To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Białe kupki i piszczenie

LawinaPL - Wto Cze 04, 2013 23:43
Temat postu: Białe kupki i piszczenie
Witam c:

A więc moj Emilek od jakiegoś czasu zaczął piszczeć kiedy sie go brało rękami za boczki.. nawet delikatnie

Nie wiem czy to panika czy boli go coś w żebrach :(

I dziś zrobił kupke częściowo białą..

boję się o niego.. po za tym wszystko u niego dobrze

Co się z nim dzieję.. nie mam pojęcia co sie z nim dzieje... ;(

Cegriiz - Wto Cze 04, 2013 23:48

LawinaPL, zaprowadź do szczurzego weterynarza na badania.
LawinaPL - Wto Cze 04, 2013 23:54

Cegriiz, Czyli to jednak nie od wapna te bobki a brzusio nie od paniki..?
Tak sie boje...

mmarcioszka - Wto Cze 04, 2013 23:56

LawinaPL, zajrzyj do działu z polecanymi szczurzymi wetam (nie każdy zna się na szczurach) i zabierz ichna badania.
Cegriiz - Śro Cze 05, 2013 00:01

LawinaPL, mogą być białe kupki od wapna, a brzuch od paniki, ale jeśli tak się szczur stresuje, to lepiej zabrać do weterynarza polecanego na forum. Lepiej, aby u weta okazało się, że to "nic", niż aby w domu było za późno, a szczur by już wędrował "na drugą stronę".
LawinaPL - Śro Cze 05, 2013 00:05

Cegriiz, tzn piszcy często , ale to moze przez mlodsza siostre ktora monotonnie beirze go na rece i miacha...
Ale zas Remiks który tez jest miachany nie ma takiego odruchu piszczenia.. mama uwarza ze to wapno i stres i nic mu nie bedzie..

Jednak naklonie ja zebysmy poszly

Cegriiz - Śro Cze 05, 2013 00:08

U mnie, kiedy jedzą wapną, części kupek są jaśniejsze -> ale nie sa białe. Są jakby częściowo szarawe. Białe mi bardziej pasują do jakiejś żółtaczki.

Namów. Jeśli szczur zdrowy, to koszt duży nie będzie.

LawinaPL - Śro Cze 05, 2013 13:46

Cegriiz,
rzeczywiście.. tak się boję .. dziś z mamą pogadam poważniej na temat weta

Dziękuje wam bardzo mmarcioszka, Cegriiz,

hekatomba - Śro Cze 05, 2013 14:02

Swoją drogą, zwróć większą uwagę na to, w jaki sposób obchodzi się ze szczurkiem Twoja młodsza siostra. Jakby nie było, to żywe i czujące zwierzę, a nie pluszak. Są szczury, które nie przepadają za dotykiem. Piszczenie w takich sytuacjach może więc być objawem sprzeciwu. Możliwe jednak, że szczura coś boli. Staje się wówczas bardziej wrażliwy na dotyk, a to z kolei w połączeniu z innymi objawami powinno skłonić opiekuna do niezwłocznej wizyty u weterynarza.
Martini - Śro Cze 05, 2013 15:59

Hekatomba ma rację, miej siostrę pod kontrolą, kiedy bawi się ze szczurem, bo kiedyś ja dziabnie i będzie afera.
LawinaPL - Śro Cze 05, 2013 21:33

Wiem.. ale mama ciagle mowi ze nic mu nie robi... jest nieodpowiedzialna

Po z atym.. mama nie chce isc z nimi do weta bo ,, brzydze sie ich i nie bede lazic ze szczurami po weterynarzach.."

Tak sie wkurzyłam.. i tak z siostra starsza pojde .. chyba

Nashi - Śro Cze 05, 2013 21:56

Chyba? Czekanie może spowodować postępowanie choroby, a przez to skazanie zwierzęcia na cierpienia, komplikacje, długie leczenie, a nawet gorzej.
mmarcioszka - Śro Cze 05, 2013 22:01

LawinaPL, zwierzęta to wielka odpowiedzialność, pamiętaj o tym.
LawinaPL - Czw Cze 06, 2013 13:29

Nashi,

No chyba, bo jak się ma taką matkę, to nie moja wina.

mmarcioszka, Wiem.. ale moja mama chyba nie

Nie używaj WIELKICH LITER. Jest to rozumiane jako krzyk, a na forum rozmawiamy, nie krzyczymy.

Cegriiz - Czw Cze 06, 2013 14:01

LawinaPL, jeśli nie z mamą to ze starszą siostrą i to koniecznie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group