To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Pasożyty wewnętrzne - prośba o ostrożność i badania

halszka77 - Śro Wrz 11, 2013 09:33

szczurki są od prywatnego hodowcy. opisaliśmy wetowi co im z dupki wyszło :) szczerze mówiąc to tego widoku nie zapomnę do końca życia - musiały się biedaczki męczyć z czymś takim. wyglądały jak owsiki. a z racji tego że ogonki mamy pierwszy raz i do tego bardzo krótko to jeszcze nie jesteśmy zbyt ogarnięci w temacie ale z tego co czytałam o objawach to nic z tego nie zauważyłam
nimka - Śro Wrz 11, 2013 09:37

z równoległego forum, post napisała unipaks, dnia: lis 03, 2011 6:48 pm
Cytat:
Gdyby ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć co do informacji, które znalazłam:
Metronidazol ma działanie rakotwórcze u szczurów i myszy... http://leki-informacje.pl...lfa-krem,3.html
Czy to w maści, czy w czopkach. Lepiej może więc go nie stosować, chyba że korzyści przeważają nad możliwymi skutkami ubocznymi :-\
http://www.google.pl/url?...HUeC0Xw&cad=rja
Cytuję za dokumentem: "Charakterystyka produktu leczniczego" z 20.04.2009 roku:
"... metronidazol jest rakotwórczy u gryzoni"
Tu sytuacja była dość poważna i wet zapewne rozważył wszelkie "za" i "przeciw", ale jak to jest ogólnie z tym metronidazolem?


Że tak powiem - stosujecie go na własne ryzyko. Ja bym w życiu tego nie podała swojemu szczurowi/myszy, szczególnie na lamblie, gdzie lamblie można wytłuc też fenbendazolem...

Ogólnie: róbcie co chcecie ;)

AngelsDream - Śro Wrz 11, 2013 10:04

halszka77, jeśli hodowca nie jest zarejestrowany, to jest to pseudohodowla.

Tak czy tak, warto podać jakieś namiary na tę osobę i ją samą powiadomić o pasożytach.

halszka77 - Czw Wrz 12, 2013 09:26

szczurki kupiliśmy w bydgoszczy
smeg - Czw Wrz 12, 2013 14:13

Off-Topic:
halszka77, szczurów nie powinno się kupować poza zarejestrowanymi w SHSRP hodowlami. Sama widzisz, że są zarobaczone - to chyba nie świadczy dobrze o "hodowcy". Można adoptować szczurki za darmo w wielu miejscach, ale nie powinno się płacić za zwierzęta bez rodowodów, rozmnażane jak popadnie dla zysku, bez udokumentowanego pochodzenia.

halszka77 - Czw Wrz 12, 2013 16:21

generalnie zaczynam, że tak powiem przygodę ze szczurkami i po fakcie znalazłam to forum. wcześniej czytałam tu i ówdzie, no i nie spodziewałam się, że może być taki kłopot. choć w sumie to nie żałuje, bo uwielbiam tych moich szaleńców :)
Chita - Czw Wrz 12, 2013 16:39

Off-Topic:
halszka i prawidłowo nie sugeruj się za bardzo sugestiami że "powinno" się kupować tylko u hodowców zrzeszonych. Każdy sam powinien podsumować sobie wszystkie za i przeciw obu możliwości pozyskania szczura.


[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Czw Wrz 12, 2013 18:25 ]
Regulamin forum jest jasny i każdy użytkownik zgodził się go przestrzegać, znajdujemy w nim:

Cytat:
8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) ani trzymanie ich w samotności przez całe życie bez wyraźniej przyczyny.
Jeśli punkt ten złamany został nieświadomie i użytkownik rozumie swój błąd, postaramy się zrobić wszystko, by pomóc takiej osobie z udźwignięciem ewentualnych późniejszych konsekwencji nieprawidłowego zachowania. Administracja, moderacja, ale także użytkownicy forum Alloszczur zobowiązują się doradzać jak najlepsze wyjście z sytuacji zgodnie z własną wiedzą i poglądami.
8B. Jeśli użytkownik notorycznie i/lub świadomie postępuje wbrew tym zasadom, jednocześnie wykazując się arogancją lub chamstwem, działa tym samym na niekorzyść zwierząt oraz forum.
8C. Użytkownik taki musi liczyć się z tym, że nie będzie mile widziany na forum. Nie szanując zasad forum lub propagując odmienne idee, użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem lub banem. Każdy przypadek zostanie rozważony indywidualnie i ewentualne przedsięwzięte środki będą adekwatne do skali działań ze szczególnym uwzględnieniem dobra zwierząt, jak również forum i jego pozostałych użytkowników.

9. Na forum Alloszczur nie popieramy rozmnażania szczurów dla zabawy, czystego zysku czy na karmę. Każde ogłoszenie z działu oddam/sprzedam będzie ściśle kontrolowane, a oddający/sprzedający ma obowiązek przedstawić historię, pochodzenie oraz stan "hodowli". Osoby niezrzeszone w SHSRP będą pod wyjątkowym nadzorem, jeśli ich "hodowle" okażą się bezmyślne, nie dbające o dobro szczurów, to ogłoszenie zostanie zamknięte i przeniesione z odpowiednim dopiskiem do kosza.


Popieramy więc albo hodowle zarejestrowane, albo adopcje. Jeśli komuś te warunki nie pasują, niestety nie znajdzie na forum zrozumienia.

AD

Pyl - Czw Wrz 12, 2013 17:12

Off-Topic:
Chita, są więcej niż dwie możliwości pozyskania ogonka - są przecież jeszcze adopcje czy niepolecane na forum kupowanie w sklepie - i nikt nie narzuca nikomu konieczności kupowania w zrzeszonych hodowlach. To co pisze smeg to raczej kwestia wskazania możliwości świadomego podejmowania decyzji - przekazania informacji jakie konsekwencje niesie za sobą kupowanie zwierząt z niepewnych źródeł.
Jasne, że wszystko ma swoje za i przeciw i każdy po to ma własne sumienie, by takie decyzje podejmować - byle świadomie i myśląc o konsekwencjach tych decyzji.

pszczoła - Czw Wrz 19, 2013 20:52

W moim stadzie, szczególnie u jednego szczura, wyszły owsiki i to w ogromnych ilościach.
Kał badałam już dawno, teraz byłam na rutynowej kontroli z powodu łupieżu u dziadka Ozzika i wetka zauważyła robale w kupach, także zupełnie przypadkiem. :oops:

nimka - Czw Wrz 19, 2013 22:31

pszczoła napisał/a:
W moim stadzie, szczególnie u jednego szczura, wyszły owsiki i to w ogromnych ilościach.
Kał badałam już dawno, teraz byłam na rutynowej kontroli z powodu łupieżu u dziadka Ozzika i wetka zauważyła robale w kupach, także zupełnie przypadkiem. :oops:

a duże te owsiki szczurze są? czy one wspólne gatunkowo u wszystkich takiej samej wielkości?

pszczoła - Czw Wrz 19, 2013 22:48

nimka, wydaje mi się, że standardowe - długości 2-3 mm, cienkie białe, gołym okiem łatwo zauważyć, szczególnie gdy się ruszają.
nimka - Czw Wrz 19, 2013 23:08

pszczoła napisał/a:
nimka, wydaje mi się, że standardowe - długości 2-3 mm, cienkie białe, gołym okiem łatwo zauważyć, szczególnie gdy się ruszają.

no właśnie informacje znalazłam o standardowych takie: samica 1 cm, samiec (ginie po zaplemnieniu) 2-3 mm.

A ruszały się? Bo też nie wiem czy to co ja czasem widzę (zaschnięte paseczki) w kale swoich szczurów, to po prostu jakieś kawałki jedzenia, ziaren itp. czy jednak robale?

Odrobaczane były, ale i tak za jakąś chwilę chcę im jeszcze jedno odrobaczanie zrobić.

pszczoła - Czw Wrz 19, 2013 23:54

W kale mojego szczura się ruszały ><
co do takich paseczków zaschniętych w kale to sama się kiedyś zastanawiałam, ale ostatecznie nie wiem co to jest.

halszka77 - Pią Wrz 20, 2013 12:11

u naszych wychodziły z dupki i się ruszały dokładnie takie jak piszecie. a w kupkach nie znalazłam
Zizollo - Pią Paź 11, 2013 15:21

co jaki czas powinno się odrobaczać szczury?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group