To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Owoce i warzywa - czy mogę dać?

Tatyka - Pon Lis 02, 2009 20:35

cebula.. jest napisane, że małe ilości, czyli około ile na łebka i co ile?

i czy to, że jest suszona coś zmienia? bo kupiłam suszki warzyw w sklepie ze zdrową żywnościa (naturalne bez przypraw, dodalam do mieszanki ) i czy może zaszkodzić? już pomieszałam z karmą i tak się zastanawiam. za odpowiedź dziękuje.

babayaga - Wto Lis 17, 2009 10:23

na listę wpisane są grzyby, ale a bym chyba bała się podać szczurkom.. dla ludzi z tego co wiem są ciężko strawne. mi się zdaje, że to chyba niezbyt dobry pomysł.

ktoś podawał maluchom grzybki? smakowały? :P P nie było później problemów?

falka - Wto Lis 17, 2009 10:29

babayaga, jest napisane, że grzyby nie są zalecane, ale nie są też trujące dlatego są na tej liście. Na zagranicznych forach ludzie często piszą o podawaniu pieczarek stąd wywnioskowałam, że nie zaszkodzą gdyby przypadkiem szczurello nam zwędził z talerza.
Layla - Wto Lis 17, 2009 12:01

Zdarza mi się podać po kawałku pieczarki.
babayaga - Śro Lis 18, 2009 09:13

Pieczarki rozumiem i z umiarem oczywiście ;P :) ale innych chyba bym nie podała :P P
falka - Śro Lis 18, 2009 10:32

właściwie można zmienić na liście na pieczarki
Rilaa - Pon Gru 28, 2009 11:54

Więc można podawać seler, ale ma być gotowany czy na surowo (oczywiście umyty)? :)
izoldka - Śro Mar 03, 2010 13:08

mam pytanie...a zielone czesci rzodkiewek? chodzi mi o listki....moje panny probowaly mi tpo wczoraj podebrac ale nie dalam... Mozna czy nie mozna?
Kuzyn - Śro Mar 03, 2010 14:37

Cytat:
Kapusta pekińska jest wzdymająca, więc należy bardzo ograniczyć jej podawanie

Dziękuję. Dawałem swoim nawet dużo bo uwielbiają. Ograniczę.
Od pani weterynarz dowiedziałem się że ogórki za którymi moje szkraby tak przepadają też nie są najlepsze w okresie nieogórkowym. Podobno te dostępne teraz są pędzone na nawozach i mogą po dłuższym podawaniu prowadzić do zatruć.

Devona - Śro Mar 03, 2010 14:43

Kuzyn napisał/a:
Podobno te dostępne teraz są pędzone na nawozach i mogą po dłuższym podawaniu prowadzić do zatruć.
To dotyczy dużej części warzyw, które "naturalnie" nie rosną o okresie zimowym, chociaż chyba najbardziej szkodliwe, nie tylko dla zwierzaków, ale także np. dla dzieci, są nowalijki.
Rysiaczek - Sob Mar 06, 2010 14:35

A co ze zwykłymi kasztanami (z Kasztanowca zwyczajnego)? Mogą zaszkodzić?
Segreen - Czw Mar 18, 2010 09:54

Tak, zwykły kasztan moze prowadzić do zatruć nawet u człowieka, a u takeigo małego szczurka...

Moje pytanie dotyczy tego czy moge podać zmiksowane warzywa.. tylko ze ananas, groszek itp sa z puszki .. i nie wiem czy dac czy nie .. ;P

Cerro - Nie Mar 21, 2010 08:32

Segreen, co do groszku z puszki to ja bym nie miała obiekcji, ja daję z puszek i groszek, i kukurydzę. Co do ananasa to nie wiem, syrop, w którym są one trzymane, jest strasznie słodki, więc ja bym jednak dawała owoce świeże, a nie z blaszanek.
Segreen - Nie Mar 21, 2010 21:11

Dzieki za odp :) . A ananaska i tak ktoś zjadł :P więc nie miałem okazji poczęstować szczurków :D
frommicrowave - Nie Kwi 04, 2010 22:57

ja miałam obiekcje przed podawaniem pieczarek ale panny szybko moje wątpliwości rozwiały wyżerając mi pieczarki bezczelnie prosto prawie że z twarzy. Ja sama uwielbiam surowe pieczarki i okazało się że panny też. Oczywiście nie dostają ich nie wiadomo ile ale zdarzy się ze dostaną kawałek na ząb :)

co do sałaty - byłam przekonana że jest całkowicie zabroniona..



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group