To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Trociny zapachowe CHIPSI

Anonymous - Śro Lut 14, 2007 19:17
Temat postu: Trociny zapachowe CHIPSI
Co sadzicie o trocinach zapachowych? Ja do tej pory myslalam ze nie nadaja sie dla zwierzat, przeczytalam o tym bodajze na forum "bo tak". A dzis sie dowiedzialam ze jednak moga byc i sa polecane, chodzi o te zapachowe z CHIPSI.
Czyli jednak moglabym kupic moim paskuda takie trocinki?

Layla - Śro Lut 14, 2007 20:35

Matylda, ja generalnie uważam, że sprawdzone troty zawsze mogą być, jeśli zwierzę nie ma alergii. Nie widzę nic złego. :)
sechmet - Śro Lut 14, 2007 21:21

ja używam chipsi od początku, szczury nie mają alergii... więc nie widze przeciwskazań ;)
Asiulka - Śro Lut 14, 2007 22:54

A ja się zastanawiam czy nie zmienić żwirku na trociny ponieważ szczury mają teraz taką karate na kuwecie i nie chodzą po ściółce. A te chipsi cytrynowe w Elei widziałam, więc może się skuszę.
sachma - Śro Lut 14, 2007 23:21

ja czasem używam... nie widze przeciwskazan, po za tym ze mala paczka u mnie kosztuje 5zl... a wielka (3x tyle trot) animalsa kosztuje 6,50 :P .. ale jak nie ma innych to biore te ;)
Anonymous - Śro Lut 14, 2007 23:28

sachma ja kiedys kupila animalsa i strasznie pylily.

Ale mi chodzi o zapach, czy ten zapach np jablka nie szkodzi im?

sachma - Czw Lut 15, 2007 09:59

Matylda, nie zauwazylam zeby pylily bardziej niz inne troty.. no chyba ze mowa o tych XXL chipsa.. ale takich u mnie nie dostaniesz ;)
Layla - Czw Lut 15, 2007 10:11

Off-Topic:
animalsa nie cierpię, troty są ostre strasznie, i nieprzyjemne..


Chipsi sama chyba kiedyś spróbuję. Dobrze, że tu się można przyznać, że się ma troty i nie krzyczą :D Choć ja akurat mam żwirek, bo mi się zamiatać nie chce podłogi co chwila :D

A Chipsi jaki mają ten zapach? Mocno intensywny? Bo są jeszcze Chipsi Classic, bez zapachu. Które lepsze?

Ratata - Czw Lut 15, 2007 11:48

Wąchałam te trociny ostatnio i muszę przyznać, że jak dla mnie to one śmierdzą, nie pachną :roll: Nie wyobrażam sobie tego w połączeniu z zapachem szczurzego moczu :shock:
Poza tym mnie zawsze wszyscy weterynarze i ludzie mający do czynienia ze zwierzętami tłukli do głowy, że perfumowane produkty dla zwierząt się nie nadają, bo zwierzak najlepiej czuje się we własnym smrodku, a w takiej chemicznej pomarańczy zwyczajnie się męczy.

Layla - Czw Lut 15, 2007 11:51

Ratata, a Classic? One nie mają zapachu...
Ratata - Czw Lut 15, 2007 12:24

Jak nie mają, to w czym problem? Trociny, jak trociny, jeżeli tylko nie pylą, to mogą być. Chociaż ja zostanę jednak przy moich drewienkach :mrgreen:
sachma - Czw Lut 15, 2007 13:33

ja daje na dno zwirek a na to troty, ogony sie nie uczulaja.. troche sprzatania jest, ale napewno mniej halasuja :P
L. - Czw Lut 15, 2007 14:47

ja mam Cat's Dream i powiem, ze wole ten żwirek od trotów, którym mowie Nie.
Ale cóż wg uznania, ja sie po prostu na trocinach przejechałam to raz :/ dwa na zapachowe moja śp. Sami miała uczulenie, trzy walały sie ciągle po pokoju, cztery ja bym nie chciała siedzieć cały dzien w czymś to pachnie >< "

devilline - Czw Lut 15, 2007 16:03

dzisaj zobaczyłam gdzieś te trociny (bodajrze w Tesco). Wziełam je do ręki, zapach miały jabłkowy... Mimo iż były zapakowane czułam go. Ogólnie moze i bym się skusiła ale przeraża mnie tez zapach.. ;/
Anonymous - Pią Lut 16, 2007 10:54

Trociny Chipsi cytrynowe mają słabszy zapach od tych jabłkowych. Szczerze mówiąc to ja nic nie czułam, ani siuśków, ani cytryny, więc jakoś się te zapachy musiały neutralizować;) Moim szczurom mieszkało się (chyba) dobrze na tej ściółce, ale Pani Szczurowa miała uczulenie ogólnie na trociny, więc przerzuciliśmy się na żwirek i szmatki. Jeżeli Wasze zwierzaki alergii na trociny nie mają, to polecam Chipsi o zapachu cytrynowym. Classic dla mnie za drogie jak na zwykłe trotki, a jabłkowe za mocne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group