To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

wanna - Nie Sty 28, 2007 13:33

Niuniak napisał/a:
papkę - mąka +woda

tak właśnie robi się krochmal tylko miesza się z mąką ziemniaczaną

a ten trawiasty domek ile wytrzyma zanim szczury go zasikają?

Niuniak - Nie Sty 28, 2007 15:54

dlatego nie piszę że robię dla szczurów ;) tylko na maskę :) świetnie się trzyma :)
Asaurus - Nie Sty 28, 2007 23:33

Co do taniego i prostego domku to ja Eldirowi i Hymirowi wkładam pudełko po chusteczkach higienicznych tylko takie sześcienne ok 10x10x10cm. Akurat dziura przez którą wyciągało się chusteczki służy za wejście a pudełko jest na tyle lekkie że mogą sobie je przenieść w dowolne mniejse w klatce tam gdzie im pasuje. Aktualnie zrobiły sobie z niego spiżarnię. Wymieniam mniej więcej co drugie sprzątanie klatki w zależności od zasikania.
wanna - Pon Sty 29, 2007 11:56

Przez pewien czas Beza też miała pudełka, tylko przywieszałam jej u góry klatki, dołączając jeszcze kilka podłużnych i miała domek z korytarzami :)
pudełka mi się już skończyły, więc ostatnio wymyśliłam, że podwieszę jej w ten sposób taki metalowy pojemnik po alkoholu, jest wytrzymały i łatwy do mycia :)

Nisia - Pon Sty 29, 2007 13:06

Asaurus napisał/a:
wkładam pudełko po chusteczkach higienicznych

Ale kartonowe pudełka szybko się zasikują i trzeba zmieniać.
Dlatego ja kupiłam takie plastikowe pudełka na jedzenie i powycinałam dostatecznie duże otwory.

A w temacie domków. Ja używam drewnianych "góralskich" bez podłogi. Wytrzymują (o ile szczury ich nie jedzą) do roku bez specjalnego zasikania. Jesli ktos ma 2 duże ciury to polecam domek dla świnki. Jesli do 4 dużych szczurów - dla królika.

Asaurus - Pon Sty 29, 2007 13:23

No jeśli chodzi o trwałe domki to używam rur pcv odpowiednio ponawiercanych tak żeby wszystko spływało przy sikaniu i myciu. Są na stałe zamontowane do klatki z resztą dzisiaj męczą mnie o wstawienie zdjęć nowo urządzonych klatek więc będzie można zonaczyć w temacie o klatkach, mam nadzieję że jeszcze dzisiaj. A pudełka używam jako domki tymczasowe, takie do zniszczenia, na których szczury się mogą wyżyć.
PALATINA - Pon Sty 29, 2007 15:03

Ja mam taki domek (tylko niebieski) http://www.karusek.com.pl...171&action=prod
Świetnie się sprawdza. Miałam taki przez ponad 3 lata. Nadal jest w świetnym stanie, ale oddałam go razem z klatką.
Drugi taki sam mam od roku i tez jest w idealnym stanie, a szczury go kochają.
Łatwo się myje itd.

Mam też drewniany, o jakim wspomina Nisia, ale moje chłopaki go gryzą strasznie! Owszem, lubią go, ale podziurawili go koszmarnie :P

A taki domeczek-kulkę z siana miałam dla moich śp.myszek. Uwielbiały go! Zjadły oczywiście (po kilku tygodniach), ale widać było, że go ubóstwiają :lol1:

Maniak - Pon Sty 29, 2007 19:31

Asaurus napisał/a:
wkładam pudełko po chusteczkach higienicznych
heh Asaurus, gdybym ja moim włożyła, jako "domek" to napweno by za niego nie slużył, był by że się tak wyraże, piłką treningwą, przerzucaną z kąta w kąt :) dlatego poki co nie mamy domku :) na drewniany kasy nie mam, :)
Asaurus - Pon Sty 29, 2007 19:47

MANIAK90, ale wlasnie o to chodzi :] Nasze też przerzucają takie pudełko ale jak się już zmęczą to idą do niego spać :]
Syameze - Pon Sty 29, 2007 19:51

My mamy Cocoon Savic'a tylko, ze w rozmiarze... dla krolika. Chlopakom chyba sie podoba, mieszcza sie wszystkie.
http://www.savic.be/DetAn...&product=Cocoon

Maniak - Wto Sty 30, 2007 20:26

Syameze, fajny ten domek, i kroliczek tyż :)
helen.ch - Wto Lut 06, 2007 19:54

Przyszła przesyłka a w nim gniazdko z trawy, ale coś małe takie a zamówiłam 26cm. Gniazdko ma 16 cm średnicy, cena się zgadza. 16 cm w ofercie sklepu wcale nie ma, albo maja błąd albo juz sama nie wiem, w każdym bądź razie szczurasom pasuje, wlazły wszystkie na raz popodgryzały i na razie dały mu spokój, jak sprzątne w klatce, to gdzies je podwieszę.
L. - Pon Lut 12, 2007 16:58

to kup taki domek który da sie przypomowac do scian klatki ^^
no i w takim razie jak hamak nie mile widziany to ruuły, duuuzo ruł.
Jak jest u ciebie praktiker w częstochowie to idziesz i kupujesz - tam masz ruł na ruł :mrgreen: :mrgreen:

Asiulka - Pon Lut 12, 2007 17:00

No to muszę zainwestować w rury :) , domek przyczepiany, hm....dobry pomysł tylko gdzie taki wielki (na 3 szczury) można kupić? One ZAWSZE śpią razem
L. - Pon Lut 12, 2007 17:05

na allegro ;]
wymierz ile mniejwiecej Twoje szczury zajmuja jak spią razem, a potem szukaj w necie albo zoologach odpowiednich wymiarów.
Jak drewniany czy platikowy to zrób dziurki i przczep do sian klatki ^^



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group