To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. V

Ninek - Śro Maj 08, 2013 16:08

Bardzo ładne te Jungle. Podobają mi sie nowe rasy ale nie udziwnione i bez 'skrzywień' (jak u persów).
klauduska - Śro Maj 08, 2013 17:02

klimejszyn, jungle to on na pewno nie jest ;) . Bardziej bym właśnie abisyńczyka obstawiała :)

Ja jungla niestety jeszcze na żywo nie widziałam, ale moi drodzy warszawiacy już 18-19.05 na wystawie TICA w Warszawie można je będzie obejrzeć na żywo :mrgreen: Info n/t wystawy tutaj. Też będę, ale bez kotów ;)

edit:
kolejna część o kotach rozpoczęła się dyskusją n/t Lykoi. Ta rasa jest również już rasą eksperymentalną w TICA. Choć ja dalej utrzymuję, że są po prostu brzydkie..

Ninek - Śro Maj 08, 2013 17:16

klauduska napisał/a:

edit:
kolejna część o kotach rozpoczęła się dyskusją n/t Lykoi. Ta rasa jest również już rasą eksperymentalną w TICA. Choć ja dalej utrzymuję, że są po prostu brzydkie..

Dla mnie też są brzydkie, ale dopóki zdrowe - nie będe sie czepiać. Sphinxy też brzydkei a mi sie marzy :lol:


W ogóle jak wygląda teraz sytuacja persów? Bo swojego czasu były już tak spłaszczone (a wręcz wklęśnięte), że znajomi swojemu rodowodowemu musieli poidło kupić, bo pijąc z miski sie topił :roll:

mmarcioszka - Śro Maj 08, 2013 17:20

Lykoi wyglądają dla mnie, jak po wypadku O_o
klauduska - Śro Maj 08, 2013 17:27

Ninek, dalej są spłaszczone. Ale z tego, co rozmawiałam z hodowcami, pić z poideł ani z ręki jeść nie muszą i radzą sobie normalnie, jak każdy inny kot.

mmarcioszka, dla mnie wyglądają jakby miały choroby skóry, no ale każdemu się podoba co innego ;) . Jeśli jednak to naturalna mutacja i koty są generalnie zdrowe, to w sumie czemu nie? Chciałabym je na żywo zobaczyć, bo na fotach to straszne paskudy [dla mnie]

PS. Sfinxy wcale nie są brzydkie :P

nezu - Śro Maj 08, 2013 18:26

Ja do lykoi nic nie mam.
Lubię "semiłyse" zwierzaki i ta eksperymentalna rasa mi się nawet podoba. ;P

Dopóki są przesłanki, że to zdrowe koty i nie mają problemów zdrowotnych ani obwarowań hodowlanych (jak takie manksy których NIE lubię i nie polubię), będę kibicować tej nowej rasie. ;p
Jeśli problemy jednak będą, z bólem serca, ale przestanę popierać ich hodowlę.

Mi się chore nie wydają. ;)

(tak samo podobają mi się peterbaldy w nieuznanej formie brush i veloury ;) , też semiłyse: http://www.petsaleinc.com...ald--image1.jpg http://www.peterbald.go.ro/poze/brush.jpg .)

klauduska - Śro Maj 08, 2013 19:09

nezu, http://www1.fifeweb.org/dnld/ga/agenda_en.pdf str 65 ;)
Ninek - Śro Maj 08, 2013 19:53

klauduska napisał/a:

PS. Sfinxy wcale nie są brzydkie :P

Są paskudne, tak samo jak buldożki francuskie i fuzzy - wszystkie uwielbiam :serducho:
Jeśli będe miała 'na swoim' koty, to mam nadzieje, że będą do sphinxy. Kocie futro doprowadza mnie do szału.

Lavi - Śro Maj 08, 2013 19:59

Mi się bardziej od sphinxów podobają devon rexy :DD
klauduska - Śro Maj 08, 2013 20:05

Lavi, DRX mają również GENIALNE charaktery, oprócz tego ich GENIALNEGO wyglądu :mrgreen: Kiedyś będę miała jakąś kotkę hodowlaną :mrgreen:

Ninek, nie wiem jakie ma porównanie SPX i fuzza do buldożka [który non stop ledwo dycha i chrapie... :roll: ], ale spoko ;) Już prędzej bym porównanie do np. grzywacza chińskiego zrozumiała :P

Mnie się PEBy cholernie spodobały odkąd jednego z nich wystawiałam. Piękne są :serducho:

Ninek - Śro Maj 08, 2013 21:19

klauduska, takie porównanie, że jedne i drugie są paskudne? :P Grzywacz dla mnie jest obrzydliwy, więc nie obraże sphinxa porównaniem do niego ;) Buldożki są brzydactwami, ale jak dla mnie to wyjątkowo urocze karykatury.
nezu - Śro Maj 08, 2013 21:45

klauduska, o, uznali?
Jestem mile zaskoczona. ;p

a lykoi nadal lubię. :mrgreen:

Za to devonów nie lubię bardzo.
Nie pasują mi ani charakterem, ani wyglądem. mają coraz bardziej krótkie i kwadratowe głowy i to mnie straszliwie razi...

Lux - Śro Maj 08, 2013 22:48

wlasnie wygooglalam to Lykoi i... o rany, oczarowaly mnie totalnie :serducho: niech tylko sie okaze, ze nie maja problemow zdrowotnych to bedzie cudnie :serducho:

ja nie wiem jak ja zadecyduje z tych kilku ras, ktore uwielbiam, ktoregok kota chce wziac, jak w koncu bedziemy kupowali kota rodowodowego :P tragedia, skonczymy z piatka :P

mmarcioszka - Śro Maj 08, 2013 22:55

Lux, a nad jakimi się zastanawiasz? Ważne, żeby nie tylko wygląd, ale i charakter Wam paspował.
Lux - Czw Maj 09, 2013 00:47

Spokojnie, pod tym wzgledem tez analizowalismy. To ibtak jeszcze troche czasu, pewnie przestrzen kilku lat, aczkolwiek wiem tez, za latwiej mi bedzie jak myslec bede wczesniej :)


Tak ogolnie to tak myslimy nad brytyjskim krotkowlosym, ragdollem albo maine coon.
Z pierwszymi dwoma mielismy stycznosc u znajomych, z MCO jeszcze nie mielismy, ale dosc duzo o nich czytalam :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group