To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2012 - Narodziny miotu D2 SunRat's

Lowenstein - Pon Maj 06, 2013 19:24

Pozdrowienia od Braci D!!! Więcej zdjęć u mnie w temacie.


AngelsDream - Pon Maj 06, 2013 19:26

Lowenstein, piękne!
Lowenstein - Nie Lip 07, 2013 10:45

Siostry T są sterylizowane i niedługo będę je łączyła w stado z Braćmi D. Zobaczymy co z tego będzie.
Tymczasowo goszczę Psa Lavi, stoi obok klatki D&D i chłopcy są zaciekawieni starszym kolegą, ale jak zwykle zachowują klasę i nie mają pojęcia o tym, że obcy szczur na terenie powinien dostać ostrzeżenie. To są prawdziwi "like sir" :DD

Jako iż Heniok prosi ;D edit z dnia dzisiejszego ;D



Niestety zdjęcie jedyne, które wyszło, Pies był na łóżku przed nimi i szaleli z miejsca na miejsce się teleportując ;P

Emilia - Sob Sie 03, 2013 16:58

Za miesiac szczurki skoncza roczek i mam nadzieje ze cale rodzenstwo ma sie tak dobrze jak moje dwie panienki. Mam wrazenie ze z dnia na dzien kocham je jeszcze bardziej. :)

Mokka w maju miala zabieg usuniecia guzka gruczolu mlekowego i pani weterynarz z Medicavet przy okazji ja wysterylizowala zeby w przyszlosci ryzyko na guzki bylo mniejsze (napisalam maila z informacja o tym, heniok ale nie wiem czy dotarl, bo nigdy nie dostalam odpowiedzi?). Wszystko poszlo dobrze, Mokka bardzo szybko doszla do siebie - odpukac - niech to sie juz nie powtorzy. :kciuki:

W zalaczniku zdjecia wszolkow. :serducho: Pozdrawiamy!

heniok - Pon Sie 05, 2013 05:51

Emilia napisał/a:
heniok ale nie wiem czy dotarl, bo nigdy nie dostalam odpowiedzi?
Na @ staram się odpisywać zawsze, jeszcze raz sprawdziłem pocztę i nie mam żadnej wiadomości :(

Cieszę się że panny zdrowe, a Doris właśnie została drugi raz mamusią :wink:

Emilia - Pią Sie 09, 2013 11:43

Tak myslalam sobie, ze prawdopodobnie go nie dostales a jak juz bylo po wszystkim, sama jakos o nim zapomnialam. To powiedz mi moze tutaj, czy myslisz ze dobra jest prewencyjna sterylka? W Medicavet taka jest opinia.. i zgodzilam sie u Mokki zeby ryzyko na powrot zmalalo ale jesli chodzi o Mint.. wolala bym nie ciac dopoki wszystko jest ok? :?

Gratulacje dla mamusi Doris! Oby wszystkie dzieciatka pieknie sie rozwijaly, ciocie tez trzymaja ogony :)

emileczka - Sob Sie 10, 2013 19:47

Emilia, Dehli jest taka śliczna jak nasz Dyniuszek :serducho:

Emilia napisał/a:
czy myslisz ze dobra jest prewencyjna sterylka
pozwolę sobie odpowiedzieć: Kastracja samic we wczesnym wieku może zapobiec gruczolakom w przyszłości i guzom przysadki, natomiast napewno uchroni przed nagłym krwotokiem z dróg rodnych czy jakimikolwiek problemami z drogami rodnymi.
Także my jeśli wycinamy szczurowi guza to również kastrujemy. Tylko niestety szczury po kastracji mogą przybierać na wadze, choć nie wszystkie.

Lowenstein - Pon Wrz 02, 2013 07:54

Albo wszyscy coś przegapiliśmy albo ....
Jaką datę macie na rodowodach?? Ja mam 1 września. A w pierwszym poście jest tak:

Wysłany: Nie Wrz 02, 2012
19:34 Narodziny miotu D2 SunRat's
Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek

Dzisiaj przyszedł na świat miot D2 SunRat’s


Tak czy siak - 100 LAT MIOTOWI D2!!!!!!! :urodziny:

quagmire - Pon Wrz 02, 2013 10:17

Ja nie wiem, ale i tak życzę wszystkim dzieciakom zdrowia, kochanych rąk do głaskania i pysznego jedzenia :urodziny:
Emilia - Pon Wrz 02, 2013 16:46

@emileczka, dziekuje za odpowiedz!

A co do daty, tez juz wczoraj mialam ucztowac ale sprawdzilam tutaj i sie niezle zdziwilam, ze jednak przyszly na swiat 02.?? :D Zagadka miotu D2 SunRat's ;)

Moje kluchy i ja zyczymy rodzenstwu Wszystkiego Najlepszego! :serducho: :grouphug: :sirwwt: :urodziny: :cookie: :wavexxs: :tummykiss:

fumico - Wto Wrz 03, 2013 21:50

:urodziny: a kto powiedział, że nie można trzy dni świętować :tummykiss:
Pyl - Czw Lis 07, 2013 14:24

Dwa dni temu, 5.11.2013 odszedł niespodziewanie tatuś miotu - cichutko usnął w kuwecie.
Wyniki sekcji są w sumie dla dzieciaków raczej pozytywne - z mojego wątku:
Cytat:
Zabił go... maleńki ropień w mózgu. Po prostu pękł.
Nie wiem jak długo był, bo mysz nie miał żadnych objawów neurologicznych. Dr Ania też nie chce w to wierzyć. Nie wiem też skąd ten ropień się wziął, bo nigdzie poza mózgiem nie było ropy - nawet w nosie czego byłam niemal pewna po Szmerkowym wymazie. Jedynie błona bębenkowa w jednym uchu miała od dawna zmieniony kolor - być może przechodził kiedyś ukryte zapalenie ucha i tędy bakterie się wdarły? Tego się nie dowiem.
/Edit
I uzupełnienie sekcji - początek kardiomiopatii przerostowej, powiększony prawy przedsionek (zmiany w sercu w ocenie dr Ani stosowne do wieku), reszta narządów w idealnym stanie, nos i płuca czyste (a spodziewałam się ropy w nosie jak u Szmerka).


I ostatnie zdjęcia autorstwa radzioo81:

heniok - Pią Gru 06, 2013 21:12

Miot D2 urodził się 02.09.2012 roku.
Obecnie szczury mają 1 rok i ponad 3 miesiące.

Rodzice:

Matka: Wicia SunRat’s (ur.: 03.01.2012) – ok
Ojciec: Axl ze Svahu (08.09.2011 – 05.11.2013) – ropień w mózgu

Samice:
Dixi – ok
Daisy – ok
Doris – ok, kastrowana
Dynia – ok, usunięty gruczolak, kastrowana
Dehli – ok, usunięty gruczolak, kastrowana
Delphi – ok


Samce:
Dango Yaki – ok
Dean – ok
Dunedain – ok
Dino – ok, ma guzka podejrzenie włókniaka, nie rośnie jest pod obserwacją
Dyzio – ok

heniok - Sob Lut 01, 2014 21:12

Miot D2 urodził się 02.09.2012 roku.
Obecnie szczury mają 1 rok i 5 miesięcy.

Rodzice:

Matka: Wicia SunRat’s (ur.: 03.01.2012) – ok, uformowany guzek przy tylnej łapie, umówiona na wycięcie i kastrację
Ojciec: Axl ze Svahu (08.09.2011 – 05.11.2013) – ropień w mózgu

Samice:
Dixi – ok
Daisy – ok
Doris – ok, kastrowana
Dynia – ok, usunięty gruczolak, kastrowana
Dehli – ok, usunięty gruczolak, kastrowana
Delphi – ok


Samce:
Dango Yaki – ok
Dean – ok
Dunedain – ok
Dino – ok, miał kaszaka
Dyzio – ok

heniok - Nie Lut 09, 2014 15:11

05.02 matka miotu Wicia trafiła na operację, został wycięty guz z okolicy sutka przy cewce moczowej który pojawił się u niej po skończeniu 2 lat - guz skierowany na histopatologię, została też wykastrowana.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group