To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Matka z 10-tką osesków Warszawa PILNE

cornflakegirl - Nie Sie 18, 2013 10:37

Bel napisał/a:
Ja wszystko rozumiem ale wg. mnie maluchy powinny zostać uśpione...


Zgadzam się, póki jest na to czas.

FaerielDeVille - Nie Sie 18, 2013 11:48

cornflakegirl napisał/a:
Bel napisał/a:
Ja wszystko rozumiem ale wg. mnie maluchy powinny zostać uśpione...


Zgadzam się, póki jest na to czas.


Też tak sądzę, ale chyba należałoby zostawić samiczce dwójkę młodych albo chociaż jedno ze względu na laktację i tę całą burzę hormonalną.

cornflakegirl - Nie Sie 18, 2013 12:38

PaniCiurowa, nie no, raczej dwójkę:)
FaerielDeVille - Nie Sie 18, 2013 13:03

Usypiać można tylko ślepe mioty, prawda? A w jakim wieku maluchy otwierają oczy?
Szczurówka - Nie Sie 18, 2013 13:06

A nie lepiej znaleźć jakąś karmiącą szczurzyce? :roll: jestem przeciw usypianiu :roll:
quagmire - Nie Sie 18, 2013 13:07

PaniCiurowa, w wieku 14 dni. Ale usypia się maluchy tuż po urodzeniu, a nie np. po tygodniu.
FaerielDeVille - Nie Sie 18, 2013 13:16

Szczurówka, jest wystarczająco dużo szczurów szukających domów, nie potrzeba kolejnych i lepiej uśpić, póki jeszcze można.

quagmire, ja zaraz zadzwonię do tej lecznicy i im to zasugeruję.

//Edit
Zadzwoniłam, ale powiedzieli, że dzisiaj już nikt ich nie uśpi, bo najpóźniej w drugiej dobie życia usypiają, a one urodziły się w piątek wieczorem. :roll:

quagmire - Nie Sie 18, 2013 13:29

Może jestem głupia, ale skoro urodziły się w piątek wieczorem, to dopiero dzisiaj wieczorem zacznie się trzecia doba życia.
FaerielDeVille - Nie Sie 18, 2013 13:33

Hm... No to nie wiem. o.O
cornflakegirl - Nie Sie 18, 2013 13:57

PaniCiurowa napisał/a:
Zadzwoniłam, ale powiedzieli, że dzisiaj już nikt ich nie uśpi, bo najpóźniej w drugiej dobie życia usypiają, a one urodziły się w piątek wieczorem.


Nie oni będą mieli problem z szukaniem dla nich domu...

FundacjaOgony - Nie Sie 18, 2013 14:04

Zarówno Fundacja Ogony jak i klinika do której trafiła szczurzyca są przeciwne usypianiu miotów, które mają szanse na "odchowanie". Fundacja znajdzie im dobre domy.
Lizz - Nie Sie 18, 2013 14:09

Jesteście niepoważne. Pani Ciurowa nawet nie wie ile powinno się zostawić matce osesków, nie wie kiedy otwierają, najpierw pierwsza "rzuca" się do pomocy, a teraz najgłośniej krzyczy żeby uśpić. Nie chcę się czepiać teraz, że usypianie jest złe itd, bo moje zdanie znacie, ale zastanówcie się nad ta całą sytuacją, która miała miejsce.
AngelsDream - Nie Sie 18, 2013 14:15

Skoro zarówno klinika, w której przebywa szczurzyca, jak i patronująca adopcji Fundacja są przeciw uśpieniu, wg mnie temat jest wyczerpany, a na przyszłość należy brać pod uwagę zasady organizacji/firm/osób, jakim się pomaga.
cornflakegirl - Nie Sie 18, 2013 14:16

Lizz napisał/a:
Jesteście niepoważne.


Spokojnie, nie ma co się od razu obruszać :) Uśpienie to jedna z opcji, która jest do rozważenia. Nie uważam się przez to za osobę niepoważną.

Skoro Fundacja podejmuje się opieki nad mamą i malcami i znajdzie im dobre domy niech tak będzie, nie jest to ani moja ani Twoja sprawa.
To była tylko propozycja z mojej strony, bo bezdomnych zwierząt na prawdę jest sporo, nie zawsze tak prosto znaleźć im domki :) )


EDIT: AD mnie uprzedziła :)

Lizz - Nie Sie 18, 2013 14:23

Już nie chodzi o samo uśpienie, ale kolejność podejmowanych kroków. Tak jak sama napisałaś, skoro FO się sprawą zajął to nie można za nich decydować. Zresztą przykre to jest, że potrzebne jest tylko DT w Warszawie, by malce mogły potem pojechać do Wrocławia. Myślałam, że w stolyycy tyle miłośników szczurów jest.... No nic. Bez odbioru.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group