To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Smycz i szelki - dyskusja

littlethings - Pon Maj 26, 2008 19:44
Temat postu: Jogging Small
witam :)
jakoż że na dworze mamy coraz cieplej, planuję mały spacer z moimi maluchami pierwszy raz po dworze. No i właśnie, kupiłam na allegro szelki, niestety mój mały skubaniec od razu z nich wychodzi.
Oczywiście bez smyczy też by sie obeszło jednak jest to bezpieczniejsze gdyż moje dziubasy szybkie są jak strzała. Tak więc, zapytałam o to na innym forum i jedna z osób tam urzędujących poleciła mi szelki (jeśli można to tak nazwać) o jakże pociesznej nazwie Jogging Small. Na allegro niestety ich brak, a w sklepach internetowych kosztują przeważnie ok. 25 zł.
I tu moje pytanie: Czy ktoś takie "szelki" posiadał bądź posiada oraz jak się to cudo sprawuje / sprawowało oraz czy wogóle zdecydowałby się ktoś na to cudo.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli już była o tym mowa, tudzież wyszukiwarka nic nie znalazła ( no chyba że pod innym hasłem) .

cyt. ,,Szelki z materiału który nie podrażnia skóry przepuszcza powietrze przez co zwierzak się nie poci. Posiadają regulacje na szyi i zapięcie rzepem na brzuchu przez co można bez najmniejszego problemu je zakładać,ściągać oraz regulować.

Wymiar: 10 do 15 cm szyja , 20 do 26cm za przednimi łapami "


mateuszk - Pon Maj 26, 2008 20:23

Ja mam w moim dumku szelki , i powiem szczerze , że ich nie używam , bo szczurasy z nich wychodzą i nie dają się zapiąć, ale z resztą po co szelki jak można szczurki nauczyc chodzenia przy nodze :D U mnie własnie taki sposób chodzenia przez moje szczurki na dworze jest rytuałem dla każdego nowego szczurasa. :P
littlethings - Pon Maj 26, 2008 20:25

dobrze, ale masz TE szelki? bo to o te konkretnie się pytam.
Oli - Pon Maj 26, 2008 20:58

Ja takich nie mam, ale mam regulowane i z nich wychodzą, więc z tych zapewne szybciej wyjdą, bo nie da się ich całkiem regulować. :wink:
PALATINA - Pon Maj 26, 2008 21:01

Mi się wydaje, że jesli byłyby idealnie dopasowane, to szczur by nie wyszedł.
Ale to wypadałoby przymierzyć chyba..
Ciekawa jestem jak się takie szelki sprawują.

Off-Topic:
Mam inne 'kupne' szelki, z których szczury nie wychodzą.

Oli - Pon Maj 26, 2008 23:15

polegalu, ja moich szczurów nie puszczam (nie znalazłam jeszcze takiego terenu cobym mu zaufała pod względem psich kup/sików), ale smycz się przydaje o tyle, że jak wychodzę ze szczurem na ramieniu, to się nie boję o zwianie danego osobnika. Po prostu jest kontrola, nawet gdyby chciał skakać z ramienia. Warto przyzwyczajać do szelek i do wychodzenia - z czasem szczurcia się oswoi ze spacerami i może odważy się pochodzić po ziemi.
Nisia - Wto Maj 27, 2008 13:23

Może się czepię, ale:
littlethings napisał/a:
Wymiar: 10 do 15 cm szyja , 20 do 26cm za przednimi łapami

Nie mierzyłam własnych ogonów, ale te wymiary wydają mi się ciut za duże? Ergo - jeśli szelki są za duże (nawet maksymalnie ściągnięte) to szczur sobie je zdejmie.

Już pominę, że szczury się nie pocą...

Wydaje mi się, że te szelki będą dobre, ale na świnkę albo królika. littlethings, radziłabym rozglądać się za szelkami dla chomika (wg wskazówek producenta).

pixxa - Śro Maj 28, 2008 00:34

Szelki, a raczej pętelke można zrobić samemu i gdzie jest bardziej bezpieczna.
W pasmanterii wystarczy kupić sznurek i kilka drobiazgów. Ostatnio robiłam 2 pętelki, akurat nie dla szczurków ale to nie ma różnicy. Za całość zapłaciłam niecałe 10 zł:


kółeczko:



helen.ch - Śro Maj 28, 2008 08:20

Off-Topic:
Ja tam wciąż zadaję sobie pytanie: Czy szczura koniecznie należy wlec na dwór? :roll: :roll: Świnkę, królika na trawkę rozumiem, ale szczurzyska nasze? Ale nic.. to moje zdanie, ja nie zabieram, raz były i specjalnie na zachwycone nie wyglądały.

Layla - Śro Maj 28, 2008 08:24

Off-Topic:
helen.ch, ja nie biorę, moje nie lubią. Nie jest im potrzebne IMHO.

Nisia - Śro Maj 28, 2008 09:14

Off-Topic:
helen.ch, ja biorę czasem (rzadko), aby się przewietrzyły, ale tylko do kuzynki na działkę, bo tam powietrze czyste, trawa niepryskana, nie zanieczyszczona przez psy etc. Poza tym - mogą np. pobuszować w porzeczkach.
Poza tym na dwór nie wychodzimy, tylko do weta.

polegalu - Śro Maj 28, 2008 23:20

Ja mam taki teren u chlopaka - jego ogrod :) Jest pozbawiony wszelkich osiedlowych spraw bo to za miastem. Dziś moja mała została puszczona na trawke :] . Była zachwycona przestrzenią! Nie bała się, ale była zwarta i gotowa do zwiedzania. Jednak sądze, że nie nadąże za nią i za jej ciekawością więc podejme ryzyko i wpakuje ją w szelki :kciuki: zobaczymy :roll:
ciacho - Czw Maj 29, 2008 08:58

Odys często wychodzi ze mną na spacerki do lasu- w lesie nie ma psów i kotów, a inne zwierzęta najczęściej boją się ludzi więc w lesie jestem spokojniejsza o szczurka :lol1: jednak stopniowo go oswajałam, pierwszym razem gdy położyłam go na ziemi to wlazł mi na buta i tyle było z jego przechadzki, teraz sam spaceruje zawsze idąc przy mnie. Ostatnio zauważyłam, że coraz bardziej się oddala więc smycz się przyda. :)

poprawiłam błędy ortograficzne, falka

ciacho - Czw Maj 29, 2008 10:35

Mój uwielbia spacery, ożywia sie i tobardzo- wszystko go ciekawi nawet jak jest na ramieniu to lubi sie roglądać i bardzo go ciekawią drzewa które mijamy :P
Jolanta ;] - Śro Cze 18, 2008 17:09

Witam. Znalazłam na Allegro szelki Jogging Small http://www.allegro.pl/ite...sklep_w_wa.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group