To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Pokarm dla fretek - czy podawać?

Anonymous - Czw Lut 08, 2007 10:45
Temat postu: Pokarm dla fretek - czy podawać?
Ciekawi mnie czy ktoś z was podaje/wał jakąś karmę przeznaczoną dla fretek i z jakim efektem.
Zastanawiam się czy nie zacząć dodawać takiej karmy szczurom.

Nisia - Czw Lut 08, 2007 12:03

Ja dawałam jakieś mięsne coś tam. Nie chciały jeść. I nadal nie chcą.
Ale moje są dziwne....

Anonymous - Czw Lut 08, 2007 15:12

Ja dodaje do ziarenek karme dla fretek z XtraVitalu. Z miseczki znika wszystko :wink:
gijane - Czw Lut 08, 2007 15:15

hmm, nie wiem jak z jakoscia takiej karmy. czy nie okaze sie ze tak jak z wiekszoscia psich- wiecej z nich szkody niz pozytku.
mysle ze jako pokarm miesny lepsze jest zwykle miesko kupione w sklepie. szczurki nie zuzywaja tego duzo- mozna kupic najzdrowsze i najdrozsze kaski :)

Layla - Czw Lut 08, 2007 15:24

gijane, ja osobiście uważam, że choć należy dbać o dobrą jakośc jedzenia naszych dzieciaków, to jednak nie przesadzajmy... Mięsko, które kupujesz w sklepie tez rózne jest. Popatrz na kurczaki nafaszerowane hormonami...Myślę, że dobra fretkowa karma to niezły pomysł, nie wiem tylko czy smakuje ogonkom.
Anonymous - Czw Lut 08, 2007 15:27

Cytat:
hmm, nie wiem jak z jakoscia takiej karmy. czy nie okaze sie ze tak jak z wiekszoscia psich- wiecej z nich szkody niz pozytku.

gijane mnostwo osob karmi swoje szczury karma dla psow, nawet hodowcy, jakie szkody?

nezu - Czw Lut 08, 2007 17:59

W tym sek ze tanie karmy dla psow, te bez barwnikow oczywiscie a za to witaminizowane, na psie zoladki nie nadaja sie wcale.

Za to na szczurze jak najbardziej, skladem i procentowa zawartoscia bialka bardzo przypominaja karmy laboratoryjne. Jako dodatek do mieszanki nadaja sie swietnie a szczurzakom nie szkodza.
Wrecz przeciwnie, przyjmuja witaminy w stalym pokarmie i nie trzeba ich sztucznie dowitaminizowac na przyklad wibowitem (przynajmniej nie tak czesto).

Trzeba pamietac, ze te karmy zawieraja sporo skladnikow roslinnych, Bardzo czesto zdecydowanie wiecej niz odzwierzecych.

Karma dla fretek skladowa bardzo przypomina te kocia, niektorzy ludzie trzymajacy te zwierzatka wola im nawet podawac koci pokarm, bo od fretkowego wychodzi nieco taniej.
Pokarm koci i fretkowy zawiera wiecej bialka niz psi, dlatego nadaje sie raczej dla bardzo mlodych szczurow w trakcie intensywnego wzrostu, matek karmiacych lub ciezarnych.
Z podawaniem tych karm doroslym szczurom trzeba byc troche ostrozniejszym.

L. - Czw Lut 08, 2007 18:03

Off-Topic:
Nezu, a mogłas bys podac nazwe jakiejs karmy dla psów która sie nadale dla szczurów ? bo sie od jakiegos czas zastanawiam nad wzbogacieniem karmy moich ogoniastych.

falka - Czw Lut 08, 2007 18:49

Off-Topic:
podpisuję się pod L..
nezu, może od razu w nowym temaciku, żeby nie śmiecić, napisz co i jak z tymi karmami, które się nadają dla psów, które dla szczurów, firmy jakie, jestem ciekawa :)

Chesti - Pią Lut 09, 2007 22:38

Daję moim chłopakom fretkową karmę. Siora ma fretkę i czasem odsypie mi troszkę żarełka. U mnie i tak takie rzeczy je przede wszystkim Che (przyzwyczajony do takich frykasów :) ). Podaję bardzo bardzo rzadko.
aneczka1-13 - Pią Lut 04, 2011 16:50

Ja mam takie pytanie odnośnie karmy dla fretek. Mi zostało po Kajtku sporo karym JR farm krokant. Tyle że to jest karma taka ogólno gryzoniowa nie długo mają do mnie przybyć 2 całkiem młode szczurki (sławny miot K Sunrat)a ta karma jest tylko warzywna. Normalnie w karmie przeznaczonej dla szczurów jest mięso dlatego chciałabym kupić taką dla fretek żeby dosypać. czy w tym momencie to dobre rozwiązanie??
Wpadłam na taki pomysł że względu na to że to liczny miot więc przez to one będą bardzo małe.

quagmire - Pią Lut 04, 2011 16:58

aneczka1-13, miot liczny, ale "maluchy" już ważą 80 gramów i więcej, więc małe na pewno nie będą ;P

Ja bym raczej poszła w to, żebyś normalnie podała im jakieś mięsko lub trochę psiej karmy. Ewentualnie trochę nabiału, żeby ładnie rosły. A najlepiej kup jakąś karmę dedykowaną specjalnie dla szczurów i mieszaj z tą, ktora Ci została.

aneczka1-13 - Pią Lut 04, 2011 17:01

Ja wtedy kupiłam tą bo Kajtek nie chciał jeść ziaren więc kupiłam tę. Na początku dostawał XtraVital ale później zaczęli tam dosypywać znacznie więcej tych ziaren tak że zamiast ok 1/4 opakowania była ich tam połowa i przestało się opłacać. A z tego co wiem to większość szczurów za nimi nie przepada.
gotica - Pią Mar 23, 2012 20:13

Ja mam również fretkę która dostaje obecnie karmę Versele Laga Ferret Complete moje szczurki ją uwielbiają i czasami dostają po parę ziaren:) Wcześniejsze moje szczury też z pudełka ją podkradały i mogę szczerze powiedzieć że miały po niej śliczną błyszczącą sierść. Moim zdaniem można im ją dawać ale troszkę jako dodatek:)
quagmire - Sob Mar 24, 2012 02:40

Jako dodatek pewnie :) Ale ma dużo białka i tłuszczu, więc na podstawową się nie nadaje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group