To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Pasożyty wewnętrzne - prośba o ostrożność i badania

orzelcia - Pon Lip 08, 2013 19:54

Czy ktoś posiada informacje czy młode od Nakoty z marca 2013r mogły być zarażone tasiemcem? Nie posiadam młodej z tego miotu ale adoptowana przezemnie w maju była puszczona chwile z fiorą(miot od Nakoty)
Mała dziś okropnie chrumcze wizyta u weta w czwartek, wczesniej żadnych objawów (kichania itp) waga normalna, pozostałe 2 samice ok

Devona - Pon Lip 08, 2013 20:11

Orzelcia, młode z miotu F miały tasiemca (nie zostało to podane do wiadomości publicznej od razu, a dopiero niedawno), były też odrobaczane pod tym kątem u Nakoty, jeśli jednak Twoja samiczka miała kontakt z malutką z miotu F, to ja bym zrobiła badanie kału na Twoim miejscu.
orzelcia - Pon Lip 08, 2013 20:12

Dzowniłam do Nakoty małe z miotu marcowego 2013 były badane, przeleczone i badane kilkakrotnie -badanie nie wykazało tasiemca
AngelsDream - Pon Lip 08, 2013 21:06

orzelcia, negatywny wynik badań kału wskazuje tylko na to, że nie wykryto larw lub jajeczek w próbce, nie to, że ich nie ma, lub pasożyty nie gnieżdżą się w innych tkankach. W Twojej gestii zostaje to, czy wykonasz badanie. Tym bardziej, że wygląda na to, że szczury z wrocławskiej interwencji same w sobie nie były czyste (owsiki, lamblia).
orzelcia - Pon Lip 08, 2013 21:40

wykonam badanie
orzelcia - Pon Lip 08, 2013 21:44

a jeżeli u moich ogonów w wyniku wyjdzie, że nie ma pasożytów- a tak naparawde będą bo nie musiały wyjść w wyniku
AngelsDream - Pon Lip 08, 2013 21:55

orzelcia, na to nie ma rady.

Trzeba wierzyć, że negatywny wynik (i ewentualne odrobaczanie przed nim/po nim) jest wystarczający.
Ewentualnie można przebadać jeszcze siebie, badania dla ludzi są dokładniejsze. Ale też nie ma sensu wpadać w panikę.

orzelcia - Pon Lip 08, 2013 22:10

ok dzieki ;)
susurrement - Wto Lip 09, 2013 00:22

jeszcze jedna uwaga - warto zrobić to większe badanie, razem z giardią.
Lizz - Wto Lip 09, 2013 01:21

AngelsDream napisał/a:
Tym bardziej, że wygląda na to, że szczury z wrocławskiej interwencji same w sobie nie były czyste (owsiki, lamblia).


Nie wiem czemu założyłaś, że orzelcia adoptowała szczury z wrocławskiej interwencji?

Cegriiz - Wto Lip 09, 2013 01:32

orzelcia napisał/a:
Nie posiadam młodej z tego miotu ale adoptowana przezemnie w maju mała z interwencji wroclawskiej była puszczona chwile z fiorą(miot od Nakoty)


Może dlatego ?

AngelsDream - Wto Lip 09, 2013 01:46

Lizz, wg jej własnych słów. Tak jak zacytowała Cegriiz.
Lizz - Wto Lip 09, 2013 01:56

A no tak. Do niej przecież ta druga też jechała. Przepraszam mój błąd. Myślicie, że młode z miotu F mogły zarażać? Sama się nad tym zastanawiałam. To, że Nakota miała problem to jedno, ale wysyłać niedoleczone?
AngelsDream - Wto Lip 09, 2013 02:08

Lizz, były zbadane i wg tych badań czyste.

Czy mimo to część z nich mogła zarażać? To pytanie do specjalisty, na logikę napisałabym, że część mogła, mimo dobrych wyników badań oraz wielokrotnego odrobaczania. Głównie dlatego, że cykl rozwojowy pasożytów nie jest prosty, a badania mogą nie wykrywać stanów pośrednich. Na podobnej zasadzie suka znajomej miała pasożyty, choć była odrobaczana i w pierwszych badaniach nic nie wychodziło.

AngelsDream - Wto Lip 09, 2013 16:42

Dzięki uprzejmości susu wiem, że w naszej próbce wyszły owsiki i lamblia.

Raczej starałam się uważać zawsze na mycie rąk, zmianę ubrań, więc nie do końca wiem, skąd (a chciałabym), ale będziemy się całym zoo odrobaczać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group