To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Smycz i szelki - dyskusja

Guślarka - Wto Sty 23, 2007 16:53

Szelki nie zawsze działają. Mój Funio nie był z nich zadowolony i zawsze umiał się z nich wymknąć :| Dlatego test szelek warto zrobić w domu - żeby sprawdzić, czy szczur nie umie z nich wyjść.
falka - Wto Sty 23, 2007 17:58

No i przed kupieniem tych sklepowych zawsze warto zrobić test, czy szczur będzie chodził z czymś na plecach. Wystarczy założyć uprząż z jakiegoś sznurka i zobaczyć, czy szczur będzie niespokojny. Jeśli nie będzie w stanie zaakceptować samej uprzęży to na pewno nie będzie chodził na smyczy. Ja pamiętam, że próbowałam z Iset i ona dostała szaleju, ale jakoś w ogóle nie kojarzę żadnej zasmyczonej samiczki. Jak już to puchate samcolki ;) Konkluzja - jak szczurek nie chce to nie ma potrzeby go męczyć.
bartolini_m - Wto Sty 23, 2007 18:20

A jak zrobiłaś te szelki??? Z czego??? w jaki sposób???
Cola - Wto Sty 23, 2007 18:51

ja kupiłam
i kupa
raz tylko próbowałam moją sp. szczurke w to włożyć
turlała sie po podłodze, po czym zdjęła
i 20zł poszło w błoto

może ktoś chce kupić czerwone?:>

Maniak - Wto Sty 23, 2007 18:58

No może ktoś ma jakiś wypróbowany sposób na szelki i by się podzielił z publiką :wink:
bartolini_m - Wto Sty 23, 2007 19:03

W sumei widziałem szelki w sklepie internetowym za 6zł 40 groszy........ ale skoro podobno moge zrobić sam no to nie chce płacić bo jeszcze przesyłka......
devilline - Wto Sty 23, 2007 19:10

gdzieś widziałam przepis ale jakoś nie widzę Day'a (adhd) lub Green'a (kwik i krzyk) w szelkach.
Poza tym poczekajcie ktoś miał wrzucić opis (jak wy czytacie, co? ;p)

bartolini_m - Wto Sty 23, 2007 19:12

Wiem ze miał wrzucić :) Ale od przybytku głowa nie boli 8)
jokada - Wto Sty 23, 2007 21:15

to ja wkleje instrukcje - jak ja robie smyczki
(zdjecia średnio ostre, ale robiłam to tylko dwoma rencoma :P tak ze i tak dobrze ze wyszło ;) )

1) potrzebne będą
- linka/sznurówka - dośc gruba (3-4 mm) i miekka (najwygodniej miec około 40 cm)
- nożyczki
- igła z mocną nitką
- długopis/kredka - coś do zaznaczania



2) robimy - zszywamy niedużą pętelka - taką o która swobodnie da się zaczepic karabinek na posiadanej smyczy
(smycz posiadamy od telefonu np, lub po prostu kupujac mały karabinek w sklepie żeglarskim lub punkcie dorabiania kluczy)





3) przymierzamy smycz szczurowi - dopasowując pętle która powinna biec pod szyją
tak by utworzona małe pętelki do zapinania stykały się ale nie zachodziły na siebie
nie za ciasno :!: zostawiajac luzu tyle by mozna było z lekkim oporem wsadzic palec pomiedzy sznurek a szczurową szyja



4) zaznaczamy sobie miejsce gdzie powinna być mała petelka



5) przymierzamy smycz szczurowi - dopasowując pętle która powinna biec pod brzuchem szczura, tuz za jego łapkami tak by utworzona małe pętelki do zapinania stykały się ale nie zachodziły na siebie
nie za ciasno :!: zostawiajac luzu tyle by mozna było z lekkim oporem wsadzic palec pomiedzy sznurek a szczurowe żebra



6) sobie miejsce gdzie powinna być mała petelka - wystarczy z jednej strony



7 ) linke docinamy około 0,5 cm za zaznaczeniami
powstanią nam dwa odcinki linki (od pętelki)
dłuższy - który będzie biegł pod brzucham (odcinamy reszte za zaznaczeniem)



i krótszy który będzie pod szyją (obcinamy za drugim zaznaczeniem)



8 ) końce linki przypalamy (jesli linka jest 'sztuczna') pilnując by nie powstali ostre zadziorki



9) zszywamy - układajac tak jak na zdjęciu - linia wbicia igły jest linią naszych trzech zaznaczen na koncach linki



tak wygląda całośc



a tak wygląda na łysym szczurze ;)
(na czarnym było by gorzej wydoczne - tu na Errorze jest ona minimalnie za duża :roll:
była dopasowywana do Honeya)




a tu widac z boku jak układa się smycz
jedna częsc na szyji - druga czesc zaraz za łapkami - wchodzi pod łokcie
jeżeli smycz będzie zaluzna to szczuras bedzie potrafił cofnąc łokiec tak ze tuz koło ciała wysunie go z pętli



no i to by było w sumie na tyle ;) :mrgreen:

Naciol - Wto Sty 23, 2007 21:32

jokada, jesteś Bogiem. :prosze:
Cola - Wto Sty 23, 2007 21:45

świetne :D :D
i po co wydawałam te 20zł :roll:

Maniak - Wto Sty 23, 2007 21:46

Świetnie Jokada super :) tylko ze względu na mój stan umysłu podczas ferii bede musiała to jeszcze 2 razy przeczytać zanim zrozumiem :)
Anonymous - Wto Sty 23, 2007 21:52

MANIAK dokladnie, bo ja zrozumialam tylko pnkt. 1! ale ja tez mam ferie, musicie mi wybaczyc :P
bartolini_m - Wto Sty 23, 2007 22:11

Jokada Jesteś wielka!! Dziękuje Ci bardzo! :wink: Pomogłaś mi bardzo 8) Nie wiem jeszcze czy będę używał tych szelek ale na wszelki wypadek lepiej je mieć :D
satanka666 - Wto Sty 23, 2007 22:14

bardzo przydatne :)
Off-Topic:
może by przykleić temat?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group