To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Mysi Rycerz

Ever - Nie Sie 12, 2012 12:26
Temat postu: Mysi Rycerz
Nie wiedziałam za bardzo gdzie to dać, ale do offtopicu najbardziej chyba pasuje. Czytaliście może opowiadanie- "Mysi Rycerz"? Wiecie gdzie mogę je znaleźć? Ja co prawda już czytałam, znalazłam kiedyś na stronie/forum (?) SPS`u, ale teraz nie mogę go znaleźć. Na internecie tylko po angielsku, a jak po polsku to tłumaczone przez Google. :? Chciałabym to jeszcze raz przeczytać, bo jest piękne i polecić kilku znajomym. Pomożecie? :)
A i jak czytaliście, podzielcie się odczuciami. Mi osobiście bardzo się podobało, sporo w nim prawdy (chociaż bynajmniej nie myszka w zbroi :lol1: ). Długo o nim rozmyślałam po przeczytaniu... Nasz myszek był prawdziwym bohaterem, a autor wspaniałym człowiekiem.

AngelsDream - Nie Sie 12, 2012 19:22

Przeniesione do OO - to bardziej odpowiedni dział.

AD

Ever - Nie Sie 12, 2012 19:45

Naprawdę nikt tego nie czytał i nikt nie wie gdzie to znajdę? :cry:
Kluska - Nie Sie 12, 2012 19:46

Ja czytałam :) Na forum SPS. Niestety już tego nie ma, po ostatniej 'awarii' :(
PACZEK - Nie Sie 12, 2012 19:51

Ever, Czytałem w miejscu o którym wspomniałaś.Niestety tam już nie ma tej powieści.
Ever - Nie Sie 12, 2012 19:59

Czyli naprawdę nie ma ;( Na chomikach nie ma, nigdzie nie ma. :evil:
Lavi - Nie Sie 12, 2012 20:32

Ever, nigdy nie czytałam tego opowiadania ale w poszukiwaniu wyskoczyło mi coś takiego:

http://www.filmweb.pl/user/Isabel_Evans/blog

Nie wiem, czy dziewczyna to kopiowała czy pisała sama. Ktoś, kto czytał Mysiego rycerza powinien rozpoznać czy to to;)

Sysa - Nie Sie 12, 2012 21:32

To co pisze dziewczyna świadczy o tym, że pisze to sama.. Ale mi się Mysi Rycerz jakiś dłuższy wydawał, choć ręki uciąć sobie nie dam...
Wygląda mi bardziej jak streszczenie, a wtedy brzydko, że autorka daje do zrozumienia, że to jej pomysł. Czytając komentarze jestem niemal pewna, że to podróbka... :|

<edit> tak, to są fragmenty Mysiego Rycerza okrojone, a dziewczyna udaje, że ona to wymyśliła i napisała... :roll:

PACZEK - Nie Sie 12, 2012 22:55

Sysa, dobrze prawisz to tylko fragmenty całości.
Lavi - Nie Sie 12, 2012 22:58

No to znalazłam kłamczuchę;) Niestety tylko to mi z mysiego wygooglało... Nie mogę nigdzie znaleźć tego opowiadania;/ A sama chętnie bym przeczytała, bo nie miałam okazji...
L. - Nie Sie 12, 2012 23:06

Nie przeczytałam, ale kojarzę, też szukałam - nie znalazłam.

Ale w stylu bajki polecam BYŁEM SZCZURKIEM! ...albo purpurowe pantofelki - Pullman Philip jedna z książek na których oparłam prace maturalną z przed kilku lat :wink:

oraz Szczury Manhattanu - Majewski L. - poważniejsza, a co ciekawe ma motywy wyjęte ze szczurołapa oraz dżumy.

smeg - Pon Sie 13, 2012 09:59

Może warto napisać do kogoś z SPS, na pewno mają to opowiadanie gdzieś u siebie, ale po awarii strony nie zostało ponownie zamieszczone ;)
BlackRat - Wto Sie 14, 2012 11:06

A to może o to Wam chodzi? http://www.rmca.org/Fiction/ (tylko że to po angielsku jest)
Ever - Sob Sie 25, 2012 18:46

BlackRat, Dokładnie o to.

Off-Topic:
Ooo, nawet 3 części są! Nie ma po polsku! ;( Może ktoś się skusi i przetłumaczy? :hyhy:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group