To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Impregnacja drewna

Ratata - Czw Lip 12, 2007 21:20

:shock: Nie słyszałam nigdy o tym sposobie z woskiem, zdradzisz jakieś szczegóły?
Ile kosztuje taka rura :> ?

myszka145 - Czw Lip 12, 2007 21:26

:lol1: ...rurka to jakas groszowa sprawa :) , nie wiem 15-18zł no może aż 20zł, ale napewno nie więcej :) . Mąż rurkę wyginał na gorąco :) w deseczce zrobił otworek wycinarką i zainstalował , no... 8)
A jeśli chodzi o "tajemnicza ;P metodę woskową" to wosk z białych podgrzewaczy (takich małych "świeczuszek") został opalarką roztopiony i taki gorący wosk został rozlany po deseczkach - świetnie się w nie wtopił. Nic w nie nie wsiąka :) .

Asaurus - Pią Lip 13, 2007 02:12

myszka145, ciekawi mnie czy szczury nie obgryzają takich zawoskowanych półek ? I czy na dłuższą metę nie zaszkodzi im jeżeli się tego najedzą.
Ratata - Pią Lip 13, 2007 07:47

No właśnie, bo po takiej ilości stearyny na pewno miałyby jakieś sensacje żołądkowe :roll:
myszka145 - Pią Lip 13, 2007 10:22

Hmm, klatka ma już około roku, a ja sensacji nie zaobserwowałam ;) ! Dziewczyny raczej nie wcinaja deseczek - może sa poprostu dobrze wychowane ;) .
Tak sobie myślę,że może im ten wosk poprostu nie smakuje. Nadgryzają teoszkę deseczki - schodki , ale one nie są zalane woskiem :) .

LunacyFringe - Pią Sie 10, 2007 18:12

Sorry, ze odkopuje temat, ale mam pytanie co do tej farby akrylowej.
Czy to rzeczywisice nie zaszkodzi ogonkom ?
I jesli ktos sie orientuje, to mniej wiecej jaka jest cena tego sprzetu, bo kompletnie sie nie znam w tej dziedzinie, nawet nie wiem czego szukac. ;P

[ Komentarz dodany przez: Viss: Pią Sie 10, 2007 18:17 ]
Proszę używać znaków interpunkcyjnych. I zapoznać się z Regulaminem.
1. Na forum funkcjonują podstawowe zasady „netykiety” – nie używaj wyrazów wulgarnych, nie wyzywaj innych. Traktuj wszystkich tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Nie pisz też WIELKIMI LITERAMI – traktowane jest to bowiem jako krzyk. Na forum rozmawiamy, nie krzyczymy. Szanuj język polski - staraj się pisać zgodnie z jego zasadami: zwracaj uwagę szczególnie na ortografię i interpunkcję wypowiedzi.

Matrix - Śro Paź 03, 2007 23:07

Czy pokost szybko wietrzeje z tych drewnianych części?mam pomalowane 5 warstwami no i trochę czuć..Czy nie powinno teraz przepuszczać moczu?No i niestety już widzę że od tego drewna odchodzą drzazgi..:(
Skarga - Wto Kwi 15, 2008 20:03

Wszyscy piszą o pokoście lnianym, jednak z tego co wiem nie jest to najlepszy impregnat, ponieważ może gnić po dłuższym czasie.
Ja swoją klatkę zaimpregnowałem woskiem rozcieńczonym tempertyną balsamiczną, kilka argumentów "za":
- zarówno wosk i tempertyna są w 100% naturalne i nieszkodliwe (tempertynę otrzymuje się z żywicy drzewnej)
- wosk jest bardzo trwały i wytrzymały, nic się z nim nie dzieje
- po odparowaniu tempertyny (co następuje bardzo szybko) wosk ładnie pachnie i nadaje drewnu bardziej złocisty kolor

nutaka - Wto Kwi 15, 2008 20:36

ja równiez nie polecam pokostu lnianego, po ppierwsze jak dla mnie smierdział nizmiernie, i nie wiem jak szczury mogły by siedziec na tych połeczkch a po drugie nie wygladało to tak jakby miało chronic przed wsiąkaniem.Obiłam półeczki linoleum samoprzylepnym i jest ok;p
ratpal - Sob Sie 09, 2008 13:23

Istnieją również lakiery i impregnaty nietoksyczne,wodorozcieńczalne.Dostępne są w każdym markecie budowlanym np. w Obi.Odpada wtedy problem z benzyna,czy też jakimkolwiek rozcieńczalnikiem,który mógłby budzić wątpliwości co do nietoksyczności :) .Są kompletnie bezzapachowe.Ja osobiście użyłem lakieru.Pozostawił nieprzepuszczalną warstwę,wystarczy wytrzeć szczoszki papierowym ręcznikiem i po sprawie :wink: .Mocz,jak również inne płyny mogą leżeć na desce co najmniej kilka godzin i z pewnością nie wsiąkną.
Matrix - Sob Sie 09, 2008 13:25

Szczerze powiedziawszy, mimo pomalowaniu kilkoma warstwami pokostu drewno nie było całkiem nieprzesiąkalne i trudno było je czyścić także użyłam jeszcze lakieru i teraz jest dużo lepiej :)
Zołza - Nie Sie 10, 2008 16:14

A ja, z racji tego iż jestem niesamowitym leniem i nie chce mi się biegać po sklepach budowlanych, wykombinowałam, żeby półki drewniane obtoczyć w całości folią spożywczą, grubą warstwą. Sprawdza się świetnie, bo tak czy siak klatkę sprzątam często, więc co trzeci dzień wymieniam również folię i zakładam nową. Dziury się nie robią, szczury jej nie gryzą. Na dodatek nad folią są szmatki.
Oluś - Śro Kwi 11, 2012 23:06

Odkopuję temat, bo przy okazji kupna nowej klatki mam zmartwienie jak zainpregnować drewniane półki. Szukałam w miarę prostego i taniego rozwiązania, aż w końcu poradziłam się wujka stolarza. Ten podsunął mi, żebym nasączyła drewno najzwyklejszym olejem roślinnym. Ponoć jak drewno całkiem nasiąknie to na siuśki już miejsca nie będzie :wink: Nie do końca jestem do tego przekonana, ale na jednej spróbuję, jakby co mam jeszcze dwie na zapas ;)
Myślałam też żeby okleić półki grubą warstwą taśmy izolacyjnej.

mmarcioszka - Śro Kwi 11, 2012 23:10

olus_165, mnie pomogł pokost lniany, ale wkońcu i tak wymieniam na plastikowe ;)
kszysiek - Czw Gru 11, 2014 22:35
Temat postu: Zabezpieczyć półki
Witam .
Czytałem już kilka postów w których mogła by się znajdować odpowiedź którą chciałbym usłyszeć .
Otóż mam klatkę , lecz chciałbym kupić drewno i zrobić z nich półki ( Nie plastikowe - taki temat już istnieje... )

Ok , mam już odpowiednie wymiary co będą pasować , lecz jak je mogę zabezpieczyć przed wsiąknięciem moczu ... . Niektóre farby zabezpieczają tylko przed wodą , ale mocz je rozpuści co mogą wydzielać szkodliwe opary dla naszych ogonków ... .

Zastanawiam się nad farbą chlorokauczukową , co myślicie o niej ?

Albo jaką farbę wy stosujecie bądź inny środek który wytrzyma mocz szczurka ?

Thx za info .

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Gru 11, 2014 23:01 ]
Scaliłam z istniejącym tematem. Staramy się na forum nie zakładać nowych wątków, jeśli jest już taki, w którym można zadać pytanie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group