To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Dziwne objawy - osłabienie, ospałość.

Dellarin - Nie Mar 24, 2013 22:11
Temat postu: Dziwne objawy - osłabienie, ospałość.
Około tydzień temu szczurek (samiec) zaczął się dziwnie zachowywać, jakby był osłabiony. Poruszał się trochę nieskoordynowanie po klatce, nieporadnie. Początkowo myślałam, że po prostu jest zaspany, bo ogólnie straszny z niego leniuch, ale zawsze zachowywał się energicznie, nawet bardziej od drugiego szczurka. Pojawiły się wycieki z noska, udałam się do weterynarza. Okazało się jeszcze, że ma pomarańczową skórę, ale tylko na grzbiecie, na brzuszku normalnie różowa. Leczony jest obecnie zastrzykami antybiotykiem Biotyl, dostał jeszcze inne na krwawienia, ale nie pomagało, teraz dostaje też dodatkowe witaminy w zastrzyku. Co do tego co dodatkowo stwierdziła Pani Weterynarz, pomarańczowa skóra świadczy o nadprodukcji testosteronu, ale po oględzinach jąder nie były wyczuwalne jakieś zmiany, jedynie wrażenie, że jedno z najądrzy jest prawdopodobnie minimalnie większe. Z tym, że szczur nie powinien być osłabiony w tym wypadku.. Pluca ma czyściutkie, z sercem w porządku, test moczu w porządku - nerki działają dobrze.
Stan się nie poprawia, a wręcz pogarsza. Pani Weterynarz stwierdziła, że niestety nie wie, jaką dokładnie diagnoze postawić, bo nic się tutaj ze sobą nie łączy w tych objawach.
Czy ktoś miał podobną sytuację?
Prosiłabym może o jakieś wskazówki..

Martini - Nie Mar 24, 2013 22:18

Dellarin, a skąd jesteś? W jakim wieku jest szczur? Na jakie krwawienia dostał zastrzyki, bo nic o krwawieniach nie piszesz? Jak z koordynacją i ogólnie poruszaniem? Poprawiła się?
AngelsDream - Nie Mar 24, 2013 22:20

Dellarin napisał/a:
Pojawiły się wycieki z noska,


Zapewne na te.

Dellarin - Nie Mar 24, 2013 22:29

Z Bytomia. Szczur ma ok. rok 3 m-ce. Zastrzyki na krwawienia z noska i oczu, bo pod ultrafioletem nie świeciły tak jak powinny porfiryny, więc początkowo było przypuszczenie, że to coś od wątroby. Zero poprawy z koordynacją, jest wręcz gorzej. Słabiutki, strzela ząbkami, dalej ma wycieki.
AngelsDream - Nie Mar 24, 2013 22:38

Dellarin, a badanie krwi na parametry wątrobowe?
Dellarin - Nie Mar 24, 2013 22:43

hm, nie miał robionego badania krwi..
AngelsDream - Nie Mar 24, 2013 22:44

Dellarin, myślę, że warto spróbować, jeśli weterynarz się podejmie.
Martini - Nie Mar 24, 2013 22:46

Dellarin, a jakiego podłoża używasz?
Dellarin - Nie Mar 24, 2013 22:57

Spróbuję jutro zadzwonić i zapytać. Używam żwirku naturalnego z drzew iglastych, jakoś tak. Od samego początku mają takie i nie było problemów, więc wątpię, żeby to było powodem. Tylko właśnie zagadką jest, że płuca ma czyste, nie kicha, a ma wycieki z nosa, które najcześciej wskazują na problemy z drogami oddechowymi. I ta pomarańczowa skóra tutaj nie pasuje w ogóle..
Martini - Nie Mar 24, 2013 23:05

Dellarin napisał/a:
Od samego początku mają takie i nie było problemów, więc wątpię, żeby to było powodem.


Myślałam o pasożytach, jeśli używałabyś na przykład siana. Chociaż i tak nie można ich wykluczyć przy krwawieniach z oczu, ale na tym juz się weterynarze znają.
Płuca może dobrze by było prześwietlić, mogą się w nich czaić rzeczy niewysłuchiwalne.

Dellarin - Sob Mar 30, 2013 20:52

Niestety szczurcio dziś zdechł, mimo starań, badań dodatkowych i zmiany antybiotyku. I niestety drugi szczurcio został sam..
AngelsDream - Sob Mar 30, 2013 20:55

Dellarin, przykro mi.

W takim razie zamykam wątek.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group