To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Ankieta - choroby szczurów.

Bonnie - Pią Lut 22, 2013 09:59
Temat postu: Ankieta - choroby szczurów.
Witam,
potrzebuję waszej pomocy , piszę pracę magisterską o chorobach szczurów i muszę zebrać dosyć sporą ilość ankiet do analizy wyników. Ankieta jest oczywiście anonimowa więc szczere odpowiedzi wskazane ;) Gdybyście poświęcili chwilkę i pomogli byłabym baaaaaaaarrrdzoooo wdzięczna! W razie niejasności proszę pisać na priv.

Pozdrawiam wszystkich zaszczurzonych i dziękuję za uwagę !

B.

http://www.ankietka.pl/an...h-domowych.html

Cegriiz - Pią Lut 22, 2013 10:07

Bonnie, masz dwa razy pytanie dotyczące wirusa. W jednym prawdopodobnie miało być o bakteriach.

(już poprawiono)

No i chyba jednak lepiej słowo hodowla w pytaniach na stado zamienić, bo niektórzy mają hodowle, niektórzy tylko stado do miziania.
Jeszcze jedna sugestia.
Mam stado 7 szczurów, wśród których jedne rodzeństwo miało spokrewnionych rodziców. Reszta nie miała. Zaznaczenie odpowiedzi że całe stado (tak rozumiem) pochodziło by od jednych rodziców było by kłamstwem.

L. - Pią Lut 22, 2013 10:19

no i nie powinno być hodować a chować.
chów = trzymanie zwierząt dla pasji
hodowla = to i pasja ale przede wszystkim rozmnażanie

Bonnie - Pią Lut 22, 2013 10:20

Dzięki za uwagę , już tych błędów nie widzę.

Odnośnie drugiego pytania, jeżeli nie wiesz cóż to za wirus/bakteria w pytaniu 10 możesz opisać objawy :)

podsyłam poprawioną wersję

http://www.ankietka.pl/an...h-domowych.html

Odnośnie chowu i hodowli , przyjęliśmy hodowlę coby nie utrudniać życia :)

L. - Pią Lut 22, 2013 10:24

no i to pytanie 4 - błagam o zmianę, bo u mnie szczury i są spokrewnione i nie są.
nie mogę zaznaczyć albo tak albo nie.
muszę i tak i nie. :<


Bonnie, może skonsultuj z kimś te ankietę? bo ona dla mnie jest nie do przejścia :<

Cegriiz - Pią Lut 22, 2013 10:27

Bonnie, jeszcze kilka poprawek trzeba wnieść, to co L. mówi na temat zmiany słowa hodowla oraz to, ze w punkcie o spokrewnieniu rodziców nie ma opcji, ze tylko część stada miała tych samych rodziców.

Przy większej liczbie zwierząt robi się problem.
Jeszcze jedno zapytanie, w jakim rozumieniu jest "hodowla domowa" ? Własna, cudza płatna ?

Dla mnie też jest nie do przejścia, dlatego sugeruję poprawki ;)

Bonnie - Pią Lut 22, 2013 10:56

C. hodowla domowa odnosi się do każdego kto utrzymuje szczury w domu z pasji,pomijam hodowle laboratoryjne i inne opcje .

Pytanie 4 zmienione.

Jeszcze raz dzięki za krytykę , zobaczymy co z tego wyjdzie ! ;)

http://www.ankietka.pl/an...h-domowych.html

Cegriiz - Pią Lut 22, 2013 11:09

Większość ludzi utrzymuję zwierzęta z pasji, więc w sumie nadal nie wiem o co chodzi.
Doprecyzuj lepiej.

Dla mnie "hodowla" domowa, to każda hodowla która nie jest zarejestrowana w SHSR czyli jest "pseudohodowlą" ludzi, którzy chcą zarobić na szczurach.
A nieznany hodowca, właśnie się pod to podłącza.
Chyba, ze jest zarejestrowany w jakimś innym związku.

Więc znów wytłumacz, co miałaś na myśli ;)

Bonnie - Pią Lut 22, 2013 11:18

Ankieta skierowana jest do Was pasjonatów ,zarejestrowanych lub nie, z dowolną ilością podopiecznych. Wątpię czy "pseudohodowca" chciałby się bawić w jakieś ankiety , fora zwłaszcza w słusznej sprawie:)
Cegriiz - Pią Lut 22, 2013 11:22

Bonnie, nie o to chodzi.
Myślałam na temat odpowiedzi co się pod nią kryje. Bo jeśli bym miała zaznaczyć odpowiedż z hodowli domowej to nie wiem co ona oznacza.
Dla mnie była by zwykła bezmyślna rozmnażalnia dla posiadania małych szczurków albo dla zarobku.
Chyba, ze komuś wydarzył się "wypadek" jednorazowy gdzie z jednego stada dostały się do drugiego stada szczury odmienej płci i wyszedł klops. Albo po prostu ze zwykłej niewiedzy.
To wtedy podchodziło by pod adopcję.

Bonnie - Pią Lut 22, 2013 11:27

Widzisz oto chodzi , myślałam,że ogólne pojęcie Ci nie odpowiada.
Teraz mogę sprostować ,że chodzi mi właśnie w tym wypadku o te" zwykłe bezmyślne rozmnażanie ."

Dla jasności dodałam opcję "wpadki" .

http://www.ankietka.pl/an...h-domowych.html

:)

Kluska - Pią Lut 22, 2013 14:08

Zrobione :)
smeg - Pią Lut 22, 2013 15:26

Cytat:
Ile szczurów z Twojej hodowli do dnia dzisiejszego zeszło śmiercią naturalną?

Off-Topic:
Zero. Strasznie smutno było mi odpowiadać na to pytanie.

Starsza Pani - Pią Lut 22, 2013 15:29

Bonnie, masz podstawowe błędy w ankiecie:

w pyt 1. ostanie dwie odpowiedzi się pokrywają
w pyt. 3 pomieszałaś kilka pytań: o to skąd szczury pochodzą i jak dotarły do respondentki czyli może być szczur kupiony w hodowli karmowej którego dostałam w prezencie; a mogę zaznaczyć tylko jedną odpowiedź, czyli od razu masz niekontrolowaną utratę informacji.
Powinno być
kupiony / za darmo
Jeśli kupiony to gdzie
Jeśli za darmo to skąd

W pyt 4 jest możliwa masa sposobów odpowiedzi włącznie z takim córka brata mojego szczura jest matką siostry innego mojego szczura :wink: - 1 sztuka
Prosciej narzucić sposób odpowiadania np
w pyt 2 napisałam, że mam 5 szczurów

Ma się sumować do 5
1. chów wsobny 2
2. niespokrewnione 1
3. Nie wiem 2

Jeśli chcesz naprawdę analizować te dane a nie zrobić "ankietę", to jeszcze trochę musisz nad nią popracować.
Na więcej uwag nie ma miejsca :wink:

Pyl - Pią Lut 22, 2013 18:22

Bonnie, ankieta jest na serio poważnie do poprawy. Całościowo, nie tylko pojedyncze punkty.

Dla mnie istotne jest jakie dane chcesz w tej ankiecie uzyskać? Ilościowe? Na jakie pytania chcesz odpowiedzieć?
Co wywnioskujesz z tego, że mam stado o różnym stopniu spokrewnienia, różnym pochodzeniu i różnych chorobach? Nijak nie wyjdzie, czy jest jakaś korelacja między tymi parametrami. No way. Co z tego, że część przeżyła a część nie, skoro nie ma wskazania, które choroby doprowadziły do śmierci, a które nie? Dodatkowo diagnostyka szczurów nie jest tak zaawansowana, abyśmy mogli ocenić jaki wirus był przyczyną choroby - często nie ma pewności w ogóle czy jest to wirus czy bakteria.

Jak dla mnie albo musisz więcej dowiedzieć się o szczurach, ich chorobach, leczeniu i przygotować nową ankietę w konsultacji np. ze szczurzym weterynarzem albo zmienić temat ankiety. Obecna w tym stanie nie pozwoli na uzyskanie miarodajnej odpowiedzi na żadne pytania.
Osobiście wypełniłam i nie wysłałam, bo uważam, że wyciąganie wniosków na tej podstawie przyniesie szczurom więcej szkody niż pożytku (rozumiem, że ankieta czemuś służy i komuś będziesz prezentować te dane, ktoś na tej podstawie czegoś się dowie).

To tyle ogólnie, uwagi szczegółowe dodam wieczorem, bo muszę wychodzić.

Jeśli chcesz to mogę Cię wspomóc konkretnymi danymi o kilkudziesięciu szczurach i ich chorobach. Ale wtedy, gdy będę widziała sensowny cel :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group