To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. V

Lavi - Pią Maj 10, 2013 11:36

Peterbaldy są takie double rexowe jak dla mnie :DD Fajnie wyglądają :serducho:
Ninek - Pią Maj 10, 2013 11:40

Bambino i Levkoy mi sie nie podobają.

Pozostałe da sie w ogóle kupić w PL? Nigdy ich nigdzie nie widziałam a nie mam zamiaru jeździć za kotem niewiadomo gdzie (ja w ogóle kota nie chce, ale luby chce).

klauduska - Pią Maj 10, 2013 12:24

Ninek, wystarczy wpisać w google nazwę rasy+hodowla.. Są wszystkie te rasy w PL hodowane i jeżdżą również na wystawy.
Ninek - Pią Maj 10, 2013 15:14

klauduska, wpisywałam i nic nie wyszukało. Pokazywało mi hodowle MC, brytyjczyków i wszystkie inne.
Tzn peterbalda znalazłam, ale tego drugiego nie.

klauduska - Pią Maj 10, 2013 16:01

Ninek, sfinks doński
mmarcioszka - Pią Maj 10, 2013 16:10

klauduska, obejrzałam galerię hodowli Naked Moon :falover:
klauduska - Pią Maj 10, 2013 16:26

mmarcioszka, też mi się dońskie bardziej podobają. Jakieś takie cornishowe są :mrgreen:
Ninek - Pią Maj 10, 2013 16:44

Wpisywałam angielską nazwe :P Myślałam, że jest 'uniwersalna'.
Temperament wszystkie mają taki sam z tego co czytam.

klauduska - Pią Maj 10, 2013 16:54

Ninek, PEB ma zbliżony do DSP [sfinks doński], ponieważ wywodzi się on z krzyżówki DSP z OSH [orientalny krótkowłosy]. Jednak wg mają bardziej charakter orientów niż donków, przynajmniej na wystawach to widać dobrze :lol:
Jak będziesz wybierała rasę, to radzę pogadać z hodowcami, przejść się na wystawę/do domu hodowców i poznać je osobiście.
Ja chciałam RAGa dłuuugo, dopóki z nimi nie pobyłam trochę ;)

Ninek - Pią Maj 10, 2013 17:09

klauduska, dla mnie najistotniejszy jest brak sierści (w sumie to jedyne co mnie interesuje). A lubemu chyba obojętne jaki charakter będzie miał. On po prostu chce mieć kota :P A dla mnie łysy to jedyny dopuszczalny, od 22 lat mam w domu sierstne koty i mam dość.
PALATINA - Pią Maj 10, 2013 17:17

A to prawda, że łyse koty trzeba kąpać raz w tygodniu?
Ninek - Pią Maj 10, 2013 17:25

PALATINA, nie trzeba. Chodzi o to, że łój, który wydziela każdy kot nie wnika w futro i mogą zostawiać ciemne plamy tam, gdzie śpią.
klauduska - Pią Maj 10, 2013 17:38

Ninek, jakbyś się tematem zainteresowała, a nie robiąc podejście "wszystko jedno", to wiedziałabyś np, że u DRX czy CRX problem z wypadaniem sierści [mimo, że ją mają] właściwie nie istnieje ;) .
Pogadaj z TŻem czy mu jest obojętny charakter, bo np mojemu nie jest jakkolwiek [i tyczy się to wszystkich zwierząt]. Najlepiej jakby wszystkie miały charakter naszej domówki Soćki :lol:

Ja bym jednak wolała myć co tydz/dwa takiego kota, niż mieć ciemne łojowe plamy wszędzie ><

PALATINA - Pią Maj 10, 2013 17:39

Ninek napisał/a:
mogą zostawiać ciemne plamy tam, gdzie śpią.

Już chyba wolę kłaki (ale może dlatego, że do nich przywykłam, a wsiąkający łój brzmi mało zachęcająco :P ).

Ninek - Pią Maj 10, 2013 17:43

klauduska, nie mam zamiaru sie tym interesować. Charakter kota mi wisi bo ja i tak sie nim zajmować nie będe. Devony i cornisze są brzydkie. Podobały mi sie na zdjęciach ale jak zobaczyłam na żywo to szybko zmieniłam zdanie.

PALATINA, ale wykąpanie takiego kota to kwestia 10 minut :P Więcej czasu spędzam na czasaniu psa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group