To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Zielona biegunka

mloda88 - Nie Lut 10, 2013 16:55
Temat postu: Zielona biegunka
Cześć,

mam mały problem. Wczoraj zauważyłam lekką biegunkę u mojego starszego ogona. Nie miał zmienianej diety, dostali wczoraj po pół małej suszonej śliwki i moreli. Myślałam że to może od tego, ale dziś biegunka się utrzymuje, choć jest trochę mniej jest. Dałam dzisiaj obu ogonom zachowawczo węgiel, ale czy macie może pomysły czy mogła ona być wywołana tymi suszonymi owocami?

mmarcioszka - Nie Lut 10, 2013 17:46

mloda88, mogła, ale nie musiała. Owoce były same suszone(domowe), czy takie dosładzane? Dzisiaj obserwuj szczura i jeśli biegunka się utrzyma do rana jedź do weta.
mloda88 - Nie Lut 10, 2013 17:47

były takie z paczki, robiłam dla siebie musli i dałam im po małym kawałku, tylko małemu nic nie jest a duży jakoś tak zareagował :(
Devona - Nie Lut 10, 2013 21:06

mloda88, suszone owoce z paczki często zawierają poza cukrem dwutlenek siarki (konserwant), tak więc podawanie ich szczurom nie jest najlepszym pomysłem
Nisia - Nie Lut 10, 2013 22:22

Niezależnie od zależności, biegunka może w szybkim tempie doprowadzić do odwodnienia. Dlatego warto by było dać ogonowi węgiel lub smectę oraz/lub lakcid/enteroferment.
Węgiel zwiąże ewentualną trucizną, podobnie smecta. Lakcid/enteroferment z kolei odbuduje florę bakteryjną jelit, jeśli biegunka wynika z jej braku.
I te rzeczy nie wpłyną na wynik badania przez lekarza ;)

Nie ma sensu podawać węgla i lakcidu/enterofermentu na raz, bo węgiel je zwiąże. Raczej lepiej dać jedno, a drugie w przypadku, gdy pierwsze nie pomoże.

Devona - Nie Lut 10, 2013 23:53

Nisia, dostały węgiel.

mloda88 napisał/a:
Dałam dzisiaj obu ogonom zachowawczo węgiel



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group