To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Dlaczego w stadzie, a nie pojedynczo?

Ebia - Sob Lis 23, 2013 20:15

dag0110, nie zwlekaj i adoptuj jak najszybciej koleżankę dla swojej szczurci. Pies i kot wcale jej nie wystarczą. Wyobraź sobie, że spędzasz kilka miesięcy w samotności, za jedynych towarzyszy mając psa i kota. Czy zwierzęta wystarczyłyby Ci? Czy nie tęskniłabyś za rozmową z drugim człowiekiem?
Szczurki żyją krótko, ale są bardzo inteligentne i stadne. Ważne, aby podczas tego krótkiego życia były szczęśliwe. Z wieloletniego doświadczenia szczuromaniaków wynika, że samotność im tego szczęścia nie daje ;)

Lidkamk - Czw Sty 09, 2014 13:07

A ja mam wielki dylemat, wiem że szczurki powinny być razem i mam ku temu warunki, do niedawna miałam dwa samce (rodzeństwo) niestety Miluśia już nie ma. Gacek ma 1,7 roku i nie wiem czy dołączyć mu młode. Boję się że zrobi im krzywdę.
madziastan - Czw Sty 09, 2014 13:16

Krzywdy nie zrobi jak odpowiednio ich połączysz (neutral) - przygarniasz 2 młodych? :) Młode mogą uciekać od niego, wisieć na prętach w klatce i z tego powodu będzie trzeba trzymać ich w transporterku (czystym) albo w niskiej klatce. I wtedy się pokochają :)
Lidkamk - Czw Sty 09, 2014 13:26

właśnie zastanawiam się nad 3 młodymi lub jednym w podobnym wieku, bo Gacek sam nie może być, jest taki smutny i samotny że aż mi się serce kraje jak widzę zmianę w nim.
madziastan - Czw Sty 09, 2014 13:33

Polecam adopcję :) I nie martw się kiedy zaczną się bić - to jest naturalne dopóki krew się nie leje :)
sofor - Nie Lut 08, 2015 16:11
Temat postu: Przestrzeń, a stado
Witajcie,
Czy klatka o wymiarach 80 x 48 x 118 cm dla szczurka zastąpi mu towarzysza?
Oczywiście, że nie aczkolwiek, czy jeżeli przy tak dużej przestrzeni w nocy, poświęcać mu będę wiele atrakcji w dzień, to czy da się z tym pogodzić?

Dostałam ultimatum,
stąd moje pytanie:-(

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Wrz 13, 2016 07:40 ]
Przeniosłam posty z tematu zbiorczego.

limomanka - Nie Lut 08, 2015 17:00

sofor, Ty w żaden sposób nie zastąpisz szczurowi towarzysza tego samego gatunku. Tego się nie da zastąpić przy pomocy nawet najlepszych warunków.
Layla - Nie Lut 08, 2015 17:03

sofor, jeśli nie masz opcji na posiadanie 2 szczurów (które nie kosztują znacząco więcej niż jeden) to oddaj szczura tam, gdzie jego podstawowa potrzeba zostanie spełniona.
sofor - Nie Lut 08, 2015 17:25

Layla napisał/a:
sofor, jeśli nie masz opcji na posiadanie 2 szczurów (które nie kosztują znacząco więcej niż jeden) to oddaj szczura tam, gdzie jego podstawowa potrzeba zostanie spełniona.


Zadałam ewentualne pytanie, a ty Layla plujesz się bez powodu narzucając mnie z góry oddanie szczurka.

Towarzysz ma być, to będzie,
Pzdr

Layla - Nie Lut 08, 2015 18:08

sofor napisał/a:
a ty Layla plujesz się
Nie życzę sobie takich słów skierowanych do mnie. Nie narzucam, a radzę opcję, która jest najlepsza dla szczura, bo to mnie interesuje.
sofor - Sob Lut 28, 2015 21:40
Temat postu: Brak doświadczenia, a szczury zwierzętami stadnymi
Nie mam doświadczenia w opiece nad jednym zwierzakiem, a co dopiero nad dwoma! Czy złym pomysłem byłoby przygarnąć jednego, a po dostatecznym odstępie dokupić drugiego?
Proszę o wskazówki i porady dla szczurzego żółtodzioba :mysza: ;(

bolek - Sob Lut 28, 2015 21:44

Najlepiej od razu wziąć dwa bo szczury to zzwierzęt silnie stadne im dłużej będziesz zwlekac z towarzystwem dla szczura tej samej płci tym trudniejsze będzie łączenie. I szczury adoptowac a nie kupować. Jeśli nie masz doświadczenia ze szczurami to najpierw o nich dowiedz sie jak najwięcej a potem przygarnij

ort.

sryt9 - Sob Lut 28, 2015 23:29

Ja zawsze mam uśmiech na twarzy jak czytam takie posty. :wink:
Szczury to bardzo złożone zwierzaki, z szeregiem ciekawych zachowań, ale też bardzo wyraziste. Jako właścicielka dwóch chłopaków (co prawda mój przypadek jest nieszablonowy i troche cięższy niż normalne kup > "hoduj") od połowy listopada mogę powiedzieć po sobie, że mi "wsiąknięcie" i zrozumienie co i jak zajęło stosunkowo krótko.
Fakt faktem jednak, że uprzednio troche o nich czytałam i się kształciłam!
Szczur proste zwierze - nie podoba mu sie coś, to to okazuje bardzo wyraziście, w drugą stronę jest podobnie ;) Obserwacja to klucz do sukcesu, jednak ja uważam, że nie da się poznać pełnego charakteru i specyfiki szczurów mając tylko jednego osobnika :]

limomanka - Nie Mar 01, 2015 00:28

sofor, połączyłam Twój temat z już istniejącym. Kiedy masz jakieś pytanie, zwłaszcza tak podstawowe - temat o stadnosci jest mocno uwypuklony na stronie głównej forum - używaj proszę opcji szukaj.
Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w różnych miejscach na forum, zacznij od lektury tego tematu, a w razie dalszych wątpliwości pytaj w istniejących wątkach.

cydelko - Czw Kwi 09, 2015 20:53
Temat postu: Samotny szczur.
Chcę dowiedzieć się jak długotrwała samotność wpływa na szczura. Jakie są konsekwencje? Dlaczego muszą być przynajmniej dwa? Dlaczego człowiek nie może mu zastąpić kompana?

Komentarz dodany przez: limomanka: Nie Kwi 19, 2015 17:26
Scaliłam z istniejącym tematem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group