To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2012 - Narodziny miotu E2 SunRat's

quagmire - Pią Wrz 21, 2012 10:54

marcique, zapewne Czuczina z miotu C2 ;)
marcique - Pią Wrz 21, 2012 12:40

pewnie tak, ale na zdjęciu wyszła jakby miała białe łatki, a w realu jednokolorową sierść
quagmire - Pią Wrz 21, 2012 12:44

marcique, jest varieberkiem, stąd białe plamy, a do tego russian silver mają przepięknie jasny, prawie biały podszerstek, co na rexikach wygląda cudnie.
L. - Pią Wrz 21, 2012 12:49

aneczka1-13, proszę poczytaj trochę o genetyce :wink:
burma jest dominujaca, czy widzisz gdzies na rodzicach burme?
brązowe bo najwyzklejsze najpiękniejsze agouti ;p zresztą to chyba najbardziej brązowy z kolorów jaki jest na szczurach.

quagmire - Pią Wrz 21, 2012 13:13

L., tak, to są agouti :D
Ale Biedronka jest po burmie, więc burmą też być może (sama mi tłumaczyłaś, skąd się u Jagódki burmy wzięły :lol: ).

aneczka1-13 - Pią Wrz 21, 2012 23:50

Ale w planowanych miotach są napisane że jest szansa na to. A co do genetyki. Na forum o burmach nie ma w sensie genetyki nic napisane. Mam namyśli ten post z podstawami genetyki.
quagmire - Sob Wrz 22, 2012 00:50

aneczka1-13, burmese to cecha dominująca. Ale widać ją tylko na siamese, himalayan lub albino. Nie można burmy nieść, ale szczur o innym kolorze futra może być burmą, tylko tego nie widać, bo na innych kolorach nie widać. Taką burmą może być Biedronka, bo jej mama jest burmese. Na tej też zasadzie wszystkie szczury z miotu owocowego są burmese, bo są po sable burmese, czyli od mamy każde z nich dostało kopie genu Bu.
Nakasha - Sob Wrz 22, 2012 01:31

Tak samo jest z genem czarnych oczu: widać tylko na jasnych szczurach. Moja Lina miała ten gen, nie było po niej widać, bo była agouti (naturalnie czarne oczy), ale jej dzieci siamese były czarnookie. :)

http://www.fotosik.pl/pok...59be072a4f.html - jakie cudowne! :serducho: wielkie i zapasione jak w moim miocie Z. :serducho:

L. - Sob Wrz 22, 2012 12:57

quagmire, nie pamiętałam, że Biedronka jest po burmie :wink: patrzyłam tylko i wyłącznie na pierwszy post w tym temacie :wink:

aneczka1-13, a zauważyłaś, że ten post był pisany w 2007 roku, gdzie o istnieniu burmese były tylko pogłoski, a największym marzeniem w polskiej hodowli było zaimportowanie siamese z czarnymi oczami.
to na forum to podstawy dla laików, do tego nie zaktualizowana :)

quagmire - Sob Wrz 22, 2012 13:10

Azi na stronie swojej hodowli ma fajnie opisaną genetykę kolorów. Ja się stamtąd uczylam :)
heniok - Nie Wrz 23, 2012 19:13

Hehe hipopotamy zmieniły płeć, pierwszy raz nie odróżniliśmy samca od samicy :twisted:
Neverestin - Nie Wrz 23, 2012 20:17

heniok, czyli są 3 samice?
Bel - Nie Wrz 23, 2012 20:20

heniok, oszukujesz! a czarny dumbo z miotu F który miał być moim Frugulcem? :lol:
jak to 3 samice? miał być Ed, Edd i Eddy ;( :lol:

heniok - Nie Wrz 23, 2012 20:21

Neverestin, nie, samica i 2 samce
Bel, to było za niemca :lol:

aneczka1-13 - Nie Wrz 23, 2012 21:33

To które teraz to samce?? A która jest samiczka?? Nadal fuzz??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group