To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

wanna - Czw Sty 25, 2007 23:02
Temat postu: Domki
zainspirował mnie pomysł na kryjówkę ze strony "the dapper rat"

Paper Marche hideout

własne tłumaczenie instrukcji wykonania:
kryjówka z masy papierowej
1 Potrzebujesz balon, rolkę papieru toaletowego i trochę wody
2 Nadmuchaj balon
3 Podrzyj papier w pasma, zmocz je i przyklej do balonu, kontynuuj czynność do czasu, aż cały balon będzie pokryty papierem oprócz małej powierzchni pozostawionej na wejście. Upewnij się, że papieru jest na tyle, żeby się utrzymać kiedy wyjmiemy balon.
4 Wysusz
5 Przebij balon i wyjmij go
6 Odetnij podstawę równo, aby był stabilny, lub zwiąż w obwodzie kryjówkę i powieś u góry klatki jako strych.

Dodany na stronie komentarz jest na temat wykorzystania różnych kształtów balonów, lub innych pojemników.

Według mnie świetny pomysł na tani, jednorazowy domek dla niszczycielskich szczurów, ale bez kleju to on chyba nie utrzyma ciężaru szczura…
Robiłam kiedyś taki balonik z kawałków gazet tyle, że moczyłam je w wodzie z wikolem, a on nie jest zbyt zdrowy w wypadku nadgryzania domku, no i nie wiem jak reaguje z moczem. Najlepiej usztywnić konstrukcję dodając do wody krochmal lub cukier, ale wtedy domek może stać się przekąską…
Jak zrobię i Beza przetestuje to dodam zdjęcia i obserwacje, a na razie zachęcam was do wpisywania swoich pomysłów na nie drogie, przyjazne szczurom i higieniczne domki.

Maniak - Czw Sty 25, 2007 23:15

Kurcze ja zrobiłam swoim kiedyś taki domek, jednak służył on jedynie jako coś co można przerzucać z jednego kąta klatki na drugi, w nocy żeby obudzić właściciela :)
Pacyfka - Czw Sty 25, 2007 23:27

Kiedyś też czytałam (nie pamiętam gdzie juz) o domku z wysuszonego bochenka chleba. Wydłubuje się środek bochenka, pozostawijący tylko skórkę. Wkłada się go do piekarnika i w niewielkiej temperaturze się go suszy. I gotowe.
Domek jest jednorazowy i nieszkodliwy dla szczurkow, jeszcze sobie przy okazji pochrupac go moga ;)

Maniak - Czw Sty 25, 2007 23:33

W sumie dobre :) dwa w jednym :) jedzenie i dom :)
devilline - Pią Sty 26, 2007 10:33

mam robioną na tej zasadzie maskę, ale powiem że trudno żeby to się trzymało bez kleju. pierwsze warstwy które były bez kleju mnie odleciały... ale dużo zależy też od papieru... może kiedyś chłopakom zrobię, zobaczymy ;)
helen.ch - Sob Sty 27, 2007 16:11

Viss, zobacz to: http://www.zoolandia.pl/s...i,0,1,5327.html

26 cm... kiedyś widziałam tylko 10 cm

[ Komentarz dodany przez: Juni: Sob Sty 27, 2007 20:51 ]
przeniesione :)

Anonymous - Sob Sty 27, 2007 16:15

Świetne! Zawsze żałowałam, że są tylko takie chomicze. Dziękuję :serducho:
Ciekawe jak to się sprawdza u dziewczyn, które to przecież natychmiast zasikają 8)

helen.ch - Sob Sty 27, 2007 16:16

Się okaże :mrgreen: , ale troche radości będą miały,a może to najpierw zjedzą?
L. - Sob Sty 27, 2007 16:43

moja Yuki takie ma świetnie zdaje swoj egzamin ^^
tylko hmm... widziałam tez takie duze ale tylko raz, moja Yuki ma taki mniejsze, ale jest akurat XD

edit: a ta wysokość 26 cm to jest dziurki czy całego ? ;>

Anonymous - Sob Sty 27, 2007 17:01

L., chyba chodzi o długość całego domku :drap:
Niuniak - Sob Sty 27, 2007 17:04

a ja robiłam takie maski, ale nie samą wodą tylko robi się papkę - mąka +woda(potem macza się w tym papier i na balon przylepia). i trzyma się genialnie :)
L. - Sob Sty 27, 2007 18:43

to moja w takim razie ma kule (taka jak 26) tylko że 19 i na prawde fajne. :mrgreen: :mrgreen:
Anonymous - Sob Sty 27, 2007 20:23

To araz kupię :hyhy: A nie jedzą tego? I nie rozbierają na części?
Yshia - Sob Sty 27, 2007 20:29

moi chłopcy najpierw próbowali podżerać, ale jednak przegrało konkurencję z pełną miską, i gniazdko ma spokój ;) poza tym fajna sprawa, zwłaszcza jak się pokombinuje, i np podwiesi czy coś ;)
aha, dobrze jest też przymocować to gniazdko. Ja położyłam normalnie na półce na samej górze gdzie chłopaki spią w szmatkach, i nagle słyszę 'łuuubuuu duuubuu" - patrzę - kula na dole a z niej wytykają łepki szczurasy :P tak sie rozpychali że zlecieli razem z gniazdkiem :P

L. - Sob Sty 27, 2007 20:40

moje jest na dole i dookoła żwirek wiec niema problemów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group