To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Owoce i warzywa - czy mogę dać?

Karena - Czw Mar 15, 2012 22:26

1Netka1, scaliłam z odpowiednim działem ;)
Zizollo - Wto Kwi 03, 2012 11:44

a ja zapytam bo jest wymieniona żurawina ale czy może być podawana suszona?:>
Bestgore - Wto Kwi 03, 2012 11:50

Ja bym uważał na zielonego ogórka. Szczur popije wodą i... są problemy. Odwodnienie, biegunka. Oczywiście nie wszystkie tak mają
AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 11:50

Zizollo, zależy jak suszona.

Żurawina suszona dla ludzi ma pokaźne dodatki cukru, więc dla szczurów nie jest wskazana.

polonistka - Wto Kwi 03, 2012 12:25

Bestgore, spotkałeś się z taką sytuacją? Bo ja nieraz dziewczynom ogórka dawałam i nigdy biegunki po nim nie miały. Ba, ogórek często jest wręcz zalecany np. w podróży, kiedy trudno byłoby podać szczurom wodę, a ogórek jest na tyle wilgotny, że zaspokaja na jakiś czas potrzebę picia. Miałeś jakieś negatywne doświadczenia?
Bestgore - Wto Kwi 03, 2012 12:27

Tak, dlatego o tym właśnie napisałem.
Może ogórek był czymś spryskany? Dałem ze skórką...

Martini - Wto Kwi 03, 2012 12:34

Off-Topic:
Nie ma niepryskanych ogórków, chyba że masz z własnego ogródka i nad nimi czuwasz. Nawet jeśli kupujesz certyfikowane, to one i tak są czymś pryskane. A spowodować biegunkę może wszystko, niezależnie od tego, czy pryskane, czy nie - zależy od osobniczej wrażliwości układu pokarmowego, chociaż oczywiście czynniki typu gorszej jakości produkt znacznie zwiększają to prawdopodobieństwo

Zizollo - Wto Kwi 03, 2012 12:54

AngelsDream oki no właśnie taką jak dla ludzi...spoko nie będę podawać :)


a jeszcze zapytam o orzechy laskowe z czekolady oczywiście bez czekolady ;)

quagmire - Wto Kwi 03, 2012 13:02

Zizollo, czasami możesz dać. Ale orzechy są tłuste (chociaż mają też ważne dla szczurów składniki). Po prostu wszystko z umiarem. Ale może ciut lepiej, żeby nie były z czekolady.
AngelsDream - Wto Kwi 03, 2012 13:24

Zizollo, taka suszona bez żadnych dodatków - sklepy ze zdrową żywnością się kłaniają - mogłaby być, tylko nie wiem, czy szczury by się skusiły.
quagmire - Wto Kwi 03, 2012 13:38

Niektórym nawet ta dosładzana jakoś nie wchodzi ;)
Kasik - Wto Kwi 03, 2012 15:54

Moje uwielbiają suszoną żurawinę...
Zizollo - Wto Kwi 03, 2012 20:07

co do orzechów z czekolady pytam bo jadłam akurat dziś :)

a z żurawiną to zobaczymy jakie mają gusta smakowe ;)kupię na skosztowanie zobaczymy czy im posmakuje :)
quagmire wiem że orzechy tłuste są ale zdrowe i od czasu do czasu warto dać bo ogólnie nie chcę doprowadzić do nadwagi moich ogonków :P

bo mi się spaślaki nie podobają poza tym to nie zdrowe dla nich :]

Martini - Wto Kwi 03, 2012 20:35

Zizollo, orzechy są ciężkostrawne nawet dla zdrowych ludzi. Trochę częściej daję młodym szczurom, ale starsze dostają jako przysmak i rzadko. Jedna z moich szczurzyc, tłuściutka dwulatka, zawsze ma zapaćkane oczy po orzechowej uczcie, więc nie przesadzam.
majlena - Wto Kwi 03, 2012 20:57

Bestgore napisał/a:
Tak, dlatego o tym właśnie napisałem.
Może ogórek był czymś spryskany? Dałem ze skórką...

radzę obierać ogórki. ogólnie ogórki nie mają złego wpływu na szczury.

Martini napisał/a:
Zizollo, orzechy są ciężkostrawne nawet dla zdrowych ludzi. Trochę częściej daję młodym szczurom, ale starsze dostają jako przysmak i rzadko. Jedna z moich szczurzyc, tłuściutka dwulatka, zawsze ma zapaćkane oczy po orzechowej uczcie, więc nie przesadzam.

dobrze wiedzieć.
moje dojadają po mnie orzeszki z lodów. nie lubię takich :]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group