To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Kefir z grzybka tybetańskiego

angelus - Pon Lip 01, 2013 17:48
Temat postu: Kefir z grzybka tybetańskiego
Jak myślicie, czy można troszkę takiego kefiru dać szczurom?
Jest pyszny i podobno bardzo zdrowy, mogą go pić osoby z nietolerancją laktozy.

wilczek777 - Pon Lip 01, 2013 21:15

Właśnie czytałam o tym grzybku i ponoć jest dobry na wszystko i jeszcze troszkę :D Ma ktoś doświadczenie jak działa na ludzi? A jeśli działa czy warto podawać takie coś szczurkom?
angelus - Pon Lip 01, 2013 21:59

Ja mam go dopiero od niedawna. Ale koleżanka od której go dostałam twierdzi, że wyregulował jej problemy trawienne :)
Jest naprawdę bardzo smaczny, więc chętnie go piję nawet jak by miał nie dawać tych wszystkich super efektów o których piszą, ale szczurasom jeszcze nie dawałam. Chociaż u znajomej pies wcina z apetytem :)

Karena - Czw Wrz 18, 2014 12:32

Zabrania się stosowania go podczas zażywania leków ( głównie antybiotyków ) i przy cukrzycy gdyż może wystąpić hipoglikemia. Więc odradzam podawanie szczurom, które są leczone.
angelus - Wto Lis 18, 2014 22:51

Karena, Dziękuję. To nawet dobrze, że nie zdecydowałam się podawać, bo Ebolka jest na lekach chyba od zawsze...

trochę późno zauważyłam, że odpisałaś, ale lepiej późno niż później...

zemanek30 - Śro Sty 07, 2015 22:04

:) Witam w Nowym Roku 2015- wszystkiego najlepszego :kciuki: Zainteresował mnie ten temat bardzo.......... :serducho:
Devona - Wto Sty 13, 2015 13:48

Zemanek30, poniżej cytat z regulaminu. Blokujemy konta spamującym użytkownikom.
Cytat:
3. Staraj się, aby Twoje posty wnosiły coś do tematu.

tuśka - Pon Sty 18, 2016 04:29

Temat baardzo stary, ale postanowiłam go odświeżyć. Grzybek tybetański moim zdaniem to po prosu kefir, ale uzyskany bez mleka krowiego. Świetny dla wegan,ale czy jest się czym zachwycać? Może nie zaszkodzi, ale na pewno nie pomoże. Przypisuje mu się szereg właściwości leczniczych, ale tak naprawdę sugestie te są mocno przesadzone. Do tej pory nie wykonano żadnych badań,potwierdzających skuteczność tego napoju w czymkolwiek. Ja osobiście piłam grzybka przez trzy miesiące i żadnych spektakularnych zmian zdrowotnych u mnie nie wywołał. Tylko dużo roboty było z jego przygotowaniem. Nie oszukujmy się, nie ma cud-środków, zwalczających choroby, czy niechciane schorzenia. Zwykły kefir wykazuje podobne właściwości. Grunt to nie dać się zwariować.
Lolek44 - Nie Lut 21, 2016 21:03

Ok, może to kwestia psychiki, ale stosowałam go 4 miesiące i miałam mniejsze problemy trawienne. Niestety zbiłam słoik z grzybkiem podczas przeprowadzki i aktualnie nie stosuję, ale mam zamiar wrócić do tego nawyku.
tuśka - Czw Lut 25, 2016 03:13

Lolek44 napisał/a:
Niestety zbiłam słoik z grzybkiem podczas przeprowadzki

To chyba nic strasznego... Wystarczyło,że zbierzesz grzybka i wrzucisz go dalej do :mleka" Ja grzybka nawet mroziłam, jak mi wyrosło dużo więcej tego...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group