To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Polecani - [polecam] [Warszawa] Pulsvet

Cegriiz - Wto Paź 22, 2013 16:25

Mam prawdopodobnie dosyć durne pytanie, za wizytę umawianą się dodatkowo płaci ?
Pyl - Wto Paź 22, 2013 16:27

Cegriiz, nie, to nie Ogonek :P
Każda wizyta jest umawiana, to taki standard.

Cegriiz - Wto Paź 22, 2013 16:38

Pyl, bo właśnie z racji tego, że w Ogonku się płaci, to na wypadek chciałam się zapytać ;P

dzięki ;)

Karena - Wto Paź 22, 2013 19:43

Dyskusja o przeniesiona do tematu lecznicy Ogonek
Nikky - Nie Paź 27, 2013 14:51

Czy ktoś się orientuje czy są jeszcze tańsze badania echo serca w Pulsvecie?
I tak szczerzy, lepiej udać się do dr Kraszewskiej, czy do Pulsvetu?
Byłam i tu i tu, ale może ktoś ma jakieś spostrzeżenia ;)

nimka - Nie Paź 27, 2013 15:03

Nikky napisał/a:
Czy ktoś się orientuje czy są jeszcze tańsze badania echo serca w Pulsvecie?
I tak szczerzy, lepiej udać się do dr Kraszewskiej, czy do Pulsvetu?
Byłam i tu i tu, ale może ktoś ma jakieś spostrzeżenia ;)

na echo serca?

Przecież w Pulsvecie nikt echa nie zrobi ;)
tam się uczą dopiero :) sami przecież tak mówili niedawno

Były tańsze badania, bo były po to żeby lekarka miała na czym się uczyć :P

Ja bym poszła do dr Kraszewskiej z tym ;)

No i sprzęt chyba dużo lepszy w vet-cardii niż w PulsVecie... no nie?

Nikky - Nie Paź 27, 2013 15:12

Byłam na samym początku jak zaczynali z dwoma szczurami, zdiagnozowali, leki poprzeliczali i dali :)
Ale porównałam sobie badania vetcardią, gdzie jeździłam wcześniej stale co miesiąc i wydawało mi się po prostu, że odbyły się dokładniej :-p

W Pulsvecie robiłam dlatego, że weterynarz zapewniał mnie (od nich), że wszystko będzie w porządku i zostanie postawiona diagnoza, zresztą - nauczyć się muszą, ale może chorobę powinien dalej już ktoś prowadzić z wiedzą?

nimka - Nie Paź 27, 2013 16:03

tzn. prowadzenie leczenia już po diagnozie a same przeprowadzenie usg / echa to jakby dwie różne kategorie ;)

Ja w vet-cardii byłam raz: na usg klatki piersiowej szczurzycy z 'czymś w płucach' - wysłana na badanie zostałam z PV, już po zrobieniu rtg. Podejrzenia to były: nowotwór płuc, ropnie w płucach, zmiany pozapalne w płucach/aktywny stan zapalny. Po badaniu w vet-cardii wiedzieliśmy w zasadzie dokładnie to samo co przed :P Diagnoza była już po sekcji, bo zwyczajnie nie było widać co to bez obejrzenia szczura od środka. Przy okazji w vet-cardii oczywiście zostało obejrzane serce, ale akurat nie z tym szłam. I tutaj dr Kraszewska nic nie zalecała, bo nawet sama stwierdziła że się nie zna.

Nikky - Nie Paź 27, 2013 16:15

U mnie jest szczur z kardiomiopatią, zdiagnozowaną w Pulsvecie i teraz mamy iść na kontrolę. Więc to typowo sercowe :D
quagmire - Nie Paź 27, 2013 22:04

Nikky, skoro zdiagnozowany, to może lepiej kontynuować u tego samego lekarza.
Nikky - Nie Paź 27, 2013 22:21

Zadzwonię zapytać się o cenę, bo jeśli stoi tak samo jak vetcardia, to chyba lepiej zapłacić tyle samo za specjalistę :)
Hanka_i_Medyk - Pon Paź 28, 2013 09:51

Na badania specjalistyczne typu echo serca czy USG płuc zawsze byłam kierowana do Vetcardia i z wynikami wracałam do PV.
susurrement - Pon Paź 28, 2013 12:01

sytuacja wygląda tak, że do lecznicy został zakupiony naprawdę dobry sprzęt do badania USG, posiadający także funkcję kardiologiczną. dlatego też dr Wdowiarska, zajmująca się u nas badaniami ultrasonograficznymi, postanowiła w ramach tzw "akcji" robić echo serca, ucząc się przy tym. nikt nie ukrywa faktu, że jest to u nas w lecznicy coś nowego i że uczymy się dopiero badać serca naszych pacjentów w taki sposób. schorzenia bywają różne, mniej lub bardziej ewidentne - jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do diagnozy to oczywiście nie pozostajemy przy naszym badaniu i odsyłamy do VetCardii. ogólnie nie przestaliśmy ich polecać i niezmiennie wysyłamy do nich naszych pacjentów, to świetna lecznica specjalistyczna ukierunkowana właśnie na schorzenia kardiologiczne także jak najbardziej warto się u nich konsultować.
Nikky - Wto Lis 05, 2013 21:04

Byłam w Vetcardi i opinia trochę się różni, w pewnych miejscach mocno, ale wiadomo - praktyka czyni mistrza. Zastanawiam się jednak czy nie wysłać może im porównania obu wyników, bo w sumie to może im się przyda na przyszłość ? Będzie sobie można porównać jak to wyszło tu i tu :D
quagmire - Wto Lis 05, 2013 21:28

Nikky, wyslij dr Agnieszce. Ja Jej zawsze zostawiam opisy z VetCardii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group