To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Owoce i warzywa - czy mogę dać?

L. - Nie Sty 21, 2007 14:10
Temat postu: Owoce i warzywa - czy mogę dać?
Jeśli masz wątpliwości, czy możesz swoim szczurom podać jakiś owoc lub warzywo, zapytaj w tym wątku, a forumowicze postarają się odpowiedzieć.

Pamiętaj także, że część owoców lub warzyw można podawać tylko w niewielkich ilościach, jako smakołyki. Inne można podawać często lub nawet codziennie.

Warzywa są dla szczurów bardziej wskazane od owoców, gdyż większość owoców zawiera dużo cukrów, a cytrusy są zupełnie niepolecane dla samców szczurów.


AD

----------------------------------

Hmm..
Nie wiem skąd mamut wytrzasnął winogrona? Ale są.
No i ja zasadą co do rączki to do buzi - od razu pomyslałam o szczurzycy.


Czy można szczurom dawać winogrona ?! ;>

Anonymous - Nie Sty 21, 2007 14:14

Ja zawsze dawalam, tylko pestki wydlubywalam :wink:
gijane - Nie Sty 21, 2007 14:31

a czemu wydlubywalas pestki? zdaje sie ze w pestkach jest jakis zdrowy olej ( robi sie przeciez oliwe z pestek winogron) wiec raczej nie sa szkodliwe??
nezu - Nie Sty 21, 2007 14:52

Nie ma sensu wydlubywac pestek, zdrowe sa.

Winogrona to jedne z lepszych owocow, smakuja szczurom strasznie i mozna podawac je zarowno w formie suszonej (rodzynki) jak i swiezej, jako smakolyk i mila odmiane.

Maniak - Nie Sty 21, 2007 14:55

O też sądzę że nie zaszkodzą, moje szczurzyce bardzoooo lubią rodzynki, a skoro rodzynki im nie szkodą, to świeże winogrona im też chyba nie zaszkodzą :) one zajmą się świeżymi, a ja tymi przerobiionymi ale z procentami :> :twisted:
Anonymous - Nie Sty 21, 2007 15:00

Wydlubywalam, bo wiem ze nie moga jesc pestek z wisni czy czeresni, nie wiedzialam jak to jest z winogronem wiec wolalam nie ryzykowac :wink:
Ale dobbrze wiedziec ze mozna :wink:

L. - Nie Sty 21, 2007 15:01

A to supcio ^^
Izabela - Pon Sty 22, 2007 19:04

Tylko trzeba pamiętać o ich dokładnym umyciu przed podaniem, bo to owoce uchodzące za jedne z najbardziej pryskanych, niestety. Rodzynki też lepiej wcześniej sparzyć.
Devona - Pią Sie 28, 2009 19:51

Czy można dawać szczurom nać marchwi?
Anonymous - Pią Sie 28, 2009 20:22

Pewnie, jeśli jest z własnego ogródka. :)
Devona - Pią Sie 28, 2009 21:30

Viss, właśnie jest, a dokładniej była ;) . Zwiędła, zanim zebrałam się na to, żeby zapytać ;) . Następnym razem dostaną cały bukiet :] . Może ktoś dopisze w nawiasie, że nać też można podawać?
PozioxD - Czw Wrz 24, 2009 14:51

Kapusta pekińska napewno nie zaszkodzi? Moja ogonka bardzo ją lubi ale nie jestem pewien czy jej nie zaszkodzi.
Oli - Czw Wrz 24, 2009 14:58

Kapusta pekińska jest wzdymająca, więc należy bardzo ograniczyć jej podawanie. :wink:
wampcream - Pon Wrz 28, 2009 13:44
Temat postu: kokosy-tak czy nie?
Ostatnio w moim jadłospisie pojawił się kokos. Zastanawiam się czy są jakieś przeciwwskazania. Zaszkodzi czy nie zaszkodzi ogonkom?

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Pon Wrz 28, 2009 14:06 ]
Scaliłam z istniejącym tematem. Nie ma sensu zakładać nowego dla każdego owocu czy warzywa.

falka - Wto Wrz 29, 2009 07:23

wampcream, nie zaszkodzi :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group