To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2013 - Narodziny miotu kontrolnego J2 SunRat's

heniok - Sob Sie 03, 2013 19:58
Temat postu: Narodziny miotu kontrolnego J2 SunRat's
Drugiego sierpnia przyszedł na świat miot kontrolny J2 SunRat’s

Rodzicami zostali:

FRANCESCA SunRat’s – dumbo, fuzz, agouti, self – po rodzicach Biedronka SR x Qbibuś SR

RIO ZEZERE SunRat’s - standard, standard, agouti, self – po rodzicach Kundzia SR x Saurac of BM
Zdjęcia autorstwa quagmire.

Rodowód miotu:


W miocie wystąpił pomijalnie mały inbred na poziomie 1,56%

Miot ma status kontrolnego ze względu na guzy jakie pojawiły się u dziadka miotu Qbibusia. Ponieważ guzy pojawiły się u niego w wieku 2 lat i prawie 4 miesięcy , a miot Q nie odbiega od normy zdrowotnej szczurów i ma wspaniały charakter zdecydowaliśmy się na miot kontrolny, linia nie będzie dalej prowadzona po samicach, żeby zminimalizować ryzyko zostanie rozmnożony tylko samiec w wieku ok. 2 lat. Dodatkowo ojcem jest samiec z naszego miotu R który na tą chwilę zdrowotnie trzyma się bardzo dobrze /obym nie napisał w złym momencie /, szczury 6 sierpnia skończą 2 lata i są w komplecie :) )

Franczesca zaczęła rodzić wczoraj po południu i przy drugim szczurze stwierdziła że ona się męczyć nie będzie i wyciągać bachorów co doprowadziło do tego że pół szczura wystawało z Franki… Chcieliśmy czy nie musieliśmy jej pomóc i go wyciągnąć, później historia powtórzyła się jeszcze kilka razy. Dobrze że Łysa to SunRat’sowa grzeczna dziewczynka i pozwalała sobie pomagać. :serducho:

Szczurów było 14, po pierwszej dobie jest 9, są pękate od mleka, różowe i wyglądają ok. , mam więc nadzieję że przeżyją w komplecie, szczegółów odejścia piątki Wam oszczędzę.

Jutro uzupełnię listę chętnych zapisanych na miot.

Dzielna mamusia


I gromadka żelek wśród których mamy :
Parkę siamków standardowosierstnych, dwie parki z niestandardową sierścią, 3 samice standardowo sierstne , sporo z nich wygląda na dumbo.



----------------------------------------------------------------------------------------
Dane na 1.02.2014

Miot J2 urodził się 02.08.2013
Obecnie ma pół roku.

Rodzice:
Matka: FRANCESCA SunRat’s (29.12.2012 –), ok
Ojciec: RIO ZEZERE SunRat’s (06.06.2011 – 18.11.2013) – guz przy uchu, rak płaskonabłonkowy rogowaciejący

Samiec:
Jędruś – ok

Bel - Sob Sie 03, 2013 20:23

Heniuś znowu żeś dziadem został. Gratki :lol: :serducho:
angelus - Sob Sie 03, 2013 20:27

Trzymajcie się kluseczki! Mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie dobrze! Słodkie małe larwy :)
mmarcioszka - Sob Sie 03, 2013 20:38

Oby już wszystkie dobrze się rozwijały :kciuki:
quagmire - Sob Sie 03, 2013 20:42

Czyli moje kochanie dostało syjamka od rodziców :serducho: Dumna jestem strasznie :) Niech moje małe wnusie rosną zdrowe i silne. Dodatkowo to też moje pra pra wnusie i jednocześnie pra pra pra wnusie. No jak tu ich nie kochać :D
Mao - Sob Sie 03, 2013 20:53

heniok napisał/a:
Parkę siamków standardowosierstnych

:shock:

Umarłam. Tj. przed umarnięciem napiszę, że cieszę się, że z Franką i kluseczkami wszystko OK :)

quagmire - Sob Sie 03, 2013 20:57

A ja jeszcze chciałam tylko dodać, że kocham sierpniowe szczury :serducho:
Mysie_Buldozki - Sob Sie 03, 2013 22:51

Czy jest szansa załapania się na dwa szczury czy jest więcej chętnych niż maluszków? Ociągaliśmy się z wypełnieniem ankiety niestety. :(
heniok - Nie Sie 04, 2013 07:28

Aktualne listy chętnych wyglądają tak

Samice:
1. Dori ?
2. Mao x2
3. Angelus x2 ?
4. Magda B 3/4 ?
5. cornflakegirl

Samce:
1. AD&A ?
2. Katarzyna S.
3. Lowenstein
4. Adrianna Z x2
5. Lovekrove

Jeśli ktoś wie że nie będzie brał malucha to proszę o kontakt, jeśli ktoś wysyłał ankietę/miał być przepisany ze wcześniejszych miotów a nie jest też proszę o kontakt. Jak widać chętnych sporo, jeśli dla kogoś nie starczy maluchów ma pierwszeństwo w kolejnym miocie.

cornflakegirl - Nie Sie 04, 2013 08:03

Jakie klusie :) )

Dobrze, że ten poród skończył się szczęśliwie :)

quagmire - Nie Sie 04, 2013 08:55

Mysie_Buldozki, wyślij ankietę. Jak nie w tym, to na kolejny miot się przyda :) Nieobiektywna ze mnie babcia, ale szczerze wierzę, że po eRkach warto :)
Lowenstein - Nie Sie 04, 2013 12:43

Ufff... no to rośniemy żelki kochane, tyjemy, pijemy mleczko i w komplecie dotaczamy się do rezerwacji a potem do nowych domków!!! :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:



Heniok Gratuluje Dziaduniu!! Stresów to ty się nałapiesz kochany. :serducho:

Dori - Nie Sie 04, 2013 14:41

quagmire napisał/a:
po eRkach warto


Warto? :>

AngelsDream - Nie Sie 04, 2013 14:49

Dori, ja uważam, że tak.
quagmire - Nie Sie 04, 2013 15:43

Dori, na razie wygląda na to, że warto. Mam nadzieję, że tak zostanie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group