To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Pasożyty wewnętrzne - prośba o ostrożność i badania

Layla - Pią Lip 05, 2013 10:04

Przestańcie schizować :roll:
Ninek - Pią Lip 05, 2013 10:06

NinaWi napisał/a:
Ninek napisał/a:
Wielu ludzi w ogóle nie wie, że je ma


Zaczynam schizować. :shock:

Po urlopie komplet badań. Dla mnie i dla kotów. M. też się nie wywinie. :lol:

Nie widzę powodów do 'schizowania'. Od jakiegoś lekarza kiedyś usłyszałam, że każdy przynajmniej raz miał owsiki. To są niemal nieszkodliwe stworzonka u ludzi.
Ja się regularnie odrobaczam od zawsze. Tyle, że właśnie środkami na pasożyty typu owsik.

AngelsDream - Pią Lip 05, 2013 10:07

Panikowanie nie ma sensu, trzeba zrobić badania, jeśli ktoś ma wątpliwości, tyle. Niestety, jednym z minusów posiadania zwierząt jest ciut większe od przeciętnego narażenie na tego typu problemy. Szczury są niewychodzące, ale mimo wszystko, pośredni kontakt ze światem zewnętrznym mają, to czasami, ale tylko czasami, wystarczy.
NinaWi - Pią Lip 05, 2013 10:08

Ja się nie odrobaczam, więc chcę się zbadać. I nie uważam, żeby to było coś niestosownego.
Cegriiz - Pią Lip 05, 2013 10:55

Off-Topic:
Ninek, wystarczy zwrócić na czy coś białego nie kręci się po stolcu i czy gdy kładziecie się spać, nie swędzi odbyt.

Dwa najczęstsze objawy posiadania owsików ;)

Ninek - Pią Lip 05, 2013 11:04

Off-Topic:
Cegriiz, ja o tym doskonale wiem ;)

Cola - Pią Lip 05, 2013 11:17

susu gdzieś na 1 stronie napisała o lodówce. przy tęgoryjcu nie można trzymać kału w lodówce
pszczoła - Pią Lip 05, 2013 11:51

Cytat:

susu gdzieś na 1 stronie napisała o lodówce. przy tęgoryjcu nie można trzymać kału w lodówce

czy jest to pewna informacja? Bo bardzo zmienia postać rzeczy :|

AngelsDream - Pią Lip 05, 2013 11:52

Tęgoryjec ma być badany na świeżo?
Cola - Pią Lip 05, 2013 12:16

ostatnio dawałam kupę kota do padań pod względem tasiemca, nicieni i przede wszystkim giardia lamblia, okazało się że ma tęgoryjca. dr który u nas na parazytach robi takie badania powiedział że nie trzymać w lodówce. oczywiście nie trzeba z nią lecieć prosto z kuwety, ale niech nie leży w lodówce. najlepiej kupę z rana albo z nocy po prostu zanieść tego samego dnia na badania.
AngelsDream - Pią Lip 05, 2013 12:22

Cola, u szczura raczej trudno w ten sposób (bo kupy powinny być z kilku dni), ale i na to jest rada, zebrać do próbki kupę tego dnia, co oddaje się do badania.
Cola - Pią Lip 05, 2013 12:24

no pewnie. po co chować o lodówki skoro leżą kilka dni w kuwecie :| niech leżą dalej, zebrać je przed wyjściem.
FaerielDeVille - Pią Lip 05, 2013 12:33

Myślę, że AD miała na myśli zebranie tej świeżej próbki, która nie powinna leżeć w lodówce. :|
Cola - Pią Lip 05, 2013 12:35

a nie lepiej zanosić 3 dni pod rząd świeże kupy? tak się robi u innych zwierząt. z resztą, ktoś już to robił i konsultował z wetem? ja wiem że co wet to zdanie, ale może już któryś coś mądrego zasugerował :P
AngelsDream - Pią Lip 05, 2013 12:42

Cola, psich też nie nosiłam codziennie, tylko razem (w trzech oznaczonych datami pojemnikach). Ogony tak badałam dwa razy, zawsze przez min. 3 dni zbierając jak najświeższe kupy do pojemnika. Raz wyszła nam lamblia, dawno temu (ponad rok), nieliczna i odrobaczaliśmy się pod tym kątem wszyscy, a raz wyszło czysto. Szczur to nie kot, ja swoim kuwet nie sprzątam co kilka godzin, a co kilka dni.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group