To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. V

klauduska - Czw Maj 09, 2013 08:14

nezu, jeszcze nie uznali. Dopiero są propozycje uznania, głosowanie będzie na AG FIFe pod koniec maja :)
Na tym AG mają też głosować nad uznaniem rasy LaPerm i białych oraz srebrnych/dymnych OSH etc.

Lux, dałam linka do str gł o Lykoi ;) Poczytaj tam ile badań porobili i robić jeszcze będą. Jak na razie wyniki badań są bdb :)
Ciężko porównywać BRI do MCO. Ten pierwszy woli być obok człowieka, a drugi razem z nim. Mnie się MCO koszmarnie znudziły :P . Dużo za dużo ich jest. BRI z resztą też ;)

Lux - Czw Maj 09, 2013 09:35

Czytalam wlasnie tam, wygooglowalam sobie. Zobaczymy, co bedzie.

Jesli chodzi o te typy, to i jedna i druga cecha nam nie przeszkadza, z jedna i druga sie spotkalismy. No i tez kombinujemy, bo jak bedziemy brac, to docelowo dwa koty :) Ale to i tak, tak se gdybam.

Czy tylko mi sie wydaje, ze ten LaPerm wyglada jak taki... mop? :P

klauduska - Czw Maj 09, 2013 09:47

Lux, spotkać się, a obcować na co dzień, to dwie różne sprawy ;) Ja bym kota, który jest obok, a nie ze mną mieć nie mogła, mój TŻ też nie. No, ale to już kwestia gustu ;)

Ja LaPerma też nie widziałam jeszcze. Za to widziałam i głaskałam Selkirk rexy, mnie się tam nie podobają, więc pewnie LaPermy też not my style ;)

mmarcioszka - Czw Maj 09, 2013 10:43

Lux, wg. mnie wygląda właśnie, jak mop. Jak widziałam je u koleżanki, to miałam ochotę je uczesać :P
nezu - Czw Maj 09, 2013 13:01

hah, klauduska, w takim razie będę im bardzo kibicować.
LaPermom zresztą też. Piękne koty. :)

<edit>
http://laperm.files.wordp...9/09/laperm.jpg

Kotopudel :serducho: :mrgreen:

Ninek - Czw Maj 09, 2013 19:46

Ja nie mam problemu z wyborem rasy kota :P Charakter sphinxów nie jest w moim guście, ale brak sierści wygrywa. Luby będzie miział.
PALATINA - Czw Maj 09, 2013 21:12

Byłam z Imbirem na konsultacji u profesora Lechowskiego.
Pomysły mądrej głowy:
1) kokcydia - mam podać preparat. Jeśli po 1 podaniu będzie jakakolwiek poprawa, to powtórka po 2 tyg.i ewentualnie kolejna po kolejnych 2 tyg.
2) nietolerancja białka. Jeśli leki p/kokcydiom nie pomogą, to mam wprowadzić dietę hill'sa z/d ultra. Przy dobrej reakcji po 12 tyg. próby prowokacyjne z różnymi składnikami (co 2 tyg. inny).
3) młodzieńcza biegunka kotów - czyli niewiadomo co, ale czasem samo mija w wieku ok 2 lat.

....
4) trzustka i zapalenia jelit (np. IBD) - teoretycznie możliwe, ale nic nie wskazuje na trzustkę, a na IBD jest raczej za młody (choć wszystko jest możliwe - jednak teraz nie bierzemy go pod uwagę - zwłaszcza, że steryd nie pomógł).

klauduska - Pią Maj 10, 2013 08:18

Ninek, są też inne łysolce, które mogą bardziej odpowiadać charakterem ;) . Półdługowłosego NFO nie wzięłam tylko dlatego, że półdługowłosy jest, a takiego chciałam ;)

PALATINA, a kokcydia to się nie da badaniem specjalistycznym kału wykryć? Trochę to byłoby dziwne, że "na oko" się preparat by stosowało.
Moja kotka ma nietolerancję białka kurzego. Cokolwiek z kurczakiem jest podane, od razu sraczka, przestawiłam ją na karmę (po leczeniu Biotylem) RC Intestinal i nawet przybrała na masie o.O Teraz będę próbowałam z TOTWem tym rybnym, żeby wszystkie mogły jeść.
A o tej młodzieńczej biegunce to pierwsze słyszę. Są jakieś art na ten temat?

Ninek - Pią Maj 10, 2013 09:17

klauduska, całkowicie łyse? Jakie?
PALATINA - Pią Maj 10, 2013 09:31

klauduska,
Powinny wyjść w badaniu, ale nie muszą na 100%, a żaden z leków, które dostawał na nie nie działa.
Imbir był 4 miesiące na Intestinalu i srał po ścianach (znaczy tak strzelać umie) tak samo jak po czymkolwiek innym.
Nie wiem, czy jest coś o tej biegunce. Myślę, że to takie nie wiadomo co, na które można zwalić, jak się już nie ma pomysłu.

klauduska - Pią Maj 10, 2013 09:34

Ninek, http://en.wikipedia.org/w...less_cat_breeds ;)

PALATINA, współczuję i mam nadzieję, że to kokcydia i wreszcie go wyleczycie.

zuuzuushii - Pią Maj 10, 2013 10:12

Bambino są dla mnie obrzydliwe. Jak jakiś koci upośledzony jamnik O_O
Donskoy i Peterbald są śliczne. Do Ukrainian Levkoy mam mieszane uczucia. Ale i tak wychodzi na to, że Sphynxy podobają mi się najmniej : )

Ale te Lykoi są przecudowne <3 Koty w sam raz dla czarownicy :serduszka:

AngelsDream - Pią Maj 10, 2013 10:16

zuuzuushii napisał/a:
Ale te Lykoi są przecudowne <3 Koty w sam raz dla czarownicy

Małe wilkotołaki. :serducho:

klauduska - Pią Maj 10, 2013 10:31

zuuzuushii, bambino są dla mnie totalnie okropne tak, jak rasa, z której się wywodzą: munchkin. Nie rozumiem sensu rozmnażania kotów na podstawie tak poważnej przypadłości jak choroba kości.. Mamy jednak w PL hodowlę bambino, kociaki bambino się nie urodziły jeszcze [przynajmniej nie w tej hodowli].

Peterbaldy są cuuuudowne, długie, smukłe i z fajnym charakterem :serducho:

zuuzuushii - Pią Maj 10, 2013 10:41

klauduska napisał/a:
Peterbaldy są cuuuudowne, długie, smukłe i z fajnym charakterem :serducho:
właśnie zatonęłam w galerii zdjęć tych kotów i totalnie się zakochałam.
Jakby nie było osoby uczulonej w moim domu to ten kot byłby pierwszy na liście ;(
Podobają mi się całkowicie łyse ale ten też jest obłędny *_*

A te munchkiny to jakaś pomyłka O_O



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group