To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Wydzielony wybieg dla szczurów

jancia - Śro Wrz 11, 2013 16:21

Ninek, pomysł mega fajny, bo nie byłoby problemu z zaczepami, może można takie zamówić? też z plexi? :)
nimka - Czw Wrz 12, 2013 05:43

jancia napisał/a:
nimka napisał/a:
już lepiej chyba wypełnić taki "parawan" takimi "pseudo-szybami" do drzwi (tanie, a wygląda jak pleksi - są też gładkie przezroczyste).
pleksi to świetny pomysł, ale musi być wysokie i głęboko wbite w ziemię żeby szczur się nie podkopał. No chyba, że ktoś ma np. taras i może taką "sztuczną trawą" zrobić dno (żeby od kafli nie zaciągało ).
Chita napisał/a:
Ja się zastanawiam nad czymś takim: http://allegro.pl/kojec-k...3516722790.html
to moim zdaniem fatalny pomysł. Szczur wyjdzie górą, albo się podkopie.


Podłoga. Pokój. Hę?

jancia - Czw Wrz 12, 2013 10:24

nimka, czytaj jeszcze niżej.
Ebia - Czw Wrz 12, 2013 12:17

Ninek, jak znajdziesz patent na dolne mocowanie pleksi i w ogóle na taki składany wybieg, to daj znać. Ja muszę wymyślić coś takiego, bo moje dziewuchy mają fioła na punkcie gryzienia kabli i kanap i po przeprowadzce będą skazane na łóżkowy wybieg, a to według mnie o wiele za mała powierzchnia. Mogłyby co najwyżej pospacerować, bo o rozbiegnięciu się nie ma mowy :|
Myślę o pociętej pleksi na zawiasach, ale po zawiasach będą się wspinać :|

Pyl - Czw Wrz 12, 2013 12:50

Ebia, a zawiasy po zewnętrznej stronie?
Ebia - Czw Wrz 12, 2013 17:13

Pyl, nie wiem czemu wyobraziłam sobie zasłonę składaną w harmonijkę, gdzie zawiasy muszą być na zmianę po wewnętrznej i zewnętrznej stronie..
Wpadł mi jeszcze do głowy pomysł ze sztywną zasłoną balkonową. Jest gładka, więc nie ma możliwości wspinaczki po niej. Dodatkowo po zrolowaniu zajmuje mniej miejsca niż złożona pleksi i jest lżejsza.
Wymyśliłam, żeby zrobić po 2 przeciwległych stronach pokoju haczyki w ścianach. Z jednej strony zasłona przyczepiona byłaby na stałe, z drugiej na wybieg, jej wymiar byłby taki jak szerokość pokoju, czyli 3 metry. W ten sposób powstaje wybieg o wymiarach 3 m / 1,5 m, czyli wystarczający dla 3 ogonów zakładając, że doda się tam atrakcje. Tylko.. wybieg odgradzałby swobodny dostęp do drzwi i trudno byłoby wyjść z pokoju, a zasłona z pleksi z założenia zostawiałaby przejście..
Tak czy inaczej - wszelkie pomysły mile widziane :wink:

Pyl - Czw Wrz 12, 2013 17:17

Ebia, zasłonka z materiału? Że niby po niej nie wejdą? Szczerze wątpię - moje po zasłonkach szalały jak głupie.

Natomiast jeśli chodzi o zawiasy to zależy to od zawiasów jakie się kupi - moim zdaniem da radę znaleźć takie, żeby i w harmonijkę złożyć przy zewnętrznym mocowaniu.

Ebia - Czw Wrz 12, 2013 17:20

Pyl, nie materiałowa, tylko idealnie gładka, całkiem sztywna. Coś w podobie do plastiku

EDIT:
Coś w ten deseń, tylko w jednym wysokim kawałku (70 - 75 cm): http://galeria.oslony-bal...type=img&id=159 i oczywiście nieco ładniejszym kolorze :-P

Pyl - Czw Wrz 12, 2013 17:36

Ebia, ok, to rozumiem. Pewnie dało by radę. Nie wiem tylko na jak długo - to już zależy od przetrzymywanych w tym więzieniu osobników :P I czy nie za niskie - a 75 cm to bardzo mało jak na niektóre osobniki, a jak będą w środku na wybiegu "atrakcje" to będzie z czego skakać.
Ebia - Czw Wrz 12, 2013 18:54

Cena nie jest wysoka, więc co jakiś czas można wymienić (5 zł za metr). No i u mnie starzejące się babeczki, więc już i nie takie skoczne :( Przy młodzikach i tak trzeba będzie kombinować (doszyć kawałek, żeby zasłona była wyższa?). W każdym razie to tylko wstępny pomysł, tym bardziej, że zagradzałoby mi to przejście do drzwi i było mało praktyczne we wchodzeniu z drugiej części pokoju, a ja lubię mieć kontakt z ogonami, chociaż i na to rodzi się w mej głowie pomysł. Może Ninek wpadnie na rozwiązanie podpórek do pleksi. W sumie mam jeszcze czas, więc można myśleć i kombinować co będzie lepsze
moniken - Pon Lis 11, 2013 14:26

tez intensywnie mysle o sprawieniu moim przerosnietym myszom kojca,
szukam i szukam i patrzcie co znalazlam!!!



http://ba-bell.pl/index.p...t_category_id=2

moja początkowa duma ze znaleziska trochę zmalała jak doczytałam, że to cena za moduł a nie za całość, ale po drugim zastanowieniu- rozwiązanie własnej roboty z pleksi chyba nie wychodzi wiele taniej?

pytanie tylko czy drewno nie umożliwi szczurom wdrapywania się i wychodzenia z takiego kojca?

co o tym myslicie?

Karena - Pon Lis 11, 2013 15:59

moniken, Przeniosłam Twój post z Tematu ' Fretkowe zabawki w szczurzym kojcu?'.
Ninek - Pon Lis 11, 2013 16:01

Moja Mała na pewno by z takiego kojca wyszła.
A Trufla by się z niego wygryzała aż do skutku :P

limomanka - Pon Lis 11, 2013 18:10

Myślę, że szczury zdecydowanie są w stanie wspinać się po drewnie. Pleksi jest dobre przede wszystkim dlatego, że jest tanie, ale też (jak pisała w innym temacie właścicielka takiego wybiegu) dlatego, że jest całkowicie przezroczyste i to w jakiś sposób zniechęca szczury do wyskakiwania.
Nikky - Wto Lis 12, 2013 14:55

Ja mam wybieg z pleksi, dociął mi tata kwadraty i połączyłam je zawiasami małymi, są za grosze w casto, wybieg składa się na płasko, jest spory i wygodny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group