To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

sliwkowapanna - Śro Kwi 16, 2014 09:27

pukupuk:( :cry:
Pyl - Śro Kwi 16, 2014 09:41

sliwkowapanna, puk, puk, a czy byłaś już u weta?
sliwkowapanna - Śro Kwi 16, 2014 18:07

niestety mogę iść dopiero 22.04... czasem nastają takie czasy kiedy w portfelu świeci 4zł i człowiek już nawet do bułek nic nie kupuje;/
Pyl - Śro Kwi 16, 2014 18:12

sliwkowapanna, ten szczur nie wygląda na zdrowego. Przez internet nikt Ci go nie zdiagnozuje.
sliwkowapanna - Śro Kwi 16, 2014 18:51

domyślam się, że coś mu jest. raczej to nie jest normalne, że siedzi 10h w klatce, nic mu nie jest, a nagle jak go wyjmę nawet na 3minuty to jak na filmiku reaguje przez parę minut. widocznie nie mogę go wyjmować ani dotykać, inaczej sprawiam mu "ból". nie oczekiwałam diagnozy, ale sugestii co to może być ewentualnie, w końcu niektórzy tu mają parę ładnych lat szczury i umieją poznać od czego to może być, czy to przeziębienie czy płuca czy coś. tak czy tak będę musiała poszukać sprawdzonych wetów. bo jak trafię do takiego jak sama ostatnio trafiłam lekarza-powiedziałam co myślę, że może mi być, taką diagnozę mi postawił bez żadnych testów czy badań to dziękuję.
Pyl - Śro Kwi 16, 2014 20:17

sliwkowapanna, to może skorzystaj z doświadczeń innych osób z allo - Mao jest z Płocka, dużo tam szczurów leczyła.
sliwkowapanna - Śro Kwi 23, 2014 13:21

nie wchodziłam na forum przez okres świąt, a w sumie chłopacy ze mną w domu byli...mieszkam w Wawie, będę musiała się rozejrzeć tutaj
hekatomba - Nie Maj 04, 2014 10:14

sliwkowapanna, jak się czuje Wally? Już po wizycie u weta?
Ajrisz - Nie Maj 25, 2014 11:39
Temat postu: Katar, kichanie
Jakies 2 tyg temu kupilam szczurka niestety w zoologu. Od tego czasu prawie caly czas kicha, z poczatku mial takie dziwne napady, ze stal i wyginal grzbiet do gory i kichal. Przy kichaniu wydaje takie jakby piszczace dzwieki ale nie z pluc. Prawie ciagle ma takie ataki, mruzy wtedy oczy i przeciera lapkami nosek. czesto przy kichaniu wylatuje mu wodnista wydzielina. Poza tym szczur ma sie dobrze, chce sie bawic, ma apetyt, jest ciekawski. Tylko ten katar go meczy. Wymienilam trociny na zwirek, nawilzylam powietrze ale nie pomoglo. wczoraj kupilam masc majerankowa i smaruje mu nosek ale poprawy na razie nie ma. czy pokarm moze uczulac szczurka? oprocz karmy dostaje zazwyczaj pietruszke, chrupki kukurydziane, ogorki, ziemniaki, jablko. objawy pasuja troche do mykoplazmozy ale to chyba nie to bo 2 szczur by sie zarazil a jest zdrowy.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Nie Maj 25, 2014 11:43 ]
Scaliłam z odpowiednim tematem.

Ajrisz - Nie Maj 25, 2014 13:51

A i jeszcze siedzi i wysuwa tak glowe do przodu jakby chciala cos przelknac.. a w okolicach szyi ma mala gule. nie wiem czy to ropoen czy powiekszony wezel chlonny bo boli ja przy dotykaniu. guz raczej to nie jest bo szczur ma 2-3 miesiace. jutro ide do weterynarza, mam nadzieje ze nie bedzie za pozno
Pyl - Nie Maj 25, 2014 22:50

Ajrisz, koniecznie idź do weterynarza, ale sprawdź najpierw tutaj, który z weterynarzy w Twojej okolicy zna się na leczeniu szczurów. Lekarze od kotów i psów nie muszą nie być fachowcami od gryzoni - często niestety tak bywa.
Dobrze by było, aby weterynarz obejrzał kontrolnie również drugiego ogonka - czasem objawy zapalenia płuc są niezauważalne.

Trzymam kciuki za malucha - i następnym razem nie czekaj 2 tygodni z katarem - to bardzo delikatne stworzenia i długo ukrywają chorobę.

Ajrisz - Pon Maj 26, 2014 15:58

Kolega mi doradzil zebym nie szla do weterynarza z samym katarem bo to moze byc przeziebienie. Zaluje ze go posluchalam. Wczoraj ze szczurem bylo ok, dzis ledwo chodzil. Okazalo sie ze ma cos z plucami, strasznie mi go szkoda, bo jest mlody. Od wczoraj nic nie zjadl, lezy caly czas w kacie ale jak wezme go na reke to robi sie bardziej zywy. Dostal zastrzyki i antybiotyk. Ta gula pod gardlem to byl ropien i nie mial zwiazku z choroba. Boje sie ze szczur sie odwodni bo nic nie pije a wet powiedzial zebym nie dawala mu na sile bo moze sie zadlawic
smeg - Pon Maj 26, 2014 16:04

Ajrisz, możesz mu dać do jedzenia deser gerbera dla niemowląt, kaszkę Sinlac dla niemowląt albo Nutridrink z apteki. Te rzeczy zazwyczaj smakują szczurom, a jednocześnie go nawodnią.
Ajrisz - Pon Maj 26, 2014 16:30

Zaraz lece do apteki po nutridrinka. Jesli nie bedzie chcial pic to sprobuje dac mu przez strzykawke.
Ajrisz - Pon Maj 26, 2014 23:17

Uff troche z nim lepiej, zaczal jesc i pic, jutro mam przyjsc jeszcze raz i jesli wet uzna ze zastrzyki sa za slabe to da cos na poszerzenie oskrzeli. poza tym oczyscil ropnia. Nie wiem jak sie nazywa, ale przyjmuje na ul Bobrowskiego w Krakowie, goraco polecam :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group