To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Doczyszczenie drewnianych pięterek - czym?

szczurowata - Nie Sie 05, 2012 10:05
Temat postu: Doczyszczenie drewnianych pięterek - czym?
Dzisiaj robię porządki w klatce. Czyszczę ją calutką..wszystko powinno ładnie pójść, ale mam drewniane pięterka..są już w stanie okropnym, i śmierdzą moczem ogonków. Nie wiem jak to doczyścić..czy ktoś z was ma takie, i zdołał je wyczyścić? :lol1:
Agniesha - Nie Sie 05, 2012 12:15

Proponuję wywalić od razu i zainstalować koszyczki (najlepsze!) albo zainwestować w tarasy ferplasta, bądź samemu zrobić pięterka z płyty plastikowej bądź innych materiałów ;)

Tu na forum się znają na tym :)

jancia - Nie Sie 05, 2012 15:22

szczurowata, też polecam wywalić i zastąpić.....jestem właśnie na tym etapie..
Lavi - Nie Sie 05, 2012 15:26

Drewno, jeśli nie było polakierowane specjalnym lakierem, który nie zagraża szczurkom, będzie nasiąkało ich moczem i nie da się zabić tego zapachu;) Jeśli nie lakierowałaś tych półek to najlepiej je wyrzuć i tak jak dziewczyny radzą zastąp jakimiś plastikami;)
szczurowata - Pon Sie 06, 2012 09:17

Chodzi o koszyczki? Mogę dzisiaj kupić, widziałam wczoraj w Jysku po niecałe 3zł. :)
Tylko czym je przymocować? :P

Lavi - Pon Sie 06, 2012 09:45

Paskami zaciskowymi albo łańcuszkami zakończonymi karabińczykami, możesz je powiesić też na linkach.
smeg - Pon Sie 06, 2012 09:48

Ja z lenistwa i braku opasek zaciskowych zaczepiałam spinaczami biurowymi albo drutem, ale jest z tym trochę więcej roboty przy odczepianiu i mniej estetycznie wygląda ;)
szczurowata - Pon Sie 06, 2012 11:09

Skombinuję opaski zaciskowe :)
A koszyczek pod ciężarem szczurka nie spadnie? :lol:

Agniesha - Czw Sie 09, 2012 11:22

Takie paski niedrogie są, ja całą paczkę takich dłuuuugich i grubych kupiłam za niecałe 5zł, a są porządne i mocne.
Mnie nie zawiodły i w każdym supermarkecie dostaniesz (np. Kerfur :P )

Selldine - Śro Paź 30, 2013 20:46

Jakby ktoś kiedyś jeszcze potrzebował, to w klatce, w której obecnie przebywają cztery dziewczyny również posiadam elementy drewniane i półki z paneli podłogowych.
Drewniany domek myję najpierw płynem do naczyń, najczęściej jest to fairy, płuczę dokładnie pod wodą i suszę. Następnie przecieram delikatnie zapachem do ciasta. Zapach się ulatnia po jakimś czasie, a domek praktycznie nie śmierdzi. Czuć jedynie, kiedy przystawi się do niego nos i dobrze wciągnie powietrze.
Jeżeli chodzi o półki to myję je również płynem do naczyń, a później suszę. Czy da się skutecznie pozbyć zapachu? Nie, czuć mimo wszystko jak przystawi się nos do samej półki i dobrze zaciągnie, ale nie czuć tego w mieszkaniu. Mi taka półka spokojnie wystarcza na pół roku, później wymieniam z powodu powstałych purchli.
Konar najczęściej ze śliwki wymieniam mniej więcej raz na 3 miesiące (czasami dłużej), lub gdy łączę szczury.
Nie wiem, czy u każdego się sprawdzi. Moje paskudniki na ogół nie załatwiają się na półkach, tylko lecą na sam dół na żwirek. A jeżeli jest coś na półce to od razu wycieram ;)

sliwkowapanna - Pon Mar 03, 2014 13:56

ja to mam chyba jakieś dziwne półki... w ogóle mi nie śmierdzą:P Chyba, że chłopaki takie czyściochy, że nic na nich nie robią. Co jakiś czas przecieram zwilżoną gąbką nasączoną żelem z białego jelenia i jest git:) mam je z pół roku
Kcal - Pią Mar 07, 2014 20:57

można też pomyśleć nad lakierobejcą, są nietoksyczne. wystarczy pomalować półkę i mocz nie będzie się wchłaniał
Gamabunta - Czw Sie 21, 2014 11:27

Ktoś zna jakąś konkretną nazwę tej lakierobejcy? I gdzie mogę ją kupić? Proszę o szczegóły, bo z moim ogarnięciem kupię coś nieodpowiedniego a nie chce sobie zatruć szczurów :shock:
A dokładniej potrzebuję czegoś czym zaimpregnuje drewniany domek. :|

Karena - Czw Sie 21, 2014 11:37

Gamabunta, ja bym impregnowała woskiem pszczelim.
Gamabunta - Czw Sie 21, 2014 11:51

Gdzie taki dostanę? I w jakim zakresie cenowym?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group