To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Połączenie działów o psychice i zachowaniu szczurów w jeden

AngelsDream - Czw Lip 05, 2012 11:05
Temat postu: Połączenie działów o psychice i zachowaniu szczurów w jeden
Jedną z proponowanych przez nas zmian jest połączenie trzech działów (Zachowanie i psychika, Oswajanie, W kupie raźniej - szczury są stadne) w jeden z konkretnymi poddziałami, ale także tematami, które w różny sposób dotyczą każdego z tych działów po trochu.

Proponowana nowa nazwa dla działu to: Oswajanie, zachowania szczurów, łączenia.

Opis forum byłby wypadkową wszystkich teraźniejszych opisów i zapewne przygotowałabym go ja.

Działy przed połączeniem zostałyby odkurzone raz jeszcze, powstałoby też kilka nowych artykułów, które zawierałyby najważniejsze informacje w jednym tekście.

Co o tym myślicie?

W ten sposób ten w sumie najważniejszy dla nowicjuszy dział stałby się wreszcie spójny.

AD

Kluska - Czw Lip 05, 2012 11:21

Ja jestem za :)
EpKee - Czw Lip 05, 2012 11:54

Ja bym to nazwał "Psychika, behawior i łączenie", ale słowo behawior dla większości nowicjuszy jest niezrozumiałe.

Chyba rozumiem jak to miałoby wyglądać, więc jestem za :)

AngelsDream - Czw Lip 05, 2012 11:55

EpKee napisał/a:
ale słowo behawior dla większości nowicjuszy jest niezrozumiałe.


Ubolewam, ale obawiam się dokładnie tego samego.

AngelsDream - Pią Lip 06, 2012 13:26

Większość MT zagłosowała, teraz nad ew. zmianą musicie podyskutować Wy, użytkownicy.

Serdecznie proszę o wzięcie udziału w ankiecie oraz wypisanie swoich propozycji dla tych trzech działów.

AD

susurrement - Pią Lip 06, 2012 13:34

zagłosowałam.
notabene doceniłam jeszcze bardziej nasze forum jak się próbowałam poruszać na kocim i czułam się jak wrzucona do kosza na pranie :mrgreen:

babyduck - Pią Lip 06, 2012 13:47

Zagłosowałam na nie. Wydaje mi się, że kwestia stadnosci jest wazna, a niedoceniana przez nowicjuszy. Obawiam sie, że mogą nie zauważyć elementu "łączenie" w nazwie działu, a sam problem wsadzony wśród inne dotyczące zachowania straci na znaczeniu.
Jeśli juz cos łączyć, to zachowanie i oswajanie, co jest zbliżone, ale łączenie i kwestie stadności zostawiłabym osobno.

AngelsDream - Pią Lip 06, 2012 13:51

babyduck, dział będzie sensownie podzielony na mniejsze, a najważniejsze sprawy będą ujęte w artykułach, więc "stadność" nie powinna zginąć.

Postaramy się w następnej kolejności (regulamin krzyczy o napisanie, więc nie wiem dokładnie kiedy) przygotować obszerny, ale niezbyt długi artykuł dla nowicjuszy, gdzie właśnie stadność szczurów, wielkość klatki i to, czemu nie kupować w sklepie, będą ujęte w przystępny sposób.

Nie przekonuję na siłę, ale uspokajam, że to przemyślana zmiana.

babyduck - Pią Lip 06, 2012 15:30

AngelsDream, jestem spokojna o podział w środku. Bardziej martwi mnie to to, co nowicjusz zobaczy (a raczej czego nie zobaczy) na pierwszej stronie.
quagmire - Pią Lip 06, 2012 15:43

AngelsDream napisał/a:
Proponowana nowa nazwa dla działu to: Oswajanie, zachowania szczurów, łączenia.

Nazwa działu zawiera tak jakby wszystkie 3 nazwy działów wcześniejszych, ale, wg mnie łączenia są kompletne niezrozumiałe, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero się na forum pojawił, czy też ma tylko jednego szczurka. Jakbym nie wiedziała nic, to nie przyszło mi do głowy, że muszę przeprowadzić łączenie nowego szczurka ze starym w jedno stado.
Jeśli byłby jeden dział, to ja wolałabym nazwę: Oswajanie, zachowania i stadność szczurów.
Lub tak jak babyduck wolałabym zostawić Stadność oddzielnie.

babyduck - Pią Lip 06, 2012 16:06

Stadność czy łączenie - mówią tylko o zawartości działu. A więc jesli kogoś to nie interesuje, to nie zajrzy. Natomiast aktualna nazwa - W kupie raźniej - szczury są stadne - wraz z opisem sprawiają, że człowiek prześlizgując się po pierwszej stronie sugeruje się, że to coś ważnego i trzeba na to zwrócić uwagę.
pszczoła - Pią Lip 06, 2012 16:13

Zagłosowałam "za", ale w kwestii łączenia jednak zgodzę się z babyduck - słuszna uwaga.
AngelsDream - Pią Lip 06, 2012 17:16

Myk w tym, że łączenia często wynikają z zachowania, a zachowanie z oswajania. Ale wszystko można rozwiązać. Raz, kolejnością w nazwie. Dwa, opisem. Trzy, dodaniem w opisie działu dużą czcionką tego, że szczur jest stadny. Cztery (nie na już): dobrym działem dla nowicjuszy. Czasem dumam, czy takiego nie otworzyć. Ale to już temat na inny wątek, może kolejny.
babyduck - Pią Lip 06, 2012 17:42

AngelsDream napisał/a:
łączenia często wynikają z zachowania, a zachowanie z oswajania.
Ale dla właściciela jednego szczura z zoologa, który wpada to, "bo szczur się drapie", to nie jest takie oczywiste.
Żeby nie było - ja się nie upieram, bo jak coś wyda mi się super pomysłem, to będę za. Na razie nie mieszałabym tego wszystkiego w jednym kociołku.

AngelsDream - Pią Lip 06, 2012 17:43

babyduck, będę dumać.

Aż wydumam, jak to ja. :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group