To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Smycz i szelki - dyskusja

mc - Czw Mar 12, 2009 10:39

nutaka, jak dostaniesz koniecznie zdaj raport jak sie sprawują, bo czaje się na nie od dłuższego czasu :) :wink:
Anonymous - Czw Mar 12, 2009 12:20

no, napisz koniecznie. bo kupila bym w sumie moze dla Filipa.
a jak by byly za duze na Twoje dziewczynki jak bys chciala to moge od ciebie odkupic ;p

nutaka - Czw Mar 12, 2009 16:01

oczywiście.

katasza napisał/a:
a jak by byly za duze na Twoje dziewczynki jak bys chciala to moge od ciebie odkupic ;p


ok :wink:

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 14:34 ]
Kubraczek zdecydowanie za duży na samiczki :(

Ale jest bardzo mięciutki i łatwy do załozenia bez stresowania szczurka, tylko ma za szeroki pasek dla moich kruszynek
Myślę, ze samcom byłoby wygodnie.

olennnkaaa - Wto Mar 24, 2009 19:46

mam taki sam :P nie pasuje ani na moja Wu ani na Pepera :( jeżeli ktoś chce mogę sprzedać ;)
Anonymous - Nie Kwi 05, 2009 12:15

Ja zrobiłam sama i śmigał na nich jakby ich w ogóle nie było. Z zakładaniem też jakiś masakrycznych problemów nie robił.

Zrobienie takiej smyczy to 5 - 10 minut (mi zajeło prawie godzinę ale to po prostu moje boskie umiejętności manualne ^^ )

Fotka:
:mrgreen:
http://img21.imageshack.u...=img0041qqj.jpg

Anonymous - Nie Kwi 05, 2009 12:23

Moje sciagaja samorobione szelki :P Juz kilka razy probowalam :P Stary nie musi nosic, nawet wczoraj nad rzeka biegal radosnie w kolko obok caly czas kilka cm od nas i sie nie oddalal.

Pozostalym dwÓm by sie przydaly, bo Sefi moglby sie sploszyc i uciec ze strachu, a Rydzyk kiedys byl na wolnosci i boje sie, ze mu sie przypomni :P

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Kwi 05, 2009 12:25 ]
błąd poprawiony

ewela9 - Sob Maj 23, 2009 09:41

Ja zrobiłam wczoraj taka smycz i jest bardzo fajna Neli nawet nie przeszkadza i zaczyna chętnie biegac a ja mam ją na oku
ogoor - Czw Cze 11, 2009 00:36

szelki dla szczura o.0

jak chcecie cos na smyczy wyprowadzać polecam psa -moje szczurasy biegają luzem i tak im jest najlepiej ........

Layla - Czw Cze 11, 2009 09:49

ogoor, na dworze lepsze są szelki, bezpieczniej dla szczura. Nie widzę w tym nic złego. W domu szczury oczywiście biegają bez.
ogoor - Czw Cze 11, 2009 11:53

mnie jakoś nie przekonuje ta koncepcja.szczury mam od 13 lat.no cóż każdy robi jak uważa.
sylwikk - Czw Sie 27, 2009 15:29

kurcze to moje jest filigranowe i jak mam 3 pary szelek w spadku po poprzednisz szczurach to to moje małe ze wszystkiego potrafi sie wyswobodzic:(

[ Dodano: Sob Sie 29, 2009 22:51 ]
uwaga uwaga odkrylam szelki z ktorych ta mala glisda nie jest w stanie uciec, nie przyduszaja jej, sa lekkie i daja swobode ruchu;)

http://www.zoomania.pl/pr...roducts_id/3620

czarnaeve - Czw Paź 08, 2009 12:41

nutaka i jak te szelki?


Bo tez sie wlasnie nad nimi zastanawiam :wink:

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 13:16 ]
Znalazlam jeszcze takie, dosc ciekawe szelki ferplast-a, plusem napewno jest to ze sa dosyc lekkie - no bynajmniej na takie wygladaja... i chyba mozna je troche regulowac z tego co widze... Choc zastanawiam sie czy w takim wypadku nie lepiej juz samemu zrobic same szelki i dokupic do tego sama smycz :drap:
Ma moze juz ktos doswiadczenia z tego typu wynalazkiem? :mrgreen:


Alexis - Czw Paź 08, 2009 13:56

Off-Topic:
czarnaeve napisał/a:

Znalazlam jeszcze takie, dosc ciekawe szelki ferplast-a, plusem napewno jest to ze sa dosyc lekkie - no bynajmniej na takie wygladaja...


błagam... przynajmniej, nie bynajmniej...

Dolly - Czw Paź 08, 2009 14:17

Niuniak napisał/a:
MANIAK90 napisał/a:
miał ktoś może takie cos http://www.kuchniapupila....ura,p1460764004


stosował ktoś? bo szczerze mówiąc chyba wolę zaszaleć i dać te 6 złotych niż robic :P


Miałam takie :evil:
Kupiłam w sklepie i cała szczęśliwa lecę do domku żeby mojej Dolly zaprezentować najnowszy nabytek, wpadłam do domu....i tu pojawiły się problemy:
1: były za duże!! teoretycznie rzecz biorąc można je dopasować bo są zapinane tak jak pasek od spodni, ale dopasować mozna tylko paseczki które się zapina a nie ten pasek który ma być na grzbiecie szczurka. Moja Dolly więc z szelek wystawała :) Ale nie poddałam się, wzięłam to sposobem i poobcinałam za długie paseczki, poprzeszywałam, pasowały i tu pojawił się problem
2:wiecie jak założyć takie coś, nawet tak spokojnemu szczurowi jak Dolly, zakładanie zajmuje dostatecznie dużo czasu żeby szczurka zdenerwować, trzeba zapiąć najpierw jeden paseczek, najlepiej przed przednimi łapkami, potem drugi, a żeby było wygodniej to paseczki te zapina się pod zwierzakiem, no ale założyłam i puściłam Dolly żeby się przeszła i przyzwyczaiła i tu pojawił się problem
3:po chwili chodzenia połączonego z gniewnym fukaniem, Dolly sobie po prostu szelki zdjęła.
I to by było na tyle.
Wasze pomysły z ręcznie robionymi szelkami i smyczkami są o niebo lepsze. Gratuluje pomysłów.

nutaka - Czw Paź 08, 2009 18:58

czarnaeve napisał/a:
nutaka i jak te szelki?


Przecie jest napisane

Cytat:
Kubraczek zdecydowanie za duży na samiczki

Ale jest bardzo mięciutki i łatwy do załozenia bez stresowania szczurka, tylko ma za szeroki pasek dla moich kruszynek
Myślę, ze samcom byłoby wygodnie.


odsprzedałam kataszy i z tego co wiem to też się nie sprawdziły, bo były za małe czy jakoś tak ; p



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group