To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - wit E

jancia - Wto Sty 01, 2013 16:59
Temat postu: wit E
Zastanawiam się nad gruczolakorakiem mojego Edka i przypomniałam sobie, że przed jego powstaniem Edowi pogorszyła się sierść i podawałam im wit A+E w kapsułkach. Przetrzepałam trochę neta i znalazłam to :

"Napisał Newsweek
Postanowili zatem sprawdzić, czy sama witamina E, nazywana witaminą młodości, rzeczywiście ochroni – jak powszechnie sądzono – przed rakiem. Jakież było ich zdziwienie, gdy się okazało, że nie dość, że nie zapobiega nowotworom, to, co gorsza, sprzyja ich powstawaniu. Szczególnie zwiększa ryzyko raka prostaty u mężczyzn w średnim wieku. Ochotnicy, którzy codziennie zażywali preparaty z witaminą E w dawkach, jakie zazwyczaj są dostępne w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością, byli o 17 proc. bardziej narażeni na rozwój raka prostaty niż osoby, które niczego nie łykały. Badanie prowadzone było przez prawie 10 lat i objęło ponad 35 tys. zdrowych mężczyzn. Wyniki opublikowano w „Journal of the American Medical Association”.

czy mieliście jakieś zwiększone powstawanie nowotworów w stadzie podczas podawania tej witaminy?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group