To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Wydzielony wybieg dla szczurów

furburger - Pią Kwi 13, 2012 12:41

łoo koszt faktycznie niemały :shock:
ale jaka radość dla oka :P

mmarcioszka - Pią Kwi 13, 2012 12:47

kinia87, super :zakochany: A jakie są wymiary tej zagrody?
kinia87 - Pią Kwi 13, 2012 12:51

prawie 2 na 3 metry

edit: 3 z kawałkiem jednak :D

Vaco - Pią Kwi 13, 2012 12:52

to jest cudowne :serducho: teraz już wiem, o czym marzę :P Zdjęcie już zapisałam, za kilka lat może też zrealizuje coś podobnego. Ale to trzeba już być "na swoim" i mieć miejsce. Naprawdę świetny pomysł. Ile zajmuje Ci sprzątanie całości?
mmarcioszka - Pią Kwi 13, 2012 12:52

To faktycznie wielka, ale bardzo estetyczna - extra :D <zazdraszczam>
Kasik - Pią Kwi 13, 2012 12:55

Nashi, to co pisze kinia87 to prawda - według mnie nie ma szans, by szczury przeskoczyły przez przezroczystą szybę. Moje wskakują na łóżko wysokości 60cm, jak tylko się tam dostać mogą, ale jak dojście do niego zastawiłam lustrem (trochę co innego, ale podobnie dezorientuje) około 40cm wysokości, to nawet nie próbują skakać. A jak wcześniej stał wyższy karton, to nie stanowił on dla nich żadnej przeszkody.

kinia87, super to wygląda. Zazdroszczę :serducho:

kinia87 napisał/a:
prawie 2 na 3 metry
Aha, kiedyś miałam pokój tej wielkości... :lol:
rudziak - Pią Kwi 13, 2012 12:56

Fantastyczny pomysł! Też bym chciała taką zagrodę :serducho:
kinia87 - Pią Kwi 13, 2012 12:56

Vaco - odkad jest zagroda o wiele mniej czasu poswiecam na sprzatanie, naprawde :) po prostu moze dlatego, ze szczury w nocy moga sobie biegac, a nie siac rozrobe w klatce :D W klatce codziennie przemywam tarasy, sputniki, kuwete, wymieniam polarki (ok. 10min) + oprzątam zagrodę (zamiatam codziennie, bo często np. są łuski od groszku rozsypane wokół misek :D ) a zmywam raz na 2 dni. Zmiatanie to 3 minuty, zmywanie, to też jest moment. Tylko trzeba wyjąć wszystkie zabawki ;) więc naprawdę nie ma dużo roboty... :)
mmarcioszka - Pią Kwi 13, 2012 12:57

kinia87, a nie sikają Ci wszędzie?
kinia87 - Pią Kwi 13, 2012 12:58

dziękujemy Wam wszystkim jeszcze raz :) mąż poczyta, jak wróci z pracy :D

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2012 13:01 ]
mmarcioszka napisał/a:
kinia87, a nie sikają Ci wszędzie?


no właśnie nie.... tzn. wiadomo, że znaczą raz po raz, ale nie sikają kałużami, jeśli o to Ci chodzi ;) dlatego przemywam raz na 2 dni, żeby było świeżo :)

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2012 13:03 ]
czasem tak mi sie smiac chce, bo lezymy sobie z mezem w sypialni, juz prawie zasypiamy, a tu slyszymy, tup tup tup tup :D jak lataja po zagrodzie ;) na poczatku dziwne wrazenie bylo, bo to tak, jakby cos po mieszkaniu łaziło :D ale teraz juz sie przyzwyczailismy ;) ))

carrie17 - Pią Kwi 13, 2012 13:23

To jest tak piękne i cudowne, że sama mogłabym tam mieszkać :serducho:
Onia - Pią Kwi 13, 2012 18:22

Kinia ja juz sie napawalam na innym watku :P dla mnie rewelacja,szczegolnie jak czlowiek czasem zajety i nie ma czasu na dlugie wybiegi.Ja padlam z wrazenia..ale niestety potrzebowalabym kolejnego pokoju aby cos takiego stworzyc. :(
Asmena - Pią Kwi 13, 2012 19:16

kinia87, super! Od roku myślę o takim czymś, ale nie chcę za bardzo zagracać obecnego pokoju, więc plany przesunęłam na 'po wyprowadzce od rodziców'. Tylko nie wiedziałam, z czego ścianki zrobić, dzięki za podpowiedź ;)
Karena - Pią Kwi 13, 2012 19:19

kinia87 napisał/a:
no to i ja pokażę Wam lokum moich szczurasów, ponieważ zostałam nakłoniona do wrzucenia zdjęcia ;) właściwe to będzie bardziej fota wybiegu niż samej klatki wewnątrz, ale mam nadzieję, że się Wam spodoba :) nie patrzcie na burdel koło zagrody :D ogolnie w pokoju jeszcze tymczasowe umeblowanie, bo sie wygrzebac z remontem nie mozemy ;) no ale zagroda powstala jako pierwsza po mozliwosci wprowadzenia sie :D a jak :D

http://img715.imageshack....62/1009439j.jpg

zagroda jest zrobiona z pleksi, maz dokupil listwy, poprzyklejal na silikon i włala :D dół jest wykonany z nie pamietam czego, jak mi sie przypomni to napisze :D w kazdym razie ciete pod wymiar ;)

Klatka to ferplast XL, jest otwarta 24/dobe, wiec maja wybieg non stop, kiedy zechca... niedawno musialam w zagrodzie postawic mala kuwetke (za sloniem), bo mi paskudy zaczely bobkowac na słonia :D no ale teraz jest spokoj ;)


O matko zakochałam się. Przepiękny widok. Cudowne wykonanie <ohy_i_achy> :serducho:

Ever - Pią Kwi 13, 2012 19:47

kinia87 napisał/a:
prawie 2 na 3 metry

edit: 3 z kawałkiem jednak :D


To taka jak mój pokój. :lol:
No prawie...

Mimo sporej ceny, zagroda jest świetna. Zazdroszczę. ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group