To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Digging box

mc - Pon Lut 18, 2008 13:41

Ja mam chyba najprostsza wersje digging boxa. Do dużej glinianej doniczki wsypuje ziemie i sadze pozostałości z miski i czekam aż to urośnie. Blanka jest zachwycona zbożami, a w ziemi wykopuje sobie cos w rodzaju norki :)
Andzia - Śro Lut 20, 2008 12:48

JA kupiłam duży plastikowy pojemnik, włókno kokosowe i posiałam pszenicę i słonecznik :serducho: Włożyłam konar i gotowe :mrgreen: chłopcy mieli niezłą zabawę. No i nie zauważyłam żeby mi zjadali cokolwiek poza ziarnami i trawką :mrgreen: Zdjęcia są w moim temacie więc jak ktoś chce zobaczyć to zapraszam :mrgreen:
Aide - Śro Lut 20, 2008 22:41

Andzia, oglądałam fotki, chyba moim też zafunduję taką niespodziankę, bo Twoje wyglądają na zachwycone. Tak przy okazji ....skąd masz takie półki do klatki, były w zestawie, czy może można gdzieś kupić osobno? Wszędzie pytam w zoologicznych, bo chciałam iść na łatwiznę i kupić ale nigdzie nie ma samych półek :?
polegalu - Pią Maj 09, 2008 13:28

Ja posialam swoim zboŻe w pojemniku ale swierdzam, ze bardziej zalezy im na rozmoczonych nasionach :P . Ale niestety musze zrezygnowac bo to ziemia jednak kwiatowa to cholera wie co w niej jest. Ale ogolnie pomysl sie sprawdza bo malensto sie moze wyszalec :P tylko troszke balaganu sie robi :P
lepakkomies - Czw Lip 29, 2010 17:10

Gdyby ktoś był zainteresowany, tutaj :arrow: Rsprodukter sprzedawana jest ściółka torfowa dla koni (odpylona, pozbawiona bakterii) - więcej info na stronie sklepu, a także w tym temacie :arrow: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7729
Wiwior - Pon Sty 24, 2011 23:35

Hej
Mam pytanko, mam 6 szczurkow, 2 dziewczynki i 4 chlopcow. Kropka i Gandzia maja duuuuza klatke polaczona z akwarium tak ze akwarium robi za ogromna i bardzo gleboka kuwete. Zastanawiam sie czy moglabym wsypac do akwarium wyprazony piadek na wysokosc 3/4 czyli okolo 34cm bo moje dziewczynki zchodza na dol tylko jak chca sobie cos podjesc. a czytalam ze taka piaskownica to moze byc niezla frajda dla moich brzdacow. co o tym sadzicie?

omry - Wto Sty 25, 2011 14:25

Wiwior, nie mam pojęcia.. Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, ale szczury lubią kopać w ziemi. Ale czy w piasku? Takie małe zaiarenka piasku mogą im wlecieć do noska, do oczu.. A szczury mają bardzo wrażliwy układ oddechowy. Ja bym się nie zdecydowała, ale niech ktoś obeznany się wypowie :wink:
Asmena - Wto Sty 25, 2011 14:29

Może miałyby zabawę, gdyby wrzucić tam żwirek drewniany? :)
Bel - Wto Sty 25, 2011 14:39

Wiwior napisał/a:
maja duuuuza klatke polaczona z akwarium tak ze akwarium robi za ogromna i bardzo gleboka kuwete
a ja dziś chyba nie bardzo ogarniam bo nie mogę sobie tego wyobrazić.. możesz zrobić foto?może wrzuć tam po prostu trociny i jakieś szmatki?
carpathia - Wto Sty 25, 2011 16:22

osobiscie wrzucilabym trociny, moje szczury uwielbialy sie w nich zakopywac i robic tunele ;)
Asaurus - Wto Sty 25, 2011 19:00

Można wrzucić praktycznie wszystko, od piasku, ziemi, torfu i ich mieszanek, przez trociny, żwirki, do polarowych skrawków i innych tkanin. Problem polega na tym jak to potem czyścić / wymieniać. Szczury będą się w tym załatwiać oraz robić spiżarnię, a takie szczelne akwarium nie ma wentylacji od spodu, więc będzie się to kisiło. W rezultacie będzie to świetna wylęgarnia wszelkich bakterii, grzybów i pasożytów. Może i szczury będą miały zabawę kopiąc w tym, ale na pewno zdrowe to nie będzie.

Aby taki rodzaj digging boxa miał sens, to przede wszystkim, od spodu musi mieć coś w rodzaju ażurowego dna, ze swobodnym dostępem powietrza, aby przesuszać ściółkę. Samo wypełnienie to albo szmaty/tkaniny, które co jakiś czas się czyści i pierze, opcja wielokrotnego użytku, albo mieszanka trocin, żwirku, sianka i papieru (bez nadruku) często wymieniana na nową zanim zgnije.

Tak czy inaczej licz się z rozniesieniem zawartości akwarium po klatce i okolicach.

Wiwior - Śro Sty 26, 2011 23:55

Moje malenstwa maja wsypany zwirek ekologiczny ale nie bardzo lubia w nim grzebac chyba ze cos je najdzie. Akwarium bylo pierwszym ich lokum ale dowiedzialam sie ze ogonki nie powinny siedziec w akwarium a ze nie chcialam im kupowac malej klatki to dobudowalam im gore ;) Klatka moze nie wyglada rewelacyjnie ale przynajmniej jest duza ;) Jutro planuje im zbudowac lepsza bo ta jest troszke za wazka ;) Jak juz powstanie nowal klatusia wrzuce fotki starej i nowej ;)
gurumis - Wto Kwi 03, 2012 17:56

Ja ostatnio posiałam moim paskudom niezjedzone ziarenka z karmy, jednak dostało się tam też pare chrupek, przez co wszystko spleśniało, zanim jeszcze zaczęło porządnie wyrosnąć :lol:

więc chłopaki nie mieli okazji pobuszować ;P dzisiaj maluchom włożyłam samą ziemię w pudełku po pieczarkach, do klatki. nie zrobiło zbyt wielkiej furory :-P

Przy następnym wysiewie będę bardzo uważać, by do ziemi nie trafiło nic oprócz nasionek ;P

smeg - Wto Kwi 03, 2012 20:00

Wydaje mi się, że takie nasionka z karmy zazwyczaj są zbyt suche, żeby cokolwiek mogło z nich wyrosnąć ;)
gurumis - Wto Kwi 03, 2012 21:51

oj wyrosło wyrosło xD jakoś nie miałam czasu tego wyrzucić i zostało na parapecie ;P i wyrosły na jakieś 15 cm :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group