tym granulatem drewnianym. co do lepienia się to fakt chyba pomyślimy nad patentem Hally.:) teraz ja będe zaskarżony do urzędu patntowego:)

H. - Pon Kwi 23, 2007 08:16

Off-Topic:
jimmy, heh tak, to sobie obejrz takie monterstwo w klatce Asaurusa i AngelsDream :wink: http://i19.photobucket.co...pis768x1024.jpg

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=740 :P

Natalia - Pon Kwi 23, 2007 08:35

Jimmy, w temacie o ściółkach[polecane]podałam ciekawy link.
jimmy - Pon Kwi 23, 2007 23:41

Natalia, zgodzę sięz tym linkiem co go tam podałaś wiem oszkodliwych właściwościach tych trotów, powiem krótko sosna ma drewno takie jasne pożółkłe (bynajmniej tak kojarze jak rąbie drzewo na opał w lato) a cedr.... nie do końca wiem jak wygląda:) z tego co wyczytałem i z własnej wiedzy chemii organicznej fenole to lakochole węglowodorów aromatycznych które to są rakotwórcze. taki fenol ma bardzo podobny wzór do pirobenzenu który znajduje się w dymie papierosowym. tylko nie wiem czy tam też się wypowiedzieć treraz mi się nie chce zmęczony jestem i ide spac:)
KasiaGdańsk - Wto Kwi 24, 2007 19:38

jeśli chodzi o jakosc Chipsi jabłkowych to sa dobre, ale zapach i tak zaraz ulatuje więc zwierzątka sie nie stresują. jabłka to pic na wodę, tylko miło popatrzec na kolorowe wióry...
H. - Śro Kwi 25, 2007 17:52

Off-Topic:
KasiaGdańsk napisał/a:
tylko miło popatrzec na kolorowe wióry...
Hehehe dokladnie, taki maly fetysz :P

kasia_123 - Pią Maj 18, 2007 08:09

Kupiłam wczoraj Chipsi Cytrynowe moim pięknym...są strasznie mocno zmielone, nie lubie takich trocin ale to nie mi mają się podobać.
Wsypała tylko tam gdzie mają zrobione gniazdko...żeby sobie usypały z nich spanko marzeń :P chyba im się podoba a szczególnie Shiro bo z hamaka przeniosła się na dół :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group