To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Samodzielna budowa klatki

limomanka - Pią Maj 24, 2013 00:27

pszczoła napisał/a:
to znaczy? :P

http://www.farbykolor.pl/...a-50g-p416.html Właśnie doczytałam, że się nie nadaje do plastiku i jedna z powierzchni musi być porowata :? Myślałam, że można by nią po prostu wypełnić ubytek.
Można za to spróbować z poxipolem lub poxiliną, tudzież innymi żywicami epoksydowymi (na podobnej zasadzie - ugniatasz toto jak plastelinę i wypełniasz ubytek) - Pan Mąż twierdzi, że nada się do tego celu i wytrzyma nawet większe obciążenie, jakie stanowi klatka.

Asaurus - Pią Maj 24, 2013 23:34

pszczoła, w tym przypadku, jeżeli chcesz to kółko wkładać i wyjmować, i żeby to się jeszcze jakoś trzymało, to musisz wyciąć na płasko całą wnętrzność wystającą, czyli pękniętą rurkę i cztery pozostałe na około. Z grubego (minimum 5-6mm, lub kilka warstw cieńszego) plastiku, zrobić wkładkę z wywierconą w środku dziurą na sztyft kółka. Odpowiednio węższą, aby metalowe ząbki wgryzły się w plastik. Taką płytkę wielkości całej tej przestrzeni, trzeba wkleić lub przykręcić. Najlepiej jak to będzie miękki, niekruchy plastik, taki jak kuweta (prawdopodobnie polietylen lub polipropylen, nie poliwęglan, pleksi), kleić to trzeba dedykowanym klejem, tylko do plastiku (na mocnym rozpuszczalniku), nie uniwersalnym, do wszystkiego.
WrzecePiore - Sob Maj 25, 2013 15:41

Ja zrobiłem sam klatkę albo raczej złożyłem jedną wielką z paru małych
Asaurus - Sob Maj 25, 2013 18:32

WrzecePiore, wstaw zdjęcia, chętnie podpatrzymy twoje rozwiązania.
pszczoła - Czw Cze 27, 2013 15:28

Asaurus napisał/a:
pszczoła, w tym przypadku, jeżeli chcesz to kółko wkładać i wyjmować, i żeby to się jeszcze jakoś trzymało, to musisz wyciąć na płasko całą wnętrzność wystającą, czyli pękniętą rurkę i cztery pozostałe na około. Z grubego (minimum 5-6mm, lub kilka warstw cieńszego) plastiku, zrobić wkładkę z wywierconą w środku dziurą na sztyft kółka. Odpowiednio węższą, aby metalowe ząbki wgryzły się w plastik. Taką płytkę wielkości całej tej przestrzeni, trzeba wkleić lub przykręcić. Najlepiej jak to będzie miękki, niekruchy plastik, taki jak kuweta (prawdopodobnie polietylen lub polipropylen, nie poliwęglan, pleksi), kleić to trzeba dedykowanym klejem, tylko do plastiku (na mocnym rozpuszczalniku), nie uniwersalnym, do wszystkiego.

Asaurus, a drewniana gruba płytka, zaimpregnowana (aby dobrze myło się kuwetę?) się nada?

quagmire - Czw Cze 27, 2013 15:35

Off-Topic:
pszczoła, jak to naprawisz sama, to ja Cię zabieram na lody :serducho:

Asaurus - Czw Cze 27, 2013 21:54

pszczoła, myślę że drewno, czy sklejka też da radę.
begus - Śro Lut 26, 2014 21:32
Temat postu: schodki domki akcesoria
Troche pracy
stare odpady drewna mozna dobrze obrobic xD

Za jakis czas dodam kolejne samorobki


caluje :)

[ Dodano: Śro Lut 26, 2014 21:34 ]
Efekt

[ Dodano: Śro Lut 26, 2014 21:48 ]
mala klatka dla ogona z drewna

jokada - Czw Lut 27, 2014 11:39

z czego drzwi ma ta duża klatka ? (klatka1.jpg)

bo na fotach nie widać
a to całkiem spora płaszczyzna do zakrycia

begus - Czw Lut 27, 2014 13:52
Temat postu: drzwi
No faktycznie bez drzwi dodalem:/ ale wystawie po 19ej. Bo w pracy jestem;p
tylko narazie mam prowizorke . Rama z listewek i siatka rapica. Ale moze w przyszlym tyg zaczne spawac kraty;)

[ Dodano: Czw Lut 27, 2014 17:53 ]
Bylo zdjecie tylko w temacie nasze klatki :p jak sie uda za tydzien wysle z nowa krata :p

[ Dodano: Pią Lut 28, 2014 19:08 ]
Klatka ma wymiary 2200x1700x700mm i sporo trzeba dolozyc tuneli itp zeby to fajnie wygladalo ;p

Karena - Sob Mar 01, 2014 11:13

begus, Proszę o niezwłoczną zmianę załączników na miniatury.
begus - Sob Mar 01, 2014 13:19

Nie umiem:( :cry:
mmarcioszka - Sob Mar 01, 2014 13:32

begus, zajrzyj do odpowiedniego tematu, gdzie wszystko jest opisane krok po kroku.
aniucha0711 - Pon Maj 19, 2014 02:46

Odkopię trochę temat i dopiszę coś od siebie. Moja pierwsza klatka dla szczurów to była właśnie samoróbka. Niestety drewniana w całości, z metalową siatką. Tak prezentowała się po 3 miesiącach użytkowania:

Wymiary to: 100 cm długa, 60 cm szeroka, i 80 cm wysoka. Później doszły jeszcze półeczki na dole.
Była użytkowana przez 5 miesięcy przez 4 małe panny.
Postanowiłam postawić na ładny drewniany wygląd i faktycznie wyglądało ciekawie. Ale do czasu. Użyłam drewnianych profili, które po pewnym czasie się wygięły ( zdjęcie wyżej ). Klatka była otwierana z góry i z boku. Kuweta z uchwytem wysuwana w całości. Pomalowana pokostem lnianym dla impregnacji. Niestety po tych miesiącach pokost się zmył/wyparował/zniknął, nie wiem. W każdym razie po tym czasie mocz zostawiał plamy na półeczkach i strasznie wsiąkał w drewno.

Codziennie musiałam szorować aby jakoś dało się znieść ten smród. Nie pomagały ręczniki papierowe kładzione na półki, codziennie wymieniane. I najważniejsze klatka od środka była systematycznie obgryzana. Do tego stopnia, że pewnej nocy uciekł nam szczur przez szparę, którą wygryzły, Przykręcaliśmy drewniane listewki aby zakryć wygryzienia, ale gryzły od nowa. Wyglądało to bardzo nieestetycznie.
<-- złe światło :?

Jeśli już chcecie zrobić samoróbkę to nie polecam drewna jako głównego materiału. Profile metalowe, kuweta plastikowa czy metalowa -ok. Jak najbardziej, ale nie drewno :dobani:
Wydaliśmy na jej budowę coś około 200 zł. Za tą cenę mielibyśmy coś równie dużego z internetu.

begus - Pią Cze 06, 2014 21:53

Aniucha
Niestety nie moge sie zgodzic z Twoim opisalem klatki z drewna. Z duzym doswiadczeniem w budowie klatek wolier itp moge 100% polecic drewno. Jest doskonale w obrobce jak i w estetyce.
mam na forach wystawione moje klatki dla przykladu wykonane w 90%z drewna .
wiadoma sprawa jest ze niezabezpiecOne drewno nasiaknie zajdzie zapachem i nie bedzie mozliwe do dalszego uzytkowania. Jest na rynku ogromny wybor srodkow (nieszkodliwych dla ogonkow) ktore zabezpieczaja drewno w 100% . Jak miala bys jakies pytanie problem pisz odrazu chetnie pomoge.
Pozdrawiam
Begus



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group