To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Hamaki

AngelsDream - Czw Lut 28, 2008 23:21

Oleczka, ciekawa uwaga. :wink:
Layla - Pią Lut 29, 2008 09:52

Mnie osobiście pomysł nie dziwi, ale na moje kluchy musiałby być to stanik z miseczką P :D Ja generalnie klatki urządzam zupełnie nie patrząc na wygląd, bo to nie wazonik do patrzenia a funkcjonalne mieszkanko ;) Inna sprawa, że jeśli by to był stanik usztywniany, już oczyma duszy widzę pogryzioną gąbkę i druty :?
Lama - Pią Lut 29, 2008 10:02

Pomysł wydaje się być fajny, tylko fiszbiny lepiej chyba wyjąć. No i miseczka musiałaby być dosyć głęboka (P jeszcze nie produkują, ja się spotkałam z największą miską w rozmiarze L;)).
Layla napisał/a:
już oczyma duszy widzę pogryzioną gąbkę i druty :?

Ja oczyma duszy zobaczyłam mój stanik za 150 zł pogryziony i obsikany przez moje zołzy i prawie zawału dostałam.;]

Layla - Pią Lut 29, 2008 10:07

Lama, toteż jak już dawać to taki z bazaru, a nie za 150 zł :DD
Lama - Pią Lut 29, 2008 10:12

Off-Topic:
Wiem, ale po raz - nie mam żadnego z bazaru, a po drugi raz - ja bym nie dała do obsikania mojego stanika, to moja wyobraźnia mi przedstawia jakieś katastroficzne wizje.;)

nutaka - Pią Lut 29, 2008 16:19

ale staniki mojej mamusi są bez usztywnienie takie materiałowe woreczki;p swoich bym nie dała;p
EL - Pią Lut 29, 2008 18:14

bardzo ciekawy pomysł :mrgreen:
Anonymous - Pią Lut 29, 2008 19:19

nutaka,Nie za bardzo ten pomysł mi odpowiada bo w moim odczuciu jest mało "estetyczny",chyba,że tak to zostanie wszystko pozszywane,że stanika nie będzie przypominać.
Poza tym jeśli te szczurki tak szybko jak moje będą upiększać we wzorki ażurowe swoją sypialnię-hamaczek to i tak za długo nie będą w użyciu.Moje potrafiły w ciągu jednej nocy ozdobić w masę dziur i dziureczek swoją "sypialnię" :wink:

Aide - Pią Lut 29, 2008 22:47

Muszę powiedzieć, że ubawiła mnie ta konwersacja ....nie to żebym się śmiała z kogoś, zaznaczam!
Osobiście pomysł mnie rozbawił, ale zgadzam się z Asaurus, po przeróbkach, dlaczego nie? ....jeśli będzie im wygodnie w misce stanikowej to jestem za. :wink:

helen.ch - Sob Mar 29, 2008 16:03

Nasz najnowszy hamak. Poszewka na jasiek z polaru zapinana na zamek. W klatce wisi na dużych spinaczach. Ogonki śpią na wierzchu lub wchodzą do środka, najczęściej 2 śpią w środku a 2 na wierzchu. Nie kupiłam, miałam takie 2, po zmianie wystroju pokoju dziecka znalazły takie zastosowanie.

PALATINA - Sob Mar 29, 2008 16:28

helen.ch,
Wygląda świetnie! :mrgreen:

Ja od prawie roku używam serwetek czy podkładek pod talerze (nie wiem, jak to nazwać). Takie z grubego materiału, z fakturą podobną do sztruksu. Kupuję w sklepach z dodatkami do domu/kuchni za ok 5zł. Są kolorowe, ładne i bardzo wytrzymałe.

Anonymous - Sob Mar 29, 2008 17:01

Helenko, super patent. :mrgreen:

Ja ostatecznie znalazłam materiał idealny, w dodatku niechcący. Mieliśmy taką starą narzutę, zielonkawo-ecru, dwustronną. Jak ją szczury pocięły, to uszyłam hamaki i okazało się, że sierść w ogóle nie wbija się w ten materiał (przekleństwo przy hamakach z ręczniczków kuchennych), schodzi z niego szybko, w sumie wystarczy polać wodą. Po praniu szybko schną i są nie do zdarcia.

Dziś zabieram się za szycie z tego tuneli, wiszącego domku i półek ala Ikea.

landrynka - Sob Mar 29, 2008 19:38

Viss napisał/a:
Ponieważ woliera jest za duża na spinacze, zahaczam kółka od kluczy z łańcuszkiem i karabińczykiem do każdego rogu hamaka.

Viss, czemu za duża :drap: ? ja mam pełno spinaczy i jest dobrze, kółka od kluczy miałam raz i pamiętam, strasznie ciężko było coś od nich odczepiać, przyczepiać. a przy moich szczurach niektóre rzeczy muszę myć co 2 dni :roll: .

ja na hamaki mam pół szafki starych łachów, głównie bluzek mojej mamy. aktualnie przymierzam się do zrobienia czegoś bardziej twórczego niż odcięcie kwadratowego kawałka i przebicie go na rogach spinaczami :P .

PALATINA - Sob Mar 29, 2008 19:55

Ja mocuję hamaki na starych żabkach od firanek.
Tata mi na działce znalazł kilka i są genialne!
Z jednej strony mają haczyk, który zaczepiam o pręty, a z drugiej krokodylka, którym chwytam róg hamaka. :wink:

Ratata - Sob Mar 29, 2008 21:49

PALATINA, ja też mocuję na żabkach :mrgreen:
Niestety, moje wytrzymują przeciążenia góra do sześciu grubych chłopów i materiał z nich wyłazi :/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group